Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kivlov napisał:

Dziś myłem bramę garażową i zastanwiam się czy mozna na nią położyć wosk, aby lepiej schodził brud. Ogólnie mam ją pół metra zasłoniete dachem więc nie zawsze pada na nia deszcz, ale wiadomo czasami się zabrudzi. Teraz wygląda jak nowa, ale czy można wosk?

Jakie to tworzywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, CoolBreeze napisał:

Jeszcze jedno pytanko w kwestii Poorboy’s Proffesional Polish: wymywać IPĄ czy od razu wosk/QW?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

To zalezy co kładziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, CoolBreeze napisał:

Soft99 F7 lub DM SWM - zależy jak będę stał z czasem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam żadnego z tych produktów więc się nie wypowiem, ale może @Pajko coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeszcze jedno pytanko w kwestii Poorboy’s Proffesional Polish: wymywać IPĄ czy od razu wosk/QW?




Pewnie, że nie wymywać. Nie rozumiem tej mody na wymywanie cleanera, bo sealent niby lubi jałowy lakier.
Chcesz jałowy lakier i długą żywotność to nie trać czasu na cleaner.
Chciało Ci się bawić z cleanerem? To ciesz się efektem, póki wosk żyje, a potem powtórz proces ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kudlaty86 napisał:


 

 


Pewnie, że nie wymywać. Nie rozumiem tej mody na wymywanie cleanera, bo sealent niby lubi jałowy lakier.
Chcesz jałowy lakier i długą żywotność to nie trać czasu na cleaner.
Chciało Ci się bawić z cleanerem? To ciesz się efektem, póki wosk żyje, a potem powtórz proces ;-)

 

Nie masz racji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CoolBreeze napisał:

Jeszcze jedno pytanko w kwestii Poorboy’s Proffesional Polish: wymywać IPĄ czy od razu wosk/QW?
 

PP to cleaner chemiczny nieścierny, który jest w miarę czysty, można na niego kłaść od razu większosć produktów.

 

51 minut temu, kudlaty86 napisał:

 Nie rozumiem tej mody na wymywanie cleanera....
Chcesz jałowy lakier i długą żywotność to nie trać czasu na cleaner.

 

Jak to napisał kolega @Fredi88 zacytuję go i powiem "Nie masz racji".

 

Cleaner pomijamy tylko w przypadku polerki, poza tym cleaner stosujemy zawsze przed położeniem LSP. 

Cleaner usuwa zanieczyszczenia i stare woski dzięki czemu przywraca połysk lakieru - to nie strata czasu, to obowiązek.

 

Natomiast wyjałowienie lakieru dopiero jest etapem opcjonalnym. Praktycznie zawsze wpływa na żywotność wosku, nawet naturalnego. Z tym, że latem się tym nie przejmujemy, bardziej zimą gdy większość osób nie ma warunków do woskowania. 

Kwestia wolnego wyboru czy ktoś stawia na żywotność czy na funkceje glaze w cleanerze i maskowanie niedoskonałości lakieru.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisał kolega [mention=1278]Fredi88[/mention] zacytuję go i powiem "Nie masz racji".
 
Cleaner pomijamy tylko w przypadku polerki, poza tym cleaner stosujemy zawsze przed położeniem LSP. 
Cleaner usuwa zanieczyszczenia i stare woski dzięki czemu przywraca połysk lakieru - to nie strata czasu, to obowiązek.
 
Natomiast wyjałowienie lakieru dopiero jest etapem opcjonalnym. Praktycznie zawsze wpływa na żywotność wosku, nawet naturalnego. Z tym, że latem się tym nie przejmujemy, bardziej zimą gdy większość osób nie ma warunków do woskowania. 
Kwestia wolnego wyboru czy ktoś stawia na żywotność czy na funkceje glaze w cleanerze i maskowanie niedoskonałości lakieru.
Trochę źle to sformułowałem ( za duży skrót myślowy ;-) ). Ja cleaner staram się kłaść zawsze jak tylko czas pozwala, bo u mnie zawsze coś dodaje do wyglądu. Nie było moim celem zachęcanie do nieużywania cleanera, a wręcz przeciwnie używania go zawsze i to bez wymywania, aby nie psuć efektu jaki daje. Najwyżej będzie się częściej nakładać wosk ;-)
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś z Was w dawanie podkładek pod talerz 75mm w maszynach DA w celu zmniejszenia wibracji ? U mnie przy takim zabiegu są praktycznie wyeliminowane, pytanie czy to nie ma jakiś negatywnych skutków? Roller 9 - między 125/75mm nie ma praktycznie różnicy w drganiach, jeśli są to 5/10% większe przy bp 75mm. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kivlov napisał:

Dziś myłem bramę garażową i zastanwiam się czy mozna na nią położyć wosk, aby lepiej schodził brud. Ogólnie mam ją pół metra zasłoniete dachem więc nie zawsze pada na nia deszcz, ale wiadomo czasami się zabrudzi. Teraz wygląda jak nowa, ale czy można wosk?

Jeśli to nie drewniana brama to czemu nie 😛 Spróbuj, zobaczysz jaki będzie efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prickbort to dobry produkt sam osobiście używam, ale faktycznie atomizer jest słabej jakości.
Kup sobie osobno atomizer do mocnej chemii i będzie po problemie. Można jeszcze pomyśleć o kwazarze bądź jakiejś innej butelce.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien od nalozenia wosku, auto zakurzone, wystarczy oplukac na bezdotyku demineralka czy full mycie?
Na bezdotyku masz mocną chemię, która z czasem wyklucza Ci nałożony wosk.
Jeżeli musisz skorzystać z bezdotyku to najlepiej sobie splukaj samochód sama woda.
Najlepiej myć samochód zgodnie ze sztuką, chemia o neutralnym ph.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, StreamHD napisał:

Jaki środek do kompletnego umycia nigdy nie czyszczonej komory silnika ? Myślę o Excede buldozer. 

Jest trochę papki olejowo błotnej pochodzącej z nieszczelności.

Mocniejszy z exceede jest Advanced.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nerka123 napisał:


 

 


Kumam, chce oplukac samochod doraznie, wiem, ze najlepiej zgodnie ze sztuka, ale niestety czasem czas nie pozwala. Wiec sama woda 🙂 dzieki 🙂

Najlepiej demineralizowaną. Oczywiście nie ma gwarancji, że ta woda jest faktycznie demineralizowana 😂 ale zawsze jest szansa, że jest trochę miększa i nie zostawi tylu waterspotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.