Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, jerrry napisał:

Czy ADBL APC używacie od razu czy rozrabiacie?

Jeśli jednak tak to jakie stężenie użyć do mycia wnętrza (deska, progi) a w jakim do cześć zewnątrz auta (emblematy i inne zakamarki) - auto zadbane.

A czytałeś etykietę? Masz tam wszystko napisane mistrzu 🙂
jak zadbane to 1:25 Ci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jerrry napisał:

Czy ADBL APC używacie od razu czy rozrabiacie?

Jeśli jednak tak to jakie stężenie użyć do mycia wnętrza (deska, progi) a w jakim do cześć zewnątrz auta (emblematy i inne zakamarki) - auto zadbane.

Serio tak ciężko przeczytać etykietę? Nawet jeśli jej nie masz to szybciej zajmuje wejście na stronę producenta niż napisanie posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropo deironizacji, lepiej poradzi Sobie vampire czy iron od DM? Mam irona, ale bedzie to uzywane na samochodzie, ktory nigdy nie byl traktowany w ten sposob i nie chce pozniej namachac sie jak glupi glinka, chcialbym zeby srodek sciagnal maksymalnie duzo syfu. Na co postawic?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce nalozyc wosk Jodido na samochod bez korekty. Chce zrobic pelna dekontaminacje i przeleciec auto glinka. Czarny lakier L041 z palety vw, ktory swoje lata swietnosci ma juz za Soba i wiadomo jest sporo rys, ale nie sa to glebokie rysy, raczej plytkie i powierzchowne. Czy jest jakies przeciw wskazanie by klasc wosk na taki bezkorekcyjny lakier? Czy glinka nie zrobi mi jeszcze wiekszego balaganu na lakierze niz jest obecnie?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, nerka123 napisał:

Witam, chce nalozyc wosk Jodido na samochod bez korekty. Chce zrobic pelna dekontaminacje i przeleciec auto glinka. Czarny lakier L041 z palety vw, ktory swoje lata swietnosci ma juz za Soba i wiadomo jest sporo rys, ale nie sa to glebokie rysy, raczej plytkie i powierzchowne. Czy jest jakies przeciw wskazanie by klasc wosk na taki bezkorekcyjny lakier? Czy glinka nie zrobi mi jeszcze wiekszego balaganu na lakierze niz jest obecnie?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Jak najbardziej sens jest, spektakularnego efektu nie osiągniesz bez efekty ale na pewno będzie lepiej niż teraz i lakier przynajmniej będzie zabezpieczony. Co do glinki to zawsze tworzy mikroryski, najważniejsze żeby miała dobry poślizg i często ją zagniataj. Jeśli jest chłodno to dobrze mieć np. słoik z ciepłą wodą i co jakiś czas ją wrzucać by zmiękła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nerka123 napisał:

Czy glinka nie zrobi mi jeszcze wiekszego balaganu na lakierze niz jest obecnie? 

Zrobi.

Glinka zawsze dołoży zarysowań. Mogą być mikro albo przy nieumiejętnym obchodzeniu większe.

Dlatego w ostatnim filmie o woskach MX Nowicki glinka jest polecana przed korektą, która bałagan posprząta.

W scenariuszu bez korekty mycie, dekontaminacja chemiczna, cleaner/aio i wosk.

 

Na zmęczony lakier połóż dobry cleaner np Valet Pro Purple Passion/Prima Amigo/Autoglym Super resin polish i będziesz zachwycony jak dużo pomógł, oczywiście na ile to możliwe bez korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, potrzebuje ogarnąć auto do ślubu i w planie przejechać niebieskim korkiem 3M na to cleaner blit hamber i na to fusso 12miesiecy a po jednym dniu jak się wosk zwiąże to psiknac botoxem aby jeszcze podbić look i teraz pytanie czy psikania botoxem ma sens czy już nic nie wniesie ? 

Dodaje zdjęcie w jakim stanie mniej więcej jest lakier (przed zabiegami).

A586EE29-51A1-41A0-8A02-B60A32D7D7D3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - czym doczyścić stare chromy w audi a6 c6? Są chropowate, mają taki białawy osad. Próbowałem już pastą do metalu, glinkowałem, w jednym miejscu nawet papierem ściernym. Myślałem, żeby spróbować kwasem - Tenzi Alux albo czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, YOBACK napisał:

Panowie - czym doczyścić stare chromy w audi a6 c6? Są chropowate, mają taki białawy osad. Próbowałem już pastą do metalu, glinkowałem, w jednym miejscu nawet papierem ściernym. Myślałem, żeby spróbować kwasem - Tenzi Alux albo czymś podobnym.

Wrzuć foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem czego się spodziewać. Napisalbyś że to miękki lakier to bym wiedział na co się nastawić. Napisalbyś że średni to już też bym mniej więcej wiedział czym działać. Dlatego się pytam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.