Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@rapmen93, na pewno nie ma, a sam byłbym stałym bywalcem - cebulactwo zobowiązuje :D

14 godzin temu, Alfa47 napisał:

@Michał126 A lepszym rozwiązaniem nie będzie np. KWAZAR OPRYSKIWACZ MERCURY SUPER 360 PRO+ ? Czy właśnie lepszym rozwiązaniem jednak będzie ten opryskiwacz ciśniniowy ? 

W zasadzie trudno mi powiedzieć, ale pamiętaj, że na prawie sucho tapicerki nie wypierzesz ;) Musi być zmoczona (nie mylić z przemoczona) i niestety, ale takich produktów idzie dużo, stąd u mnie pierwszy baniak czegokolwiek do czyszczenia samochodu to był baniak Nielsena Nap Low Foama.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 dlaczego cebulactwo? Mnie głównie interesuje z jakich programów Wy korzystacie i które się najbardziej opłacają. Takie porównanie. Ja u siebie nie mam wielkiego wyboru bo jedynie Orlen blisko, a tak to muszę już te kilkanaście km przejechać żeby Lotos czy BP były 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2018 o 22:42, YOBACK napisał:

Mam pytanie. Odebrałem auto od lakiernika - nigdy więcej sięu niego nie pojawię. Na lakeirze od za***bania wtrąceń, tragedia. Dzisiaj chciałem się zabrać za zrobienie tego. Przeleciałem papeirem 2000 na mokro, potem Koch H8 na twardym padzie. Zostało dużo głębokich rys. Czy to powinienem jeszcze przelecieć na mokro 2500, potem 3000 i dopiero polerką? 

Pyt 2: Zostało na lakierze dużo "kraterów" . Przed polerką kamyki i wtrącenia były górkami a teraz po nich pozostały kratery - jak to rozwiązać?

Oddać dobremu lakiernikowi. Z ciekawości ile mu dałes za element ?
Te głebokie rysy to pewnie nie wypracowanie na podkładzie/starym lakierze i może nie być możliwe ich wypolerowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pacjent to Astra H. Odkąd ja mam to zauważyłem dziwna rzecz. Jak tylko pogoda robi się taka, jak teraz czyli śnieg, błoto i temperatury minusowe, to gdy auto postoi przez noc w garażu i rano chce ruszyć, to tak jakby coś blokowało tylne prawe koło. Słychać tylko trzask i puszcza, po czym jedzie już normalnie. Nigdy nie zostawiam na recznym, zawsze na biegu w taką pogodę. Sprawdzałem zacisk, jest ok, nic nie trzyma koła gdy podniosę je na lewarek, normalnie mogę jedna ręka kręcić kołem. Ta sytuacja dzieje się też w lato, gdy popada deszcz i auto po jeździe w ciągu dnia, postoi przez noc w garażu. Czy jest możliwe, żeby klocek jakoś przywierał do tarczy i trzymał chwilowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, rapmen93 napisał:

Czy jest możliwe, żeby klocek jakoś przywierał do tarczy i trzymał chwilowo? 

Tak, mam za to za każdym razem jak auto postoi dłużej w garażu, albo po myciu i odstawieniu do garażu np w piątek i wyjeździe w poniedziałek rano.

Klocek jakby przywierał do tarczy.

U mnie w mk1 w ogóle to muszę kupić całe nowe zaciski na wiosnę bo 4 razy regenerowane i zdarza im się zapiec jarając tarcze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pływak napisał:

Panowie dobry niedrogi preparat do usuwania kleju z szyb pozostałego po folii. Taki żebym nie nie namachał ale żeby tez nie byl szkodliwy dla tworzyw?

Coś co ma usunąć klej zawsze może być szkodliwe dla tworzyw wewnątrz auta, więc najlepiej osłonić te miejsca. Możesz użyć zmywacz silikonowy to taka tańsza opcja. Najlepiej i najszybciej klej po folii schodził mi przy użyciu Wipe Out.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KozaaŻadne nitro nie wchodzi w grę bo to nie mała naklejka, a pozostały klej na dwóch całych bocznych szybach po folii przyciemniajacej wiec nie wyobrażam sobie działać nitrem przy uszczelkach i plastikach wewnętrznych.

 

@Dante05 i tu się mylisz bo są środki na bazie olejków z cytrusów i wczoraj taki znalazłem od valletpro citrus tar & glue. Zamówiony w środę będę testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak valetpro citrus tar & glue powinien sobie dać rade, lubię ten produkt. Ja od siebie polecę jeszcze na przyszlość dla innych userow  Koch Eulex lub Orange Power. Zawsze należy uważać na elementy z tworzyw sztucznych. Najlepiej produkt dać na MF a nie psikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pływak napisał:

Oby bo inaczej demontaż szyby  mnie czeka i. Aceton lub Nitro. Folia zrywala sie elegancko na mrozie ale zostal praktycznie caly klej. Poki co go nie widac więc poczatkowo myślałem, ze nic nie zostało ale niestety cienka rowna warstwa na całych szybach.

Daj spokój z kumplem zawsze nitrem zrywamy stare folie, idzie od cholery szmat, nitro nitrem nie równe inne sa mocniejsze inne słabsze, po robocie natłusc uszczelki silikonem lub z bidy jakimś dressingiem dobrze dotrzyj i nic im sie nie stanie, co mają powiedzieć uszczelki zewnętrzne ;)
Albo oklei uszczelki taśmą
Możesz tez użyc skrobaka do zdejmowania naklejek z szyb
https://mrcleaner.pl/szyby/window-scraper-skrobaczka-do-sciagania-naklejek-z-szyb-10-wkladow-zyletek o takiego i nie, nie porysujesz szyby żelazo jest materiałem słabszym od szkła i nie rysuje chyba że zaczniesz rogiem szorowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
19 godzin temu, Pływak napisał:

Panowie dobry niedrogi preparat do usuwania kleju z szyb pozostałego po folii. Taki żebym nie nie namachał ale żeby tez nie byl szkodliwy dla tworzyw?

Chusol

Cokolwiek bedziesz uzywac przykryj kokpit szmatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kleju do przyklejenia uchwytu na bilet parkingowy do przedniej szyby, musiałem odkleić i teraz ciężko mi to z powrotem zamontować, używałem taśmy dwustronnej 3M ale odpadło, również kleju Bostik przeźroczyste kropki, ale nie dało rady. Oryginalnie uchwyt trzymał się latami na kleju przeźroczystym, lekko gumowatym i nie zasychającym i szukam co to mogło być. Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.