Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Heja. W niedalekiej przyszłosci kończę los blokersa i zostaje wieśniakiem. Pojawia się więc potrzeba kupna myjki.

Mycie swoich aut plus co tak się przy domu robi.

Makita hw1300? 130barow, 450l, 10m węża. Czy to jest sensowne urządzenie poniżej 800zl? czy lepiej coś innego? Pianownice pa dokupię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 7.11.2020 o 09:09, analyzator napisał:

Czy to jest sensowne urządzenie poniżej 800zl?

Osobiscie kupiłem starego dobrego karchera k520 uzywanego z niemiec za 600zł, dokupiłem wąż 10m za 100 i mam idealny zestaw 😄 Ale to jestem ja 😛 Akurat mam znajomewgo co sprowadza karchery z niemiec i naprawde fajna sztuke mi znalazł, co do Makity to Ci nie pomoge ale w sumie po co kombinoiwać jak kazdy tutaj poleca lavora z budżetowych 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Przejrzałem temat, czasy się zmieniły, ceny itp.

 

Chcę kupić myjkę ciśnieniową z pianownicą.

 

Budżet - 1000 PLN, ale jak trzeba, dorzucę 400.

Chce kupić coś najlepszego funkcjonalnie + niezawodnego.

 

Karcher K5 ?

 

Mycie aut - 2/tydzień

Czasem elewacja, kostka - nie wiem w czym się jeszcze przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lukasz_byd napisał:

Budżet - 1000 PLN

W tej kasie chyba nic się aż tak nie zmieniło
Dalej z tego co wiem najkorzystniejszą ofertą wydaje się opcja z silnikiem indukcyjnym - Lavor Vertigo 26 + osobno pianownica PA i masz już ok. 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzechu23 napisał:

W tej kasie chyba nic się aż tak nie zmieniło
Dalej z tego co wiem najkorzystniejszą ofertą wydaje się opcja z silnikiem indukcyjnym - Lavor Vertigo 26 + osobno pianownica PA i masz już ok. 1000 zł.

Czy dokładając 400zł byłoby jakieś WOW? Znacząca zmiana, róźnica? Jakoś tak lubie firmę Karcher - ten Lavor jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertigo 780 zł  i jak dołożysz 400 to co kupisz z karchera jak  K5 kosztuje 998zł  (dokładasz 200) , a K7 1599 , czyli tyle co 2 szt Lavora ! Jak dla mnie K5 nie jest lepsza od Lavora , a wręcz gorsza (awaryjność większa) , no i za te 200 można do Lavora dokupić pianownice i przedłużyć wąż ciśnieniowy .

 

PS: można poczekać do wiosny , a wtedy Lavor po 680zł  bywał w OBI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Jakoś tak lubie firmę Karcher

jak chcesz cos z karchera w normalnych pieniadzach to pozostaje kupic dobra używke ja kupiłem k520 ze wzgledu na to że miałem juz wszystkie przyłacza karcherowskie i nie opłacało mi sie kupować lavora, dałem za myjke cos w granichach 500 zł i jestem mega zadowolony z niej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, powalla napisał:

Vertigo 780 zł  i jak dołożysz 400 to co kupisz z karchera jak  K5 kosztuje 998zł  (dokładasz 200) , a K7 1599 , czyli tyle co 2 szt Lavora ! Jak dla mnie K5 nie jest lepsza od Lavora , a wręcz gorsza (awaryjność większa) , no i za te 200 można do Lavora dokupić pianownice i przedłużyć wąż ciśnieniowy .

 

PS: można poczekać do wiosny , a wtedy Lavor po 680zł  bywał w OBI 

Przekonaliście mnie do Lavora. Ale w głowie jeszcze troche odzywa się Karcher K5.

Muszę porównać parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K5 od dwóch lat mają podobno kompozytowa pompę z aluminiową głowica. Myjki parkside za 400 zł są już lepsze bo full alu. Dodatkowo nowy Karcher to lanca full Control. Jakoś to do mnie nie przemawia i denerwuje przy używaniu. Moim zdaniem system mosiężnych szybko złączek z lavora jest o niebo lepszy w kwestii trwałości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RoBee napisał:

Takie myjki to wyższa półka. Mówimy tu o przedziale od kilku do kilkudziesięciu tysięcy pln.

I'm back motherlovers!
 

Czyli jak podam jej zimną wodę to będzie tryskać zimną wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własny użytek, chciałbym umyć kostkę bez specjalnego szorowania, nie wiem jakie parametry potrzeba do mycia elewacji ale chyba słabsze. Do tego duży bus dwie osobówki, taras. Wybieram z Kranzle bo chcę mieć spokój na jakiś czas i pewność że będę miał ciśnienie bliskie temu co deklaruje producent. Najprościej byłoby wybrać quadro 899 albo bully 1000 ale wolałbym wydać mniej jeśli to możliwe. 2175 i 175 mają 160bar/720l i 150bar/720l, quadro 899 150bar/900l a bully 200bar/960l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowałem się dołożyć do Kranzle 2160 ze względu na silnik wolnoobrotowy i brak pianownicy "kilometr" od pistoletu jak w modelach XA.

Patrze jeszcze teraz i niewiele droższy jest K2175 który ma 60 litrów więcej na minutę (660 vs 720) i większe o 20 bar ciśnienie. (140 vs 160).

Największa różnica to że jest zasilany napięciem 400V zamiast 230V i nie wiem czy uznać to jako zaletę czy wadę? (siłe mam przy samej bramie garażowej w tym samym miejscu co zwykłe gniazdko)

Czy do mycia auta, pianownicy i mycia kostki bardziej patrzeć na ciśnienie czy wydatek wody. (np. K2195 ma malutki wydatek wody 480 litrów, ale za to cisnienie 180 barów).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiada ktoś czy zna pewne opinie o Karcher k 6.75 jubille?

Szwagier ma takiego Karchera 2 razy użytego od nowości i od 4 lat stoi w garażu nie używany. Może sprzedać to za małe pieniądze 500-600zl.

Na stanie mam k5 compact i od tego 6.75 różni trochę parametrami ale bez jakiejś przepaści.

K5 to 145 bar 500l/h 2.100W pompa chłodzona wodą.

K6.75 to 150 bar 550l/h 2.500W pompa indukcyjna chłodzona powietrzem.

Nie wiem w którym przypadku pompa będzie lepsza bardziej niezawodna.

 Na plus 6.75 ma z lepszego materiału wąż i o metr dłuższy. Ten w k5 to masakra, plastikowy mało elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 22:07, Ubotek napisał:

Witam

Zdecydowałem się dołożyć do Kranzle 2160 ze względu na silnik wolnoobrotowy i brak pianownicy "kilometr" od pistoletu jak w modelach XA.

Patrze jeszcze teraz i niewiele droższy jest K2175 który ma 60 litrów więcej na minutę (660 vs 720) i większe o 20 bar ciśnienie. (140 vs 160).

Największa różnica to że jest zasilany napięciem 400V zamiast 230V i nie wiem czy uznać to jako zaletę czy wadę? (siłe mam przy samej bramie garażowej w tym samym miejscu co zwykłe gniazdko)

Czy do mycia auta, pianownicy i mycia kostki bardziej patrzeć na ciśnienie czy wydatek wody. (np. K2195 ma malutki wydatek wody 480 litrów, ale za to cisnienie 180 barów).

 

400V w myjce to zawsze zaleta.

W twoim przypadku ważniejszy jest wydatek wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmieniał ktoś wąż wysokociśnienowy przy myjce Nilfisk C 135 na dłuższy lub po prostu jakiś inny zamiennik. Ten oryginalny strasznie się skręca i jest sztywny. No i 8 metrów to tak na styk żeby obejść duże auto wkoło bez przestawiania myjki. W techkarze mają wąż 10m ktoś go kupował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.