Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Bawił się ktoś z Was w dawanie podkładek pod talerz 75mm w maszynach DA w celu zmniejszenia wibracji ? U mnie przy takim zabiegu są praktycznie wyeliminowane, pytanie czy to nie ma jakiś negatywnych skutków? Roller 9 - między 125/75mm nie ma praktycznie różnicy w drganiach, jeśli są to 5/10% większe przy bp 75mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się do pierwszego prania tapicerki i tak się zastanawiam jak się za to zabrać. Naaoglądałem i naczytałem się poradników ale zastanawia mnie jedna rzecz. Prespray ma być z gorącą wodą, i mam wypsikać te gorącą wodę na wszystkie fotele wszystko wszystko a potem wziąć się do prania? Przecież wtedy na pierwszym fotelu pre spray będzie pracował 10 minut przed ekstrakcją na ostatnim godzine. A jeżeli dzielić pryskanie to ostatnie fotele nie zostaną już uraczone gorącą wodą. Chyba że litr presprayu to jeden fotel,ale powątpiewam. A tak poza tym to jak ciepłą wodę można wlać do Georga do płukania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się do pierwszego prania tapicerki i tak się zastanawiam jak się za to zabrać. Naaoglądałem i naczytałem się poradników ale zastanawia mnie jedna rzecz. Prespray ma być z gorącą wodą, i mam wypsikać te gorącą wodę na wszystkie fotele wszystko wszystko a potem wziąć się do prania? Przecież wtedy na pierwszym fotelu pre spray będzie pracował 10 minut przed ekstrakcją na ostatnim godzine. A jeżeli dzielić pryskanie to ostatnie fotele nie zostaną już uraczone gorącą wodą. Chyba że litr presprayu to jeden fotel,ale powątpiewam. A tak poza tym to jak ciepłą wodę można wlać do Georga do płukania?
Robisz prespray zgodnie z zaleceniem producenta, psikasz na fotel, wcierasz, czekasz aż produkt zacznie działać na tapicerce. Następnie wyplukujesz go. Jak zrobisz jeden to przechodzisz do drugiego.
Nabierzesz trochę wprawy to zobaczysz, ze idzie od razu dwa fotele spryskac presprayem i zrobic jeden, i drugi praktycznie w tym samym czasie. Jesli masz slabe zabrudzenia to jedno uzycie prespraya da zadawalajacy efekt, a jak mocniejsze to powtarzasz proces az do osiagniecia oczekiwanego efektu. O to cala filozofia.
Wiele jest informacji na temat prania tapicerki, wystarczy dokładnie przeczytać.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 😉 jako nowy użytkownik!

Do rzeczy - nie mam dostępu do dobrego "stanowiska do mycia", tylko myjnie bezdotykowe. Jeśli o mnie chodzi nie zajmuję się detailingiem, chcę po prostu dokładnie umyć i nawoskować auto przed jesienią/zimą.

1) Chciałbym umyć i spłukać dokładnie na bezdotykowej, a potem - no właśnie - użyć CZEGOŚ (w formie rozpylacza) żeby usunąć ten brud, którego myjnia nie usunie (mam np. zabrudzenia ze smaru silikonowego itp). I teraz pytanie do specjalistów - czego mogę/powinienem użyć do lakieru, żeby "poprawić" po myjni? 

2) Będę woskował za pomocą collinite - czy przed nałożeniem wosku jeszcze czymś przejechać lakier, np. IPĄ (czytałem tutaj, że na ten temat były różne głosy)? 

J/w to ma być takie raczej zabezpieczenie lakieru na cięższe miesiące niż zrobienie auta na perełkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, dex napisał:

Witam wszystkich 😉 jako nowy użytkownik!

Do rzeczy - nie mam dostępu do dobrego "stanowiska do mycia", tylko myjnie bezdotykowe. Jeśli o mnie chodzi nie zajmuję się detailingiem, chcę po prostu dokładnie umyć i nawoskować auto

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, snlkers napisał:

@maly2530 Słyszałem o tej metodzie na kanale YT Ammo NYC. Możesz wrzucić zdjęcie podkładki którą dajesz? Tam polecali je jakoś specjalnie docinać.

Sam mam rollera i chętnie bym przetestował.

To o czym mówisz dotyczy raczej tego co wymyślił kevin brown dla maszyny Rupes w związku z tym, że BP ocierał się o obudowę co utrudniało "free spin" talerza. Może temat dotyczy także innych maszyn, ale pierwszy raz się spotykam, że miało by to służyć wyważeniu. Jeśli jest inaczej to chętnie się dowiem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum biorąc i patrząc na maszynę , zauważymy iż przeciwaga (jej waga) mocowana do wrzeciona odpowiada wielkości , a w zasadzie ciężarowi BP . Teraz jeśli zmniejszymy BP , to przeciwwaga jest za ciężka i musimy dociążyć BP . Najlepiej byłoby zważyć oba BP i dobrać podkładkę (jako ciężarek) i powinno być OK ale  ... duże BP ma większą średnicę i zatacza większe okręgi więc ciężarek nie musi być dokładnie różnicą wagi duży BP - mały BP  .  Trzeba to dobrać testując ilość (wagę) podkładek dokładanych pod małe BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maly2530 napisał:

Bawił się ktoś z Was w dawanie podkładek pod talerz 75mm w maszynach DA w celu zmniejszenia wibracji ? U mnie przy takim zabiegu są praktycznie wyeliminowane, pytanie czy to nie ma jakiś negatywnych skutków? Roller 9 - między 125/75mm nie ma praktycznie różnicy w drganiach, jeśli są to 5/10% większe przy bp 75mm. 

jest tez inna opcja, talerz 75 o zwiększonej masie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dex napisał:

Witam wszystkich 😉 jako nowy użytkownik!

Do rzeczy - nie mam dostępu do dobrego "stanowiska do mycia", tylko myjnie bezdotykowe. Jeśli o mnie chodzi nie zajmuję się detailingiem, chcę po prostu dokładnie umyć i nawoskować auto przed jesienią/zimą.

1) Chciałbym umyć i spłukać dokładnie na bezdotykowej, a potem - no właśnie - użyć CZEGOŚ (w formie rozpylacza) żeby usunąć ten brud, którego myjnia nie usunie (mam np. zabrudzenia ze smaru silikonowego itp). I teraz pytanie do specjalistów - czego mogę/powinienem użyć do lakieru, żeby "poprawić" po myjni? 

2) Będę woskował za pomocą collinite - czy przed nałożeniem wosku jeszcze czymś przejechać lakier, np. IPĄ (czytałem tutaj, że na ten temat były różne głosy)? 

J/w to ma być takie raczej zabezpieczenie lakieru na cięższe miesiące niż zrobienie auta na perełkę. 

Masz chociaż garaż? Bez wody bez odpływu, ale osłonięte od wiatru i słońca? Wtedy możesz spokojnie sobie umyć dokładnie samochód na bezdotyku (zacznij od piany, daj jej poleżeć, potem możesz ją spłukać proszkiem, a potem proszek spłukaj demineralizowaną (program nabłyszczanie). Pojedziesz potem do garażu, i umyjesz auto jakimś ONR czy innym szamponem bez spłukiwania. I potem najlepiej jakbyś mógł wrócić do myjki i użyć jakiegoś deironizera i taf&glue remover. Jeśli masz dosyć czyste auto, to możesz to zrobić nawet przed pierwszą wizytą na myjce, ale każda warstwa brudu osłabi działanie tych preparatów, plus musisz uważać na jaką myjkę jedziesz (i najlepiej to robić późnym wieczorem, albo wczesnym rankiem, kiedy nie ma ludzi), bo na większości Cie przegonią z własną chemią. Jeśli uda Ci się odsmolić i pozbyć cząsteczek metalicznych z lakieru to możesz się zabrać za glinkowanie. Nie wiem jak mocne są szampony bez spłukiwania i nie mam z nimi doświadczenia, więc nie wiem, czy da radę po nich glinkować, czy usuną dostatecznie dużo zanieczyszczeń, żeby glinkowanie było bezpieczne. Na pewno musisz użyć jakiegoś cleanera przed woskiem, żeby pozbyć się chemii z szamponu i wtedy najlepiej go wymyć IPA, albo zmywaczem silikonowym i położyć wosk. Tak szczerze, jak położysz wosk, na kilkuletni nieglinkowany samochód, bez cleanera, to nie fatyguj się. Nie wytrzyma Ci zimy. Lepiej sobie zostaw pieniądze na myjkę, na niektórych te woski są na prawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Flexipads pomarańczowy takowy posiada i jest idealny.

Właśnie tego bp 75mm posiadam i drgania są praktycznie identycznie w porównaniu do 125mm, lecz po dołożeniu pierwszej lepszej podkładki mozna je wyeliminować całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoglym Leather Cleaner - używał ktoś? Warto czy szukać czegoś bardziej 'popularnego'? Jest to bardziej strong czy soft?
Spróbuj z CleanTech'a. Bardziej Soft, ale też cena jest bardziej Soft :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem E39 z bardzo zadbaną, ale suchą skórą. Zamówiłem już Colourlock'a Soft w zestawie, ale szukam czegoś co ją zmiękczy i nawilży. Przed impregnacją dać Carchem Leather Oil? 
Tak, najlepiej w kilku podejściach

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoglym Leather Cleaner - używał ktoś? Warto czy szukać czegoś bardziej 'popularnego'? Jest to bardziej strong czy soft?
Ja go używam regularnie razem z dedykowanym balsamem. Określiłbym go jako "medium" jeśli chodzi o siłę działania, nie przesusza za bardzo skóry, ładnie doczyszcza bieżące zabrudzenia i przywraca matowy wygląd. Balsam daje trochę bardziej satynowy wygląd (ale bez przesady) dlatego jeśli chcesz utrzymać mat pozostawiony po użyciu cleanera to wybierz lepiej inne zabezpieczenie. Mimo tego po użyciu obydwu produktów czuć że skóra jest przyjemniejsza w dotyku. Cleaner polecam stosować z pianowniczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.