Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

a co do szkoleń finansowanych Z UP mam pytanie. Czy jak mam obecnie zatrudnienie, ale chciałbym takie szkolenie zrobić i skorzystać z dofinansowania, to czy Urząd pracy mi do dofinansuję? Czy muszę być bezrobotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 najszybciej i dobrze, to silikon do uszczelek z aplikatorem Sonaxa. Kupisz prawie na każdej stacji, autolandzie, Kauflandzie, itp. Mam i przez całą zimę brak problemów z uszczelkami. Na szybko dobry patent, to dressing do opon. Połóż oszczędnie lub przejrzyj po mf, żeby uszczelki nie były tłuste. Szkoda kurtki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 Przykładam fibrę od spodu do uszczelki (żeby nic nie bryzgało dookoła) i pryskam delikatnie. Potem przecieram MF. Tam gdzie nie mogę spryskać to na MF i przecieram. Ja by raz taki zabieg zrobiłem przed zimą , w listopadzie. Spokój mam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Hep napisał:

Cześć, jak użyć cleanera do lakieru maszynowo, żeby nie zrobić krzywdy lakierowi? Jaki pad?

Ja bym proponował pad do finishu ewentualnie do polishu, na pewno nie twardy :) no i wypracować do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 12:33, wojciechch napisał:

Szukam kleju do przyklejenia uchwytu na bilet parkingowy do przedniej szyby, musiałem odkleić i teraz ciężko mi to z powrotem zamontować, używałem taśmy dwustronnej 3M ale odpadło, również kleju Bostik przeźroczyste kropki, ale nie dało rady. Oryginalnie uchwyt trzymał się latami na kleju przeźroczystym, lekko gumowatym i nie zasychającym i szukam co to mogło być. Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Idź do firmy,która zajmuje się klejeniem szyb samochodowych.Dadzą Ci trochę na palcu,bo przecież niewiele trzeba. Tylko przymierz dokładnie, bo ten klej to mocarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 12:33, wojciechch napisał:

Szukam kleju do przyklejenia uchwytu na bilet parkingowy do przedniej szyby, musiałem odkleić i teraz ciężko mi to z powrotem zamontować, używałem taśmy dwustronnej 3M ale odpadło, również kleju Bostik przeźroczyste kropki, ale nie dało rady. Oryginalnie uchwyt trzymał się latami na kleju przeźroczystym, lekko gumowatym i nie zasychającym i szukam co to mogło być. Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Jeśli mogę Ci zaproponować coś do przyklejenia to:

1 Płatki klejące dwustronne Tesa - przeźroczyste 

2 Taśma dwustronna Tesa - przeźroczysta

2 Silikon do akwarium i szkła

Sądzę że któraś z tych opcji powinna się sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ipkol Z tego co się orientuje, to w branży mają teraz tyle roboty, że nie opłaca im się brać takich zleceń, ja jak umawiam swoje auto do blacharza i lakiernika to conajmniej 1 msc czasu. Jak znajdziesz kogoś kto ci to zrobi, to zastanów się 2 razy czy nie odwali ci jakiejś fuszerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mateusz65 napisał:

Panowie, istnieje coś na plastiki wewnętrzne oprócz dressingu ? np. jakaś powłoka ceramiczna ? 

A po co? Uwierz mi że dressingi są wystarczające a nawet qd do wnętrza. Ostatnio coraz więcej się spotyka ludzi niezadowolonymi z efektu zaaplikowania powłoki na skórzane fotele w ich samochodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka jest minimalna temperatura wymagana do korekty lakieru oraz nalozenia powloki max protect uncr? Nie mam ogrzewanego garażu, a chciałbym to zrobić, aktualne temperatury u mnie to około 0-5C. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alu. Daj sobie teraz spokój, przy takiej temperaturze nie robi się wygodnie. Będziesz marznął i starał sie zrobić jak najszybciej czyli nie dokładnie. A co do powłoki to również bym nie aplikował przy takiej temperaturze. Z tego co pamietam to kiedyś pisali że od 5 do 15stopni się łatwo aplikuje UNC-R. Ale teraz jest zmieniona forma i nawet przy 20 stopniach nie stanowi to problemu. 

Poczekaj do wiosny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.