Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego w jakim stopniu ten pobliski pożar wpłynął na lakier. Miałem kiedyś taki przypadek. Całe auto było matowe i w osadzie z sadzy ale żaden element nie był przypalony. Wtedy udało się wszystko ładnie ogarnąć. Problem miał tylko człowiek, który zajmował się wnętrzem bo nie mógł pozbyć się zapachu spalenizny. 

Tak to wyglądało.

 

 

DSC_0064.jpg

DSC_0068.jpg

DSC_0079.jpg

DSC_0083.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pianownica PA zaczęła mi strasznie słabo pienić. Skręcona tak jak zawsze na minimum i zero piany..coś tam pluje tylko jak odkręcę to wiadomo, że leci ale już piana jest wtedy bardzo rzadka. Rozkręciłem tą regulacje, oring gumowy cały, nie popękany. Skreciłem wszystko jeszcze raz ale bez zmian. Możliwe, że to wina karchera ?

Oczywiscie pianownica działała wcześniej normalnie i dawała dobrą, gęstą piane. Proporcje cały czas takie same - 100ml piany - 900ml wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S3ci0r napisał:

może sitko zapchane? czy po każdym użyciu płukałeś pianownicę wodą i przepuszczałeś przez nią też wodę z myjki?

I tutaj chyba jest problem. Kompletnie zapomnialem o tym sitku, że to może przez nie. Czasami płukałem a czasami nie także chyba mam za swoje. Ale dzięki za przypomnienie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem pianownice Marolex axel 3L i na 2l wody wlałem pianę ADBL yeti 1 nakrętkę.  To była moja pierwsza przygoda i wręcz fatalna..
wrzuciłem dysze high-czyli najgęstsza piana i wielkie rozczarowanie. pompuje co 10-15 sekund i prawie ciągle w miejscu muszę poprawiać bo tak rzadko sypie..
15 minut łażenia w koło auta bo juz suche sie robiło..
pianownica zepsuta czy co?


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin Gugu33 napisał:

Witam, kupiłem pianownice Marolex axel 3L i na 2l wody wlałem pianę ADBL yeti 1 nakrętkę.  To była moja pierwsza przygoda i wręcz fatalna..
wrzuciłem dysze high-czyli najgęstsza piana i wielkie rozczarowanie. pompuje co 10-15 sekund i prawie ciągle w miejscu muszę poprawiać bo tak rzadko sypie..
15 minut łażenia w koło auta bo juz suche sie robiło..
pianownica zepsuta czy co?

Po pierwsze pianownice ręczne to ciągłe testy, aby znaleźć dla siebie tę idealną pianę. Po drugie wrzuć wkładkę te najjaśniejszą z 1 filcem i daj 40ml piany na litr i będzie cacy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko. Mam jakąś tanią polerkę Einhell'a rotacyjną. Jest ona oryginalnie na pady 135mm - i tutaj chciałbym zadać pytanie - czy można do takiej polerki użyć talerza oporowego + padów na 75mm? Chciałbym czasami w trudno dostępnych miejscach coś ogarnąć, a szkoda kupować do tego kolejną polerkę, skoro jeszcze swojej głównej konkretnej nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wojtecki napisał:

Cześć. Pianownica PA zaczęła mi strasznie słabo pienić. Skręcona tak jak zawsze na minimum i zero piany..coś tam pluje tylko jak odkręcę to wiadomo, że leci ale już piana jest wtedy bardzo rzadka. Rozkręciłem tą regulacje, oring gumowy cały, nie popękany. Skreciłem wszystko jeszcze raz ale bez zmian. Możliwe, że to wina karchera ?

Oczywiscie pianownica działała wcześniej normalnie i dawała dobrą, gęstą piane. Proporcje cały czas takie same - 100ml piany - 900ml wody.

Prędzej tego stalowego sitka. Wymień je albo chociaż odkamień np. w occie. U mnie trzydniowa kąpiel w szklance z octem przywróciła fabryczną sprawność pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś jakieś przecieki z podobną promocją na walentynki jak była u mrcleaner.pl przed Nowym rokiem?
Może być w innym sklepie ale przydałby się jakiś rabat 15% :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś jakieś przecieki z podobną promocją na walentynki jak była u mrcleaner.pl przed Nowym rokiem?
Może być w innym sklepie ale przydałby się jakiś rabat 15%

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka


Jak szukasz czegoś od SG, to teraz jest 15% promocja na samochodowekosmetyki.pl. O ile dobrze pamiętam mają promocje różnych producentów od poniedziałku do niedzieli. Jakiś czas temu mieli promo FW i PB.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yas napisał:

Autobrite Superfoam Pre-Wash Snow Foam - jakie stezenie do pianownicy PA, bo 1:200 jak piszą  to chyba nie?

to jakie te stezenie stosowac?. prosze o odp fanow magifoam, w ktorej jest 1:100, jak to w koncu rozcienczyc? aby wyszla sucha piana a nie mleko  (dałem 100ml na litr cieplej  demineralki, i mleko, na PA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.