Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=3124]Birkhof[/mention] oba to liquid leather.  Na zdjęciu ze szczotką to gorszy, czy lepszy?

Szczotka -> gorszy.

 

Butelka z etykietą w ksztalcie skory i z napisem „classic” to wersja ori znana od lat.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziwne pytanie, ale mam nowe autko, jeżdzę nim w sumie tylko ja w duże trasy i zastanawiam, się czy jest sens impregnować tylną skórzaną kanapę, skoro tam nikt nie jeździ i nikt raczej nie będzie jeździł? Czy warto bo to też od słońca chroni i ogólnie warto impregnować. I jeśli tak to co polecacie leciutkiego, tak żeby sobie było? Furniture clnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza polerka DA hamronem i wosk zymola i dochodzę do wnioskow, ze kladzenie wosku czy powloki bez polerki to strata i czasu i pieniędzy, a efekt mizerny...

W sensie ze jestes zadowolony czy nie jestes?
Może dziwne pytanie, ale mam nowe autko, jeżdzę nim w sumie tylko ja w duże trasy i zastanawiam, się czy jest sens impregnować tylną skórzaną kanapę, skoro tam nikt nie jeździ i nikt raczej nie będzie jeździł? Czy warto bo to też od słońca chroni i ogólnie warto impregnować. I jeśli tak to co polecacie leciutkiego, tak żeby sobie było? Furniture clnic?

Nie ma dziwnych pytań :-)
Mam dokładnie taka sama sytuacje - z tylu raz na rok ktoś jedzie.
Używam zymol leather conditioner- ładnie pachnie przez jakiś czas i jest to produkt naturalny. Jedna rzecz - z pełnego matu przechodzi w lekką satynę, tak 2 w skali 1-6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym umyć zbiorniczek wyrównawczy (z PP) od środka i zewnątrz? Ostatnio taki zżółknięty zaczyna mnie drażnić, z drugiej strony ma już 26 lat ale był znacznie bielszy jako nowy, (nowego nie da się kupić).

Myślę wytestować gorący ocet od wewnątrz a na zewnętrzną stronę APC + magiczna gąbka/zmywak kuchenny, a może jakieś inne pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ktoś kto zna się na zaprawkach, da się zrobić lepsza zaprawkę niż Mx Nowicki na film itp czy raczej zawsze zostaje taki widoczny ślad? Umówiłem się już z lakiernikiem na malowanie z względu na jakieś rysy i parkingowe obicia ale jak sobie wyobrażę przy sprzedaży potencjalnego kupca z miernikiem lakieru i jego historie to zaczynam się wahać czy nie spróbować jednak zaprawek... Ktoś tu kiedyś napisał żeby kupić akrylu z utwardzaczem nałożyć i wypolerować, może coś w tym stylu, żeby można było to na gładko zeszlifować i spolerować miejsce rysy na równo z lakierem? No nie wiem już tak sobie kombinuje w głowie. I jakby coś to najpierw robię zaprawki i potem korektę lakieru tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3307]kerad[/mention] śmiało używaj bsd. Zakup SSW w tej chwili bez sensu
Jeszcze mi polecono takie cudo jak "Tevo QD Black" tylko testów na forum znaleźć nie mogę, przewijają się tylko wersji strong.
Ponoć nie jest lakier taki tępy jak po BSD i SSW...
QD pójdzie na umierający wosk, nie na powłokę. Ktoś już bawił się tym Tevo QD Black?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kerad Panie, każdy QD w pewnym stopniu przedluzy żywotność tego co masz na lakierze. Wiadomo, że ten twór to nie będzie 100% wosk, ani 100%QD. Czy to BSD czy SSW to ta tępość lakieru to nie problem. 

QD działają krótko z reguły, jak masz flotę to kup kilka mniejszych butli i działaj. Ja polecam presta spray & shine. Paru ziomkom na forum porzuciłem ten temat - są zadowoleni 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.