Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@kowloonwax nie mam zadnej na wiertarce uzywam zwyklych do reki . Srednia badz twarda do skory . Takich uzywam do tapicerek  

 

Np srednia

https://mrcleaner.pl/skora-alkantara/monster-shine-medium-srednia-szczotka-do-czyszczenia-skory?from=listing

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś używa tych szczot ze znanego portalu aukcyjnego ? Bo mają 3 twardości i nie wiem którą/ które wybrać 

Ja używam twardszej do skory, vikana mała szczoteczkę i takie na wiertarkę z alledrogo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kowloonwax napisał:

A kojarzysz które to są twardości tych z alesrogo? Ew kolory 

tak, duże mam białą i niebieską (biała bardziej miękka i póki co tylko ją używałem), małą mam białą.
Kręcę tą białą raz w jedną stronę a raz w drugą bo włosie lubi się "zaczesać" na szczotce (i na dywaniku też).

234857783_Zrzutekranu2018-09-05o13_03_15.png.4e5e4730163544b99555d4cb17eaee38.png

 

edit:
Dużo taniej (a praktycznie nie traci się na jakości i szybkości pracy) wychodzi ta szczoteczka, jest niezniszczalna dla amatorskiego użytku:

84348fcc47a1b6a48f9cde51f3b9.jpeg.54b314f5231a2a669dbc92b5c2f73353.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2018 o 01:55, Kostek88 napisał:

Okazjonalnie to najlepiej umowa o dzieło, 18% podatku z 50% wynagrodzenia, czyli 9% podatku ogólnie, jeśli robisz jako osoba fizyczna dla firmy, to firma od razu odprowadza podatek, a Ty nic nie musisz robić.

pracuje na etacie niezwiazanym z detailingiem, a po pracy od czasu do czasu coś tam komuś robię, często osobom prywatnym. Czy wtedy konieczna jest działalność czy wystarcza umowa o dzieło?
no i jak wtedy z ekologią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AsOne194 napisał:

pracuje na etacie niezwiazanym z detailingiem, a po pracy od czasu do czasu coś tam komuś robię, często osobom prywatnym. Czy wtedy konieczna jest działalność czy wystarcza umowa o dzieło?
no i jak wtedy z ekologią??

Jeśli cokolwiek robisz zarobkowo obowiązują Cię przepisy dotyczące środowiska 🙂 W praktyce im mniejsza działalność tym mniejsze przestrzeganie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem finish Kare 2685 i zastanawiam się nad wypróbowaniem AIO ADBL czymozna go na świezo położony wosk wypróbować aby później znowu nanieść FK 2685?

Jakie skutki będzie miał ten zabieg (czy usunie wosk)? czy nowo położony będzie się krócej trzymał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cokolwiek robisz zarobkowo obowiązują Cię przepisy dotyczące środowiska  W praktyce im mniejsza działalność tym mniejsze przestrzeganie tego.
No ok, ale czy musze mieć zarejestrowana działalność skoro będą to umowy o dzieło. Ekologie mozna rozwiazac mata do mycia i odpompowaniem do zbiornika a pozniej oddanie do utylizacji. Czy masz moze info ile kosztuje taka utylizacja?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, harvard napisał:

Nałożyłem finish Kare 2685 i zastanawiam się nad wypróbowaniem AIO ADBL czymozna go na świezo położony wosk wypróbować aby później znowu nanieść FK 2685?

Jakie skutki będzie miał ten zabieg (czy usunie wosk)? czy nowo położony będzie się krócej trzymał?

AIO to już nie po wosku. Poza tym tym AIO można narobić bałaganu na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arkadio_Gdansk napisał:

No ok, ale czy musze mieć zarejestrowana działalność skoro będą to umowy o dzieło. Ekologie mozna rozwiazac mata do mycia i odpompowaniem do zbiornika a pozniej oddanie do utylizacji. Czy masz moze info ile kosztuje taka utylizacja?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Dla umów o dzieło nie. do PITa wpisujesz odpowiednią kwotę z umów i rozliczasz jak dochód swój.
Co do wywozu - nie mam pojęcia jakie to koszty. Podzwoń po firmach, bo może się to różnić w zależności od regionu.

1 minutę temu, harvard napisał:

Czyli lepiej poczekać aż wosk zejdzie i dopiero AIO ADBL?

A jakie masz jeszcze alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Czyli dopiero przy rocznym rozliczeniu pit odporowadzam.te 18% od 50% dochodu?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co wiem to zalezy od tego jak masz skonstruowaną umowę - kto za Ciebie odprowadza podatek. Nie chcę Cię wprowadzić w błąd - musiałby się wypowiedzieć jakiś księgowy

1 minutę temu, harvard napisał:

Alternatywa taka, że będę miał coli 476 na 2 dni i mógłbym na tego 2685 położyć i dać sobie spokój na czas jakiś, a dopiero potem przykryć (z braku czasu) drobne ryski.

Nie ma sensu kłaść coli na ten wosk wg. mnie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to zalezy od tego jak masz skonstruowaną umowę - kto za Ciebie odprowadza podatek. Nie chcę Cię wprowadzić w błąd - musiałby się wypowiedzieć jakiś księgowy
Rozumiem. Ogólnie szukam opcji by móc to.robic legalnie ale jak najnizszymi kosztami zwiazanymi z podatkami.itp bo ma być to tylko dodatkowy biznes.od.czasu do.czasu.

Moze mozesz.cos.podpowiedzieć?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Rozumiem. Ogólnie szukam opcji by móc to.robic legalnie ale jak najnizszymi kosztami zwiazanymi z podatkami.itp bo ma być to tylko dodatkowy biznes.od.czasu do.czasu.

Moze mozesz.cos.podpowiedzieć?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

No to umowa o dzieło będzie dla Ciebie najtańsza (jeśli masz umowę o pracę = opłacone składki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to umowa o dzieło będzie dla Ciebie najtańsza (jeśli masz umowę o pracę = opłacone składki)
Jasne, umowa o prace jak najbardziej. To pozostaje teraz z kazdym chetnym podpisywac umowę o dzieło i działać. Dzieki wielkie za pomoc

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.