Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie. Zamierzam przeprowadzić porządne przygotowanie lakieru i położenie fusso. Nie mam żadnych maszyn polerskich. Czy poniższa kolejność jest odpowiednia czy trzeba coś zmienić?

- [ ] Piana mocna TENZI TRUCK Clean
- [ ] Mycie na dwa wiadra
- [ ] Tar and Glue remover zostawić na ok 5min
- [ ] Bug remover w zależności czy znajdę jakieś owady
- [ ] Piana mocna TENZI TRUCK Clean
- [ ] Mycie na dwa wiadra
- [ ] Deironizer ADBL zostawić na ok 15min
- [ ] Spłukać myjką
- [ ] Glinka na lubrykancie (woda + szampon)
- [ ] Piana neutralna ValetPRO pH Neutral Snow Foam
- [ ] Mycie na dwa wiadra
- [ ] Cleaner Shiny Garage Pure Paint Cleaner - jak go nałożyć ręcznie? Aplikatorem bawełnianym? MIkrofibrą?

- [ ] Wosk

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qn666 napisał:

Szybkie pytanie. Zamierzam przeprowadzić porządne przygotowanie lakieru i położenie fusso. Nie mam żadnych maszyn polerskich. Czy poniższa kolejność jest odpowiednia czy trzeba coś zmienić?

- [ ] Piana mocna TENZI TRUCK Clean
- [ ] Mycie na dwa wiadra
- [ ] Tar and Glue remover zostawić na ok 5min
- [ ] Bug remover w zależności czy znajdę jakieś owady
- [ ] Piana mocna TENZI TRUCK Clean
- [ ] Mycie na dwa wiadra
- [ ] Deironizer ADBL zostawić na ok 15min
- [ ] Spłukać myjką
- [ ] Glinka na lubrykancie (woda + szampon)
- [ ] Piana neutralna ValetPRO pH Neutral Snow Foam
- [ ] Mycie na dwa wiadra
- [ ] Cleaner Shiny Garage Pure Paint Cleaner - jak go nałożyć ręcznie? Aplikatorem bawełnianym? MIkrofibrą?

- [ ] Wosk

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Tylko nie sam Truck Clean, chyba, że robisz Robura na szybką sprzedaż.
Ewentualnie możesz się pokusić o dolewkę do Neutrala.... zależy do jakiej pianownicy...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ari napisał:

Tylko nie sam Truck Clean, chyba, że robisz Robura na szybką sprzedaż.
Ewentualnie możesz się pokusić o dolewkę do Neutrala.... zależy do jakiej pianownicy...
 

Dlaczego nie można samej? Planowałem porządnie usunąć wszystkie QD i QW które kładłem na auto.Mam klasyczną pianownicę PA podłączoną do karchera K5 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, paperson napisał:

@Emig a może Pinnacle Souveran Carnauba Paste Wax. Polecał go ostatnio @ghost tutaj:

 

Ojj polecam, w pewnym sensie jest sprzecznością Titaniuma.

Przyjemny w aplikacji i zdecydowanie mniej trwały, ale nie tak łatwo go dostać, trzeba pogłówkować ;)

 

W temacie "Coś z wyższej półki" koledzy też polecają", jest kilka razy wspominany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Emig napisał:

@paperson no właśnie mam titanium i jest rewelka,ale myślałem o czymś nowym

Czemu pytasz ,,Galasur czy Titanium?'' skoro masz Titanium ,a myślisz o czymś innym. 

Myslałeś ,że powiemy Glasur :D

Ja dołączam do kol @paperson i również zasugeruję Titaniuma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 

Jak odpowiem w ten sposób.

Jeśli mówimy o wyglądzie, to każdy z nich wrzucony na lakier, który wcześniej potraktowany był HDC wygląda tak samo.

Moi koledzy testerzy nie widzieli różnicy i były to tylko przypuszczenia.

Jeżeli mówimy o trwałości, to mój ranking wygląda następująco

1. Titanium

2. Glasur/ Carbon - nie widzę różnicy. A jak nie widać różnicy ,to po co przepłacać :D

3 Concours

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Qn666 napisał:

Dlaczego nie można samej? Planowałem porządnie usunąć wszystkie QD i QW które kładłem na auto.Mam klasyczną pianownicę PA podłączoną do karchera K5 ;) 

Jeśli chcesz uniknąć problemów z uszczelkami (zaciekami)plastikiem i chromem to dolej max 10ml do PA na 1 pianowanie. Później jest Truck zbędny, może narobić więcej złego niż dobrego.
Od usunięcia QD i QW jest cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2018 o 10:47, orzech_1983 napisał:

Ja pracuje na finishowym padzie na 4 biegu i czasami schodzę niżej żeby jeszcze tą pastę wypracować do końca. Na 4 biegu juz antiholo i sonax perfect finish (takich past używam) ładnie wykończy lakier po cięciu. Musisz próbować, u mnie taka kombinacja się sprawdza na czarnej perle hondy civic.

Czyli przy wykańczaniu nie schodzisz na niższy bieg? Właśnie jedno z aut u mnie to civic i zastanawiam się czy lepiej jakiś onestep próbować czy kupić dwie pasty lekkościerną i stricte wykończeniową. Rysy to raczej drobne od mycia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość orzech_1983

@Hep  Możesz zrobić one step, na miękkim lakierze hondy spokojnie dasz rade jeśli tak jak piszesz masz drobne ryski. A robiłem one-step sonaxem perfect finish na zółtym padzie polishowym NAT'a. Nie robiłem finishu bo wykończenie po takiej kombinacji w zupełności mi wystarczyło, sczególnie, że i tak po tym wrzuciłem carpro essence. Na wiosnę będę robił finish na finishowym czarnym padzie. Wszystko zależy od stanu lakieru. Jak mam więcej czasu na zabawę zprzy aucie to podczas finishu schodzę na niższy bieg żeby jeszcze bardziej wypracować pastę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Berd napisał:

Na początek przygody z Zymolem znakomity. Z autopsji wiem, że po spróbowaniu Carbona nabierzesz ochoty na inne Zymole :D

Produkty Z. bez wątpienia mają zalety, składniki, zapach, hydrofobowość, ładny woreczek ale czy to wystarczy? Zależy kto czego szuka.

Ja nie nabrałem ochoty, pozostałe przetestowałem z czysto detailerskiego obowiązku ;)

 

Różnice w wyglądzie jak to w woskach, zależnie od warunków, zresztą sam opisałeś....

Przyjemność pracy z HDC bardzo mała, aplikacja wosku też bez szału, wypacanie jest irytujące.

Ludzie często wybierają Titaniuma nie tylko by zapewnić dłuższą żywotność, ale by jak najrzadziej mieć wątpliwą przyjemność aplikacji Zymola.

Poziom przyjemności niski a cena niewspółmierna, użyłbym słowa "overpriced".

 

Póki co nie wymyślono wosku, który byłby jednocześnie mistrzem przyjemnej aplikacji, zapachu, żywotności, wyglądu, połysku, hydrofobowości i samooczyszczania. Zawsze jest to jakiś kompromis i świadomy wybór na jaki cechy stawiamy, kosztem innych :) 

Myślę, że większość z nas stawia na przyjemność pracy i satysfakcję wizualną z efektów. Podczas wykonywania detailingowych czynności odprężamy się i zapominamy o obowiązkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.