Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Berd napisał:

Na początek przygody z Zymolem znakomity. Z autopsji wiem, że po spróbowaniu Carbona nabierzesz ochoty na inne Zymole :D

Są różne gusta. Przygodę z woskami Zymola od Carbona zacząłem i na Carbonie (póki co) tą przygodę zatrzymałem. Stwierdziłem, że za pieniądze, jakie muszę wydać na woski Zymola, mogę nabyć co najmniej tak samo dobre (albo i lepsze pod względem trwałości i efektu), a tańsze woski innych producentów. Po prostu - wg mnie woski Zymol'a są zbyt drogie w stosunku do tego, co sobą reprezentują... A za opakowanie i etykietę, oraz zadowolenie, że na lakierze "siedzi" Zymol nie chcę przepłacać... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sT3VE zależy jaki masz atomizer. Ostatnio na średnio oszczędnym atomizerze poszło mi ok. 200 ml na średniej wielkości kombi :)

@szox z bawełnianym aplikatorem masz dobry pomysł. Dobrze współpracuje z CGP. Uważaj tylko na strukturalne plastiki przy szybach, bo lubi on tam zostać. Potem ciężko czymkolwiek w te ciasne zakamarki dotrzeć. W zasadzie jak przepucuję szybę, to go od razu docieram gdyż dość szybko odparowuje. Wolę docierać lekko niedoschnięty, gdyż jak wyschnie, to pyli na plastiki. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiedziałem gdzie z tym pytaniem uderzyć, to walę tutaj :) 

Otóż, chciałbym się dowiedzieć czy wiecie moze jakieś firmy robią szkolenia z "Detailingu Wnętrza" ale które mogą być finansowane przez Urząd Pracy ? Najchętniej to chciałbym gdzieś w Gdańsku, jeśli oczywiście jakieś firmy to robią. ? Oraz nie muszą być indywidualne ale np. dla 2-3 osób ? ;) 

Ps. Mogą być nawet z renowacji skór i współfinansowane chociaż do 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Kozaa ciezko odpowiedzieć na takie pytanie bo jedni wola royal a inni naty a jeszcze inni co innego 

Ja uzywam z firmy NAT ale mam tez royal i inne. Tyle ze najczesciej uzywam z NATa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Kozaa przezwyczailem sie do NATa znam ich pady, twardosci(kolorami) itd i dlatego po nie siegam :P co do innych firm to mam uzywalem ale jakos nata mi pasuja i nie kombinuje no ale niech sie wypowiedzią tez inni z wiekszym doświadczeniem  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, Kozaa napisał:

NATem i Detailing Mafią.

polecam obydwie firmy ;)

Z resztą pierwsza tez robi dla drugiej ;)

Ale np DM ,ma rewelacyjne zdolności czyszczące. Wystarczy za nużyc w wodzie i pasta sama wypływa :)

Zrobię filmik kiedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:

polecam obydwie firmy ;)

Z resztą pierwsza tez robi dla drugiej ;)

Dobrze wiedzieć, dzięki za info, nawet nie zwróciłem uwagi :)

 

NAT i Detailing Mafia mają jedna delikatnie inne założenia produktowe.

Pierwsza kwestia to rozmiar dla talerza/rzepów 125
NAT oferuje 135 i 150

DM oferuje 142

Druga kwestia to budowa konkretnych modeli

Np średni (zaryzykowałbym stwierdzenie najbardziej popularny) żółty NAT ma budowę zamknięto komorową. Podobnie jak miękki czerwony.

Natomiast cała linia DM Power (droższa) ma konstrukcję otwarto komórkową, w tym żółty średni.

Linia standardowa DM żółte i czerwone ma zamknięte tak jak u NAT.

@Kozaa

Mam też jakieś Royal Padsy, Flexipads itd... używając ich hobbystycznie trudno mi nawet porównać ich żywotność.

Jest kilkadziesiat innych firm produkujących pady. Ciężko wyłonić zwycięzcę ;)

 

Poglądowo tabelka z opisem produktów NAT:

NAT-tabela-gabek.jpg Detailing Mafia linia standard:

IMG_0147_6.JPG

Royal:

royal-pads-royal-pads-thin-hard-pad-da-w 

Żeby nie przyzwyczajać się do kolorystyki, każda marka ma swoją, Lake Country:

lakeco10.jpg 

 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już jesteśmy w temacie padów to używał ktoś Royal One Step? Watro kupić właśnie do szybkiego one stepu pastami ADBL lub Manzerny? Czy lepiej podzielić prace na dwa etapy np. pad medium i fininsh? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, smerf91 napisał:

To jak już jesteśmy w temacie padów to używał ktoś Royal One Step? Watro kupić właśnie do szybkiego one stepu pastami ADBL lub Manzerny? Czy lepiej podzielić prace na dwa etapy np. pad medium i fininsh? 

Tak używałem pomarańczowego royala one step, osoba, której machnąłem była zadowolona. Tym bardziej, że za darmo :)

Natomiast gdybym miał więcej czasu to wbrałbym 2 etapy polish na średnim + finish na miękkim. Cutting był zbędny.

 

Często jakość wykończenia one step jest zadowalająca.

Natomiast robiąc zgidnie ze sztuką i dodając etapy możesz osiągnąć odrobinę więcej połysku, np polish/one step sonaxem wypada następująco z pastami finishowymi, patrz temat:

ADBL nie robi past polerskich. (jeszcze?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, zdanek napisał:

@smerf91 ADBL nie ma past, tylko AIO

To że nie robią past polerskich  to wiem. Pisząc pasta ADBL i Manzerna miałem na myśli produkty AIO tych producentów.  Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanie ze sobą preparatów do prewashu ma sens? Przykładowo chce zrobić prewash czymś mocniejszym typu Koch GS, ale żeby przyjemniej się pracowało to chcę dodać jeszcze pianę White Bear, bo ma fajny zapach. Czy taki prewash poza względami zapachowymi podziała jakoś lepiej na syf? Ewentualnie dodać jeszcze inne środki np Pink APC i taka mikstura spianowac auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla no dobra podsunales mi pomysł na test :D tylko nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Pół auta Kochem, a pół mieszanką? Zastanawia mnie czy dodanie czegoś do Kocha nie osłabi jego działania i w konsekwencji nie wyjdzie słabsze domywanie, bo sam jako prewash spisuje się świetnie.

Stay tuned

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi dobrze wiedzieć. Nie jestem majstrem z chemii, głównie chodzi mi o różne pH roztworów, czy jak się to pomiesza plus do tego woda, to czy nie wyjdzie z tego jakiś miszmasz. Szczerze mówiąc nie wiem jak się zlicza ph. Chyba trochę bardziej zaglebie się w ten temat, potestuje różne warianty i dam znać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, grabek246 napisał:

Panowie i Panie. Będę aplikował CarPro Dluxa na przednie reflektory. Pytanie o czas schnięcia i minimalną temp. nie chciałbym narobić jakiś mazów 

Tem ok 15 st najlepiej i ok 10 do 15 min 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.