Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Adaszek96 napisał:

Wosk na czym? Lakierze? Prawdopodobnie roton ma pH bliskie neutralnemu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co wyczytałem ma kwasowe pH Wiec dobierze Ci się do wosku na felgach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem ma kwasowe pH Wiec dobierze Ci się do wosku na felgach. 
W karcie charakterystyki nie ma podanej przez producenta pH. Gdzieś był temat poruszany, że jest między 6 a 7

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie oczyścić auto (lakier) rotonem, bo wiadomo pełno syfu jest, a po rotonie trochę tego schodzi. I pytanie brzmi cyz schodiz przy tym wosk bo mam nałożone fusso, ale chyba i tak na dniach będe nakładał ceramikę, ale kurcze nie wiem czy warto to na zimę nakładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie oczyścić auto (lakier) rotonem, bo wiadomo pełno syfu jest, a po rotonie trochę tego schodzi. I pytanie brzmi cyz schodiz przy tym wosk bo mam nałożone fusso, ale chyba i tak na dniach będe nakładał ceramikę, ale kurcze nie wiem czy warto to na zimę nakładać?
Deironizacje powinieneś zrobić przed położeniem fusso

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kivlov którymś z deironów :-) Każdy tutaj poda Tobie swój typ, który akurat lubi/sprawdza się najlepiej. Ostatnio często używam ADBL Vampire (dzięki żelowej konsystencji dłużej leży na pionowych powierzchniach) oraz młodszego brata ADBL Vampire. Równie dobrze sprawdzi się: K2 Roton, RRC Car Wash Wheel Gel, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spróbować odświeżyć nieco przednią szybę za pomocą maszyny DA 8mm.
Ceriglass będzie dobrym wyborem na początek czy od razu kupować tlenek ceru?
Wiem że nie usunę wszystkiego, ale mam na szybie mnóstwo delikatnych rysek i jak usunę choć część z nich to będę zadowolony.
Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kudlaty86 napisał:

Chciałbym spróbować odświeżyć nieco przednią szybę za pomocą maszyny DA 8mm.
Ceriglass będzie dobrym wyborem na początek czy od razu kupować tlenek ceru?
Wiem że nie usunę wszystkiego, ale mam na szybie mnóstwo delikatnych rysek i jak usunę choć część z nich to będę zadowolony.
Co polecacie?

Jeśli zabierasz się do tego z maszyną 8mm to Ceriglass będzie dobrym wyborem.
Gotowy produkt do użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabierasz się do tego z maszyną 8mm to Ceriglass będzie dobrym wyborem.
Gotowy produkt do użycia.
Dzięki wielkie, za szybką odpowiedź. W takim razie spróbuję coś podziałać i podzielę się efektami
1 pad filcowy wystarczy czy konieczna większą ilość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kudlaty86 napisał:

Dzięki wielkie, za szybką odpowiedź. W takim razie spróbuję coś podziałać i podzielę się efektami emoji6.png
1 pad filcowy wystarczy czy konieczna większą ilość?

1 spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim e-bay mówisz ? Bo na angielskim najtańszy baniak 5l jest za 32 funty czyli +- 150zł..... Za 27 jest na stronie Autobrite ale wysyłka 23funty do Polski i 6,50 funta na terenie UK. Więc nijak nie idzie kupić 5l za 120zł

Jak wpiszesz sobie w google (https://www.google.com/search?client=firefox-b&ei=NiShW8zuGsTHrgT0m7nQBQ&q=autobrite+magifoam+5l&oq=autobrite+magifoam&gs_l=psy-ab.1.0.0i71k1l2.0.0.0.440914.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c..64.psy-ab..0.0.0....0.odnnZobydO4) to zobaczysz że nie ma takich cen jak podałeś bo max to 200zł a w 2 sklepach z pierwszej strony koszt to 170zł...... Także słabo z szukaniem. Tyle że aktualnie jest w zasadzie nie osiągalna w takiej pojemności na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Wiosna, lato, jesień mam na aucie PB Natty Paste Wax black

Zimą mam Soft99 Fusso

 

Chodzi mi po głowie zakup pianownicy.

Za każdym razem na myjni myje auto gąbką.

Chciałbym ukrucić ten proceder o 2-3 razy tj.

 

2x mycie aktywną pianą

3 - mycie gąbką

2x mycie aktywną pianą

6 - mycie gąbką

 

Czy tak da rade i auto będzie czyste ? Czy wycierać/suszyć auto po myciu tylko aktywną pianą ?

 

No i finalnie - jaka najbardziej wydajna pianownica ręczna.

Niestety nie mieszkam w domku a....myć trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Chodzi mi po głowie zakup pianownicy.
Za każdym razem na myjni myje auto gąbką.
Chciałbym ukrucić ten proceder o 2-3 razy tj.
 
2x mycie aktywną pianą
3 - mycie gąbką
2x mycie aktywną pianą
6 - mycie gąbką
 
Czy tak da rade i auto będzie czyste ? Czy wycierać/suszyć auto po myciu tylko aktywną pianą ?
 


Absolutnie nie wycieramy auta tylko po samej pianie. Auto niestety domyte nie będzie, więc lepiej nie ryzykować z wycieraniem. Niestety nic nie zastąpi prawdziwego mycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kudlaty86 napisał:


 

 

 


Absolutnie nie wycieramy auta tylko po samej pianie. Auto niestety domyte nie będzie, więc lepiej nie ryzykować z wycieraniem. Niestety nic nie zastąpi prawdziwego mycia.

 

Okej - tak myślałem.

A teraz chyba główne pytanie moich rozważań. Czy mycie w stylu aktywna piana + płukanie, będzie bardziej skuteczne niż mycie standardowe na myjni bezdotykowej tj. woda z proszkiem czy jak to tam się odbywa + płukanie ? - Dawno tak nie myłem.

 

Płukanie po aktywnej pianie oczywiście na myjni za pomocą cisnieniowki i wody teoretycznie zdemineralizowanej - starsznie z tym leca w kulki w Bydgoszczy.

Pod Bydgoszcza niby jest przycisk na myjni aktywna piana, ale albo nie działa albo nie jest to aktywna piana

 

Smutne realia 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My o pre washu a ty ciągle o myciu. Piana to nie mycie, to pre wash. Chcesz auto UMYĆ to zrób to rękawicą (a nie gąbką) i wodą z szamponem. Metodą na 2 wiadra oczywiście. Przeczytaj poradnik dla początkujących zamiast zadawać banalne pytania na które odpowiedzi padły setki razy.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

OT:

Jest tu może jakiś spec od BMW i dekodowania VIN'u ?

Ale nie chce dekodowania ala autodna.pl etc, tylko kompletną historię serwisu auta z ASO.

Auto trochę podejrzane i chce wyciągnąć full info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.