Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@dyno96 po tradycyjnym myciu robię oprysk proporcją z etykiety i element po elemencie przecieram rękawicą. Pamiętam też żeby SG nie leżał dłużej na elemencie niż 4 minuty i nie zasechł. 

Potem prick + iron i glinka nie ma już roboty. 

Jako lubrykant nie polecam, gdyż może podjadać glinkę i zostaną Ci z niej trudne do usunięcia mazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od twardości lakieru. Może sie okazać, że zostawi trochę holosów. Dla przykladu oplowski lakier - one step czerwony nat + menzerna 2500. Usuniete koło 85% syfu. Zostały grubasy, holosów brak. Także wszystko zależy od masy czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bezdotyku wycierać auto? Jak wpadłeś na taki świetny pomysł ? 
Rozumiem żeby tak nie robić?
Ja na myjni mam aktywną pianę, i po opłakaniu też wycieram.. mam jakiś wosk więc kropelki ściągam w ten sposób, bo pewnie waterspoty zostałyby..
Też jakiś QD albo ssw zacznę dodawać po myjni do tego recznego wycierania, w ten sposób osuszać?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hubee napisał:

Oprysk 30/1000

Wiadro 50-100ml na 10l

Do glinki bym jednak nie bral. 😃

Woda w obu przypadkach ciepla. 🙂

Ładnie się to pieni we wiadrze?

Warto mieszać np. z szamponem czy lepiej czysty Citrus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie jak się ma nakładanie powłoki na elementy pokryte rdzą ? Może odrazu wytłumaczę o co chodzi..stary motocykl..30-sto letni. Ma być doprowadzony do jak najlepszego stanu plus zabezpieczony powłoką. O ile 3 elementy pójdą pod korektę, tak cała reszta już nie..a praktycznie na każdym elemencie pochromowanym są już dość mocne wżery rdzy, zresztą rdza jest wszędzie. Czy powłoka w jakikolwiek sposób może zaszkodzić ? Nie pytam o trwałość bo to jest jasne, że cudów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powalla napisał:

Ja pokryłbym go lepiej Bilt Hamber Autobalm , bo świetnie maskuje niedoskonałości i zabezpiecza przed rdzą ...tyle że upierdliwy przy aplikacji , no ale nie masz dużo tej powierzchni do zabezpieczenia 😉 

 

Myślisz, że lepiej się sprawdzi od gyeona prima albo choćby one ?imageproxy.php?img=&key=404eb689e23ea75dimageproxy.php?img=&key=404eb689e23ea75d

IMG_2189.JPG

IMG_2192.JPG

IMG_2194.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawelus668 napisał:

Czy Mac Prickbort usuwa klej? Nigdzie nie pisze w opisie o kleju tylko Tar Remover

Wszystko zalezy od radzaju kleju 🙂

jakies resztki z tasmy pakujacej usuwa jak szalony, klej po naklejkach typu arlon czy nawet neschen nie ruszy. 🙂 taktak sami zaschnietej kropelki czy innych takich pierdolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawelus668 napisał:

to ogolnie dobry produkt T&G czy lepiej wziasc cos innego?

Prickbort dobrze działa głównie na zabrudzenia lakieru spowodowane smołą. Do typowego kleju to Concept Chu-Sol w areozolu albo dzisiaj testowałem czyszcząc klej na różnych butelkach (po etykietach) - CARTEC GLUE REMOVER (w areozolu) i sprawdził się wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawelus668 napisał:

Czy Mac Prickbort usuwa klej? Nigdzie nie pisze w opisie o kleju tylko Tar Remover

Jeśli mowa o kleju po naklejkach, itp, to ADBL T&G radzi sobie dużo lepiej niż Prick. Chu-sol do takich rzeczy też jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z Was ma takie pędzle?
Które z nich mają lepsze włosów i wykonanie? Chyba że nie ma różnicy pomiędzy nimi?
1. http://s.aliexpress.com/6rANreqA?fromSns
2.
http://s.aliexpress.com/fAVrIFvm?fromSns
3. http://s.aliexpress.com/iY3I7bYz?fromSns

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.