Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam. zwykłe pędzle - identyczne są w OBI. Kup jak Ci radzi Paweł - WorkStuff.
Workstuff jak najbardziej mam. Chciałem sobie zamówić taki komplet na jakieś szczury i tam gdzie mi trochę szkoda WS. Dlatego pytam czy różnią się tylko cena te 3 komplety czy któryś z nich ma np. trochę lepsze wlosie. Nie śmieszy mi się bardzo więc moge sobie na nie poczekać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Workstuff jak najbardziej mam. Chciałem sobie zamówić taki komplet na jakieś szczury i tam gdzie mi trochę szkoda WS. Dlatego pytam czy różnią się tylko cena te 3 komplety czy któryś z nich ma np. trochę lepsze wlosie. Nie śmieszy mi się bardzo więc moge sobie na nie poczekać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Kup sobie pędzle z marketu, do szczurów wystarczą. Pędzel z ADBL szybciej zakończył swoje życie niż marketówki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Workstuff jak najbardziej mam. Chciałem sobie zamówić taki komplet na jakieś szczury i tam gdzie mi trochę szkoda WS. Dlatego pytam czy różnią się tylko cena te 3 komplety czy któryś z nich ma np. trochę lepsze wlosie. Nie śmieszy mi się bardzo więc moge sobie na nie poczekać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Jesli cos bardzo mało gorszego od workstuff to zamów sobie zestaw repliki pędzli SV od Mariusza z SCS. Mam od kilku miesięcy. Czarne włosie syntetyczne ale nie takie jak na 2 Twoim linku z Ali.
https://showcarshine.pl/wyszukiwanie-zaawansowane?orderby=position&orderway=desc&id_category_search=0&id_manufacturer_search=0&search_query=Taki+jak+swissvax&submit_search=

Uzywam ich caly komplet i jak albino od WS sa na 6, to te sa na mocna 5+. Albino lakier, a replika SV felgi, wnęki i plastiki pod maską.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, powalla napisał:

 

Jednak będąc w Auchanie natknąłem się na 

 

Cena ok 3zł  + taśma 😉 

Te z oszona tragedia, bardzo szybko się zbijają w grzyba.

 

4 godziny temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Panowie czy uslugi autodetailingu to transakcje podlegajace podatkowi vat?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Legalnie - oczywiście. Ewentualnie możesz kombinować z działalnością artystyczną, ewentualnie umowa o dzieło - najniższy podatek w Polsce 9% 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kostek88
Legalnie - oczywiście. Ewentualnie możesz kombinować z działalnością artystyczną, ewentualnie umowa o dzieło - najniższy podatek w Polsce 9%

Czyli chcesz powiedzieć, że normalnie fakturka 23%vat, jak na każde zlecenie będę robił umowę o dzieło to 9% a działalność artystyczna? Choc to brzmi smiesznie trochę.

Czy coś pokrecilem. Myślę nad legalnym dodatkowyn źródłem dorabiania po etacie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadło coś "dziwnego" a mianowicie podczas ostatnich upałów (moja wina) zostawiłem na fotelu okulary przeciwsłoneczne, które na końcach pokryte są miękką gumą

(tutaj gdzie zachodzą na uszy) i te gumki się rozpuściły wtapiając w tapicerkę (mam beżową), czy można to jakoś wyciągnąć, próbował ktoś coś już takiego?

Może szmatkę i gorącym żelazkiem żeby wlazło w szmatkę? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gori napisał:

Czy ECH2O (konkretnie jego właściwości myjące) może negatywnie wpływać na woski ?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka
 

Mi się wydaje, że bardzooo delikatnie podjada. Kiwami od Softa trochę szybciej zniknął jak zacząłem częściej używać Ech20.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arkadio_Gdansk napisał:

@Kostek88
Legalnie - oczywiście. Ewentualnie możesz kombinować z działalnością artystyczną, ewentualnie umowa o dzieło - najniższy podatek w Polsce 9% emoji1.png

Czyli chcesz powiedzieć, że normalnie fakturka 23%vat, jak na każde zlecenie będę robił umowę o dzieło to 9% a działalność artystyczna? Choc to brzmi smiesznie trochę.

Czy coś pokrecilem. Myślę nad legalnym dodatkowyn źródłem dorabiania po etacie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Okazjonalnie to najlepiej umowa o dzieło, 18% podatku z 50% wynagrodzenia, czyli 9% podatku ogólnie, jeśli robisz jako osoba fizyczna dla firmy, to firma od razu odprowadza podatek, a Ty nic nie musisz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paperson napisał:

@lukasz_byd no to dalej myj ręcznie, najlepiej metodą na dwa wiadra. Używaj szamponu z neutralnym pH. Potem wycierasz do sucha ręcznikiem. Co jakiś czas możesz użyć qd.

Tak robię.

Ale widziałem filmiki gdzie ktoś opryska aktywną pianą, spłukuje i umyte.

Auto mam najczęściej zakurzone lub plamy po deszczu/wodzie etc.

Nie mam blota itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd przy świeżo położonym wosku ma to sens. Przy tym uproszczonym sposobie proponuję używać swojej myjki i neutralnej piany. Po krótkim czasie, gdy wosk się zapcha, będziesz musiał wrócić do dwóch wiader. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasz_byd napisał:

Tak robię.

Ale widziałem filmiki gdzie ktoś opryska aktywną pianą, spłukuje i umyte.

Auto mam najczęściej zakurzone lub plamy po deszczu/wodzie etc.

Nie mam blota itp.

Auta bezdotykowo nie umyjesz. SG citrus oil dobrze usuwa zanieczyszczenia ale zostaje film brudu zawsze jakiś. Mimo to uważam go za dobrą alternatywę na zimę. Często opryskuję CO na bezdotyku, spłukam demineralką i gotowe. Bez wycierania oczywiście. Niestety zima i auto niegarażowane rządzi się swoimi prawami.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.