Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pod uncra wystarczy duzo zmywacza silikonowego i ipa? Czy lepiej sam wipe out adbla?


Wszystko zależy jaki lakier


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stosowałeś glinke BH i to co rekomenduje producent? Glinka tak czy siak mikrorys narobi, ale czy przy użyciu wody do glinki BH nie narobi większego bałaganu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Tak, przy miękkiej sprawdza sie dobrze. Kwestia dobrania glinki po pierwsze do zanieczyszczenia lakieru ale i temperatury pracy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie pytanko do osób ktore stosowaly oba produkty

Produkt do wycierania kurzu z deski 

ADBL Interior QD czy Shiny Garage Interior Quick Detailer

Co lepsze do przecierania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

Panowie pytanko do osób ktore stosowaly oba produkty

Produkt do wycierania kurzu z deski 

ADBL Interior QD czy Shiny Garage Interior Quick Detailer

Co lepsze do przecierania??

Oba działają podobnie. Adbl ma genialny zapach i z tego co pamietam to zostawia bardziej satynowe wykończenie od SG.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko do osób ktore stosowaly oba produkty
Produkt do wycierania kurzu z deski 
ADBL Interior QD czy Shiny Garage Interior Quick Detailer
Co lepsze do przecierania??
Produkt od Shiny czasem zostawiał jakieś dziwne mazy i bez dwóch fibr nie rusz. Wybrałbym ADBL bez zastanowienia

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk pod czarny lakier zeby wydobyc fajna glebie i nadac polysk? (Lakier bez korekty) Zeby troche czasu trzymal, tym bardziej, ze powoli zsczyna nam sie jesien i warunki powoli zaczna sie zmieniac. Mialem kupic Jodido, ale po obejrzeniu mxnowicki odpuszczam ze wzgledu na trudna aplikacje. Myslalem albo o Fusso albo o Kiwami, aczkolwiek w kwestii woskow raczkuje i wole zapytac kogos doswiadczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wosk pod czarny lakier zeby wydobyc fajna glebie i nadac polysk? (Lakier bez korekty) Zeby troche czasu trzymal, tym bardziej, ze powoli zsczyna nam sie jesien i warunki powoli zaczna sie zmieniac. Mialem kupic Jodido, ale po obejrzeniu mxnowicki odpuszczam ze wzgledu na trudna aplikacje. Myslalem albo o Fusso albo o Kiwami, aczkolwiek w kwestii woskow raczkuje i wole zapytac kogos doswiadczonego.
Ja polecę DSW od Bilt Hamber. Będzie trwały i nie zbyt wymagający co do aplikacji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adaszek96 napisał:

Ja polecę DSW od Bilt Hamber. Będzie trwały i nie zbyt wymagający co do aplikacji.

Potwierdzam. Fajny wosk, mega trwały, aplikacyjne żadnych problemów, cenowo jeszcze lepiej.
Soft poszedł w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Qlimaxss ADBL poszło juz ok 2L a tak pomyślałem o zmianie bo sie kończy ale wiecej jest za ADBL niz za SG. Z tego co wiem SG dodaje od siebie jakas ochrone przed UV a ADBL tego nie ma

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy.. przymierzam się do zakupu polerki DA i tu mam dylemat... 8mm czy 15mm? Dodam tylko że do cięcia mam rotację, a DA wykorzystywana byłaby do wykończenia i ewentualnie do one stepów. Z góry dzięki za pomoc! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2018 o 08:23, Eidos71 napisał:

Wg mnie ten lakier "balansuje" na granicy średni/miękki (zależy jeszcze, jaki to lakier - kolor, metalik czy perła). Nie mam dużego doświadczenia z lakierami tej marki - tylko raz pracowałem na lakierze i30 z chyba 2010 r. przy one stepie - tamten lakier (z tego, co pamiętam) ładnie się poddawał paście S20 Black i purpurowej podkładce Scholla.

PB BH to glaze z naprawdę delikatnymi właściwościami czyszczącymi. Znacząco osłabia położony na nim wosk/sealant - takie przynajmniej są moje odczucia. Generalnie wolę Prima Amigo - efekt zbliżony (może poza wypełnianiem, które jest chyba lepsze przy PB BH, ale zabezpieczenie leży dłużej na Amigo).

Napiszę tak dla potomnych jakby ktoś szukał. Hyundai którego robiłe z 2010 roku. Lakier złoto/srebrny (fotka w poprzednim poście) wg mnie twardy lakier. Jak h8 długo wypracowałem na futrze to nawet holo nie zostało. Oczywiście wszystko i tak trzebe poprawdzić na gąbce i m2 ale ten lakier to nie średniak ani miekki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem naprawdę zadbanego granatowego Passacika i chciałbym żeby się błyszczał. Mam okazje położyć na nim SSW czego nigdy nie robiłem, albo King of Glossa ale raczej bez cleanerowania, co byście radzili? Różnica w wyglądzie raczej nie będzie mega wielka nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kowloonwax napisał:

Dostałem naprawdę zadbanego granatowego Passacika i chciałbym żeby się błyszczał. Mam okazje położyć na nim SSW czego nigdy nie robiłem, albo King of Glossa ale raczej bez cleanerowania, co byście radzili? Różnica w wyglądzie raczej nie będzie mega wielka nie ? 

Będzie.
Cleaner to podstawa jeśli ma cokolwiek się błyszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kowloonwax napisał:

Dostałem naprawdę zadbanego granatowego Passacika i chciałbym żeby się błyszczał. Mam okazje położyć na nim SSW czego nigdy nie robiłem, albo King of Glossa ale raczej bez cleanerowania, co byście radzili? Różnica w wyglądzie raczej nie będzie mega wielka nie ? 

Mycie, cleaner, wosk - to takie niedetailingowe minimum.

 

Jak pójdziesz w kierunku detailingu to będzie

mycie, dekontaminacja chemiczna, glinka, korekta lakieru, inspekcja i lsp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misz.czu Powiem Ci tak osobiście bardziej podoba mi sie pierwsza wersja. Limited jest też spoko . Myślę że każdy powinien ci sie spodobobać.

@BiałyGTi Co do tych dodatków to ci nie powiem . Bo miałem raz testerek a raz kolega dał mi ogarnąć nim moje wnętrze.Ale zawsze możesz psikac jako Qd Dressingi @Funky Witch lub @Detailer's Magic . Chyba że jeśli chcesz naprawdę zmienić i wchodzi tylko Qd to może qdek od SurfCityGarage. Podobno bardzo fajny i że to takie Aio do wnętrza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birkhof napisał:

Będzie.
Cleaner to podstawa jeśli ma cokolwiek się błyszczeć.

Chodziło mi o różnice miedzy SSW a King of Gloss na tak samo przygotowanym lakierze 

 

Godzinę temu, ghost napisał:

Mycie, cleaner, wosk - to takie niedetailingowe minimum.

 

Jak pójdziesz w kierunku detailingu to będzie

mycie, dekontaminacja chemiczna, glinka, korekta lakieru, inspekcja i lsp.

Nie no dekontaminacja chemiczna oczywiście ma miejsce,chciałem tylko zrezygnować z glinki i cleanera,na korekte nie ma opcji. 

Well,będę coś tam szył 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dekontaminacja chemiczna oczywiście ma miejsce,chciałem tylko zrezygnować z glinki i cleanera,na korekte nie ma opcji. 
Well,będę coś tam szył
Z glinki możesz zrezygnować, porządne chemicznie oczyszczenie lakieru wystarczy. Jednak zastanów się nad cleanerem, bo to bardzo ważny element całej układanki by osiągnąć "szajn" :D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.