Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Też jest to możliwe ale  ...ciągle pomijasz sprawy związane z lokalem i odprowadzeniem ścieków . Zanosisz do US papiery umowy , a tam co będzie napisane? Tylko odkurzanie auta? Wszelkie czynności związane z pielęgnacją jak i naprawami podlegają "ochronie środowiska" i możesz mieć problemy z tym.  Nawet mycie przydomowe auta , o ile jest w ogóle dopuszczone w danej gminie zmusza właściciela posesji do "zbierania niebezpiecznych substancji" .  Ja bym od tego zaczął , a potem udał się do księgowego i dopytał o sprawy o które pytasz na forum ...kosmetycznym 😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, powalla napisał:

Też jest to możliwe ale  ...ciągle pomijasz sprawy związane z lokalem i odprowadzeniem ścieków . Zanosisz do US papiery umowy , a tam co będzie napisane? Tylko odkurzanie auta? Wszelkie czynności związane z pielęgnacją jak i naprawami podlegają "ochronie środowiska" i możesz mieć problemy z tym.  Nawet mycie przydomowe auta , o ile jest w ogóle dopuszczone w danej gminie zmusza właściciela posesji do "zbierania niebezpiecznych substancji" .  Ja bym od tego zaczął , a potem udał się do księgowego i dopytał o sprawy o które pytasz na forum ...kosmetycznym 😳

Na własne potrzeby kwestie te reguluje "regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie", który w większości mówi o tym, że mycie poza wyznaczonym miejscem wymaga odprowadzenia ścieków do kanalizacji ściekowej (czyli nie na trawce, a jeśli na podjeździe to tak aby ścieki leciały do kanalizacji ściekowej) albo do kanalizacji przez separator uprzednio.
Jakiekolwiek działanie zarobkowe wymaga zastosowania już przepisów obowiązujących przedziębiorców, a tu wchodzą pozwolenia, separatory, nowy twór "wody polskie" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając kilka komentarzy wyżej zobaczysz ze wspominałem o tym ze na to mam sposob, by byz zgodnym z ekologami

Też jest to możliwe ale  ...ciągle pomijasz sprawy związane z lokalem i odprowadzeniem ścieków . Zanosisz do US papiery umowy , a tam co będzie napisane? Tylko odkurzanie auta? Wszelkie czynności związane z pielęgnacją jak i naprawami podlegają "ochronie środowiska" i możesz mieć problemy z tym.  Nawet mycie przydomowe auta , o ile jest w ogóle dopuszczone w danej gminie zmusza właściciela posesji do "zbierania niebezpiecznych substancji" .  Ja bym od tego zaczął , a potem udał się do księgowego i dopytał o sprawy o które pytasz na forum ...kosmetycznym 


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sting0800 napisał:

czy jak robie maszyna DA polerowanie one step na finish to musze glinkowac wczesniej po umyciu auto ?

Przed maszyną robisz pełną dekontaminację najlepiej -> tar&glue -> deiron -> glinkowanie -> coś kwaśnego na waterspoty też można dać.

13 minut temu, sting0800 napisał:

i druga sprawa czy po polerce maszyna DA trzeba uzyc pre wax lekko scierny cleanera pod wosk ?

A po co jeśli używałeś pasty ściernej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.

czekam az przyjdzie mi pare rzeczy,

z chemii mam:

adbl apc, snowball, vampire, tar&glue
tenzi ipa clener. aktywna piana
wosk kolega polecil dla poczatkujacego Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax. lakier 11 letni, zmeczony, granatowy ;-)

waterspoty to duzy problem przy takim myciu pojazdu ? felg nie robie bo mam slabe i kolpaki. na szyby przyjdzie potem czas  ;-)

deironizerem mozna robic na lekier normalnie (z uwaga na guzmy i plastiki) ?

wosk myślicie ze ok ? to wszystko co bym potrzebowal z chemii ? cos mozecie doradzic ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, powalla napisał:

Też jest to możliwe ale  ...ciągle pomijasz sprawy związane z lokalem i odprowadzeniem ścieków . Zanosisz do US papiery umowy , a tam co będzie napisane? Tylko odkurzanie auta? Wszelkie czynności związane z pielęgnacją jak i naprawami podlegają "ochronie środowiska" i możesz mieć problemy z tym.  Nawet mycie przydomowe auta , o ile jest w ogóle dopuszczone w danej gminie zmusza właściciela posesji do "zbierania niebezpiecznych substancji" .  Ja bym od tego zaczął , a potem udał się do księgowego i dopytał o sprawy o które pytasz na forum ...kosmetycznym 😳

Przepisy, a życie... Prowadzisz usługi konserwacji pojazdów, które w świetle żadnego prawa nie oznaczają mycia pojazdów (jak powiesz komuś na odczepne o "waterless wash" to w ogóle zgłupieją). Na prywatnej posesji nikt nie będzie Cię kontrolował, ani nawet w razie wypadku ze wszystkiego da się wybronić w takiej sytuacji 🙂 Niestety mamy w Polsce głupie przepisy, w USA czy Anglii każdy myje auta na podjeźdie, nawet jest mnóstwo firm mobilnych, które podjeżdzają i myją auta ludziom właśnie na podjazdach. Ale niestety u nas pseudoekologia i ograniczanie życia każdego na każdym kroku, z czym trzeba sobie radzić. W ogóle antylogika, podjazd możesz sobie myć jaką chcesz chemią, lać wodę, ale auto na tym samym podjeździe już nie... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arkadio_Gdansk napisał:

mam sposob, by byz zgodnym z ekologami

 

55 minut temu, Kostek88 napisał:

Na prywatnej posesji nikt nie będzie Cię kontrolował,

Nooo tak do puki sąsiadowi nie podpadniesz hałasem lub po prostu będzie zazdrosny że zacznie Ci się powodzić ... wiesz jak to w Polsce 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, powalla napisał:

 

Nooo tak do puki sąsiadowi nie podpadniesz hałasem lub po prostu będzie zazdrosny że zacznie Ci się powodzić ... wiesz jak to w Polsce 😉 

Żadna straż miejska nie ma kompetencji do sprawdzenia czy specyfikacja odwodnienia działki jest zgodna z przepisami, ani tym bardziej czy myłeś samochód, czy może podlewałes trawnik i woda polecaiała Ci na auto 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kostek88 napisał:

Żadna straż miejska nie ma kompetencji do sprawdzenia czy specyfikacja odwodnienia działki jest zgodna z przepisami, ani tym bardziej czy myłeś samochód, czy może podlewałes trawnik i woda polecaiała Ci na auto 😉

Jak stoisz na trawniku z  Karcherem HDS,zestawem kosmetyków, całe auto jest w pianie to raczej da się wywnioskować że go nie podlewasz. Trawnika w sensie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, powalla napisał:

No ale jak sąsiad ma aparat lub kamerę i zależy mu żeby Ci zrobić koło tyłka, to uwierz mi że Ci zrobi 😉  

Każdy jest mocny dopóty, dopóki nie trafi się mocniejszy od niego 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowimy ze dajemy? Na to trzeba miec papier, no i dowiedz sie tez ile kosztuje przyjazd takiego samochodu cysterny  
No właśnie, jestem mocno zainteresowany takimi kosztami utylizacji zanieczyszczen ropopochodnych. Zadzwoniłem do pgk z takim zapytanien, jak to sie odbywa jaki koszt itp i byli zdziwieni ze o to pytam. W odpowiedzi uslyszalem, ze nie ma na terenie miasta takiego miejsca ktore produkuje takie odpady. Smiac mi sie chcialo bo sa myjnie bezdotykowe chyba ze trzy, myjnia automatyczna ze szczotami i jedna myjnia ręczna a nawet pseudo car detailing, nie mowiac o wielu warsztatach samochodowych. I bądź tu mądry jak to rozwiązać

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf91 do krauss S8 spokojnie można założyć mniejszy bp75. Ja sprzedaję swoją maszynkę po jednym one stepie bo dostałem druga w prezencie. Dwie to dla mnie za dużo. Możesz zajrzeć do działu sprzedam. Cenę również możesz zaproponować... Ale to już na PW jeśli będziesz zainteresowany. Zaraz dorzucę kolejne zdjecie.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś myłem bramę garażową i zastanwiam się czy mozna na nią położyć wosk, aby lepiej schodził brud. Ogólnie mam ją pół metra zasłoniete dachem więc nie zawsze pada na nia deszcz, ale wiadomo czasami się zabrudzi. Teraz wygląda jak nowa, ale czy można wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie, to jutro będę miał dużo czasu na zabawę z Pugiem. Z tej okazji zamierzam po raz pierwszy w życiu popracować cleanerem - Poorboy’s Proffesional Polish. I tutaj mam pytanko, tak wiem słabe, ale doświadczenia z cleanerem u mnie brak.
Do prac ręcznych waszym zdaniem lepiej użyć aplikatora z MF czy Royal Pads Cleaner Applicator?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.