Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakiś sprawdzony sposób na wyczyszczenie szwów skórzanej tapicerki? Próbuje szczoteczką do zębów + silniejszy (power) środek do czyszczenia skór, ale z średnim efektem. Nici mam białe więc są dość mocno ubrudzone w miejscach kontaktu z ciałem/ubraniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asaledr napisał:

Meguiar's Glass Cleaner jest bezpieczny i nie narusza NW na szybach? Można śmiało używać mając Soft99 glaco na szybach?

Możesz śmiało używać płynów do szyb. Mając brudne szyby skracasz żywotność NW, gdyż zapychasz ją brudem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aabbcc123 napisał:

Kupiłem DA w Julce i przygotowuje się do korekty. Mam PADy, pasty itd.

Lepiej kupić 9ml lakier do zaprawek, czy lakier w areozolu (250ml). Jak się to ma do siebie? 9ml vs 250ml?

Gdzie jest haczyk?

 

 

Najlepiej 11ml

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KapselK napisał:

Macie jakiś sprawdzony sposób na wyczyszczenie szwów skórzanej tapicerki? Próbuje szczoteczką do zębów + silniejszy (power) środek do czyszczenia skór, ale z średnim efektem. Nici mam białe więc są dość mocno ubrudzone w miejscach kontaktu z ciałem/ubraniem. 

Przemocz wykałaczkę środkiem do bonetu. Najlepiej wiele.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@asaledr zależy od auta i grubości powloki lakierniczej dla jednego moze to byc 10 a dla innego 40 albo wiecej. Jak sie przekroczy próg to skonczy sie klar i dokopiesz sie do bazy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, asaledr napisał:

Tak z ciekawości, ile razy można polerować lakier? Tzn. ile lakier jest w stanie wytrzymać pełnych polerek i co się stanie jeśli się przekroczy ilość?

 

Nawet podczas jednej polerki można się przebić do bazy i zniszczyć lakier.

Równie dobrze taki sam może wytrzymać 30 delikatnych polerek.

 

Pytanie ma mniej więcej taki sens, jak po ilu stłuczkach samochód nadal nadaje się do jazdy. Po 30 kolizjach parkingowych ucierpi tylko powierzchowność, a raz w ścianę 200kmh i z pojazdu zostają tylko śrubki.

 

Odpowiedzią na Twoje pytanie jest miernik lakieru i nic innego. Mierzysz przed, mierzysz po i już wiesz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kaktusPL napisał:

Jaki wipe out polecacie ? 

Ostatnio używałem Ultracoat Wipe It i jest ok, polecam eraser, prep. Wipe out od ADBL używam jako ostateczne domycie przed NW.
Chce spróbować jeszcze od fxprotect 

Pod powłokę staram się używać dedykowanego od producenta przykładowo cquartz to eraser 😉 A przykładowo Tevo nic o tym nie mówi więc użyłem ultracoat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie żeby usunąć rysy z słupków zewnętrznych tych między oknami. Nie są to piano Black tylko takie bardziej plastikowe. Chciałbym z nich usunąć zarysowania i jakiś dressing do nich lub coś takiego. Jeśli chodzi o usuwanie rys to wolałbym coś żeby ręcznie to zrobić, bo na maszynach się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko Ford. Zrobiłem cięcie NATem niebieskim, a potem wyglancowałem czarnym. Wyszło w miarę. Po tym zabiegu wyszły wszystkie odpryski. Zamówiłem 9ml lakieru bazy i 9ml bezbarwnego (oryginały).

Pomalowałem dziury bazą, a potem lakierem bezbarwnym. Wyschło elegancko. Zadowolony odpalam DA z Julki z NATem niebieskim i ani drgnie. Nie mogę zetrzeć tego co pomalowałem.

Czym to mam zeszlifować, zmatowić? Papier ścierny? Co się robi z tym, żeby to było niewidoczne, tzw. na gotowo, zeby się zlało z lakierem oryginalnym.

Narobiłem placków i wygląda to słabo...

Please help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George mi nierówno psika płynem wypłukującym podczas prania. Zamiast ładnego pełnego 'trójkącika' lecą tylko dwa strumienie, tak jakby ramiona ów 'trójkącika'. Wina samej końcówki czy coś się mogło zepsuć z ciśnieniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.