Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz czas, to możesz czytać o myjkach na elektrodzie, temat obszerny, tylko 123 strony. Kranzle to znana i ceniona marka, dobry serwis, do każdego modelu dostępność części przez wiele lat.

Chociaż sam kupiłem Karcher HD 5/15C , ale to już większy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić wqz ciśnieniowy długo czyli 10m do myjki black decker. Z strony techkar o ten https://sklep.techkar.pl/waz-nylon-10m-bosch-m22-14-techkar,3,3609,5858 ktoś może kupował? On jest w miarę elastyczny jak w karcherach czy stihlach z większe pieniądze czy sztywny jak ori black decker? Ewentualnie może ktoś podrzuci jakiś dobry elastyczny wąż? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się powoli nad kupnem jakiejś lepszej myjki do użytku domowego - auta i dosyć dużo kostki. Na razie mam na oku lavor vertigo 26 i 28, ale ostatnio natknąłem się na lavor pro 7:

https://wera-serwis.pl/sklep/myjki-hobby/826-myjka-cisnieniowa-lavor-pro-7.html

Nie znalazłem nic o niej w Googlach. Ktoś miał z nią doczynienia? Czym ona się różni od vertigo 28? Bo różnica w cenie dość znaczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, powalla napisał:

Oficjalnie? Ze niby w gazetce i to ma byc oficjalne? Dla ludzikow redagujacych te gazetki pojecia dlugosc, szerokosc i wysokosc sa obce (podajac wymiary mebli) , a co dopiero informacje na temat materioznawstwa 🤣

Z tego co pamiętam, to obiecałeś sprawdzić na żywca🤔

Zresztą to samo dotyczyło jakiś czas temu k7, też się nie udało.☹

Więc pewnie  znów będą powracać "głowicowe" tematy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczysz że producent /sprzedawca aut informuje z czego dokładnie jest robiony samochód ? O miedzi w Lavorze i K7 też nie znajdziesz info na stronach OBI , a tylko Lavor na kartonie opisywał że głowica jest z mosiądzu ... i o ile się nie mylę tej informacji już nie ma na nowych kartonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.03.2021 o 23:39, powalla napisał:

Nie ma możliwości rozkręcenia myjki w markecie, a bez tego jak to niby sprawdzić?  Mam kupić i rozkręcić po to by komuś coś udowodnić? Wyrosłem z tego i ja dla mnie mogą je robić nawet z butelek PET byle by działały jak trzeba 😉 

Generalnie większość tanich myjek z serii domowych/półprofesjonalnych ma mocno zawyżone parametry w ulotkach, ogłoszeniach, aukcjach etc. Ale Twoje podejście jest dobre jeżeli coś działa i jesteś zadowolony to po co dochodzić co jest w środku 🙂 Mieliśmy kiedyś klienta, który rozkręcał nowy odkurzacz centralny żeby sprawdzić czy w środku jest silnik taki jak deklaruje producent 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, poorboy napisał:

 

Generalnie większość tanich myjek z serii domowych/półprofesjonalnych ma mocno zawyżone parametry w ulotkach, ogłoszeniach, aukcjach etc. Ale Twoje podejście jest dobre jeżeli coś działa i jesteś zadowolony to po co dochodzić co jest w środku 🙂 Mieliśmy kiedyś klienta, który rozkręcał nowy odkurzacz centralny żeby sprawdzić czy w środku jest silnik taki jak deklaruje producent 🙂  

Nie robiłby tego gdyby producent (ten bądź inny) go nie oszukał wcześniej.

Bo skoro parametry w specyfikacji są zawyżone to nie działa tak jak się zapłaciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2021 o 14:28, Lukaso napisał:

Chce kupić wqz ciśnieniowy długo czyli 10m do myjki black decker. Z strony techkar o ten https://sklep.techkar.pl/waz-nylon-10m-bosch-m22-14-techkar,3,3609,5858 ktoś może kupował? On jest w miarę elastyczny jak w karcherach czy stihlach z większe pieniądze czy sztywny jak ori black decker? Ewentualnie może ktoś podrzuci jakiś dobry elastyczny wąż? 

Ten wąż jest stosunkowo sztywny, napisz na priv mogę ci podesłać gdzie mają dobry wąż, śmiga u mnie już parę lat i jest elastyczny.

W dniu 30.03.2021 o 00:10, rogal_26 napisał:

Witam,

Zastanawiam się powoli nad kupnem jakiejś lepszej myjki do użytku domowego - auta i dosyć dużo kostki. Na razie mam na oku lavor vertigo 26 i 28, ale ostatnio natknąłem się na lavor pro 7:

https://wera-serwis.pl/sklep/myjki-hobby/826-myjka-cisnieniowa-lavor-pro-7.html

Nie znalazłem nic o niej w Googlach. Ktoś miał z nią doczynienia? Czym ona się różni od vertigo 28? Bo różnica w cenie dość znaczna...

Jak chcesz mieć coś dobrego na lata i nie wkurzać się na awaryjność i trwałość to bierz: Comet, Kranzle, Falch.

Kupisz tanią myjkę i po czasie trzeba będzie kupić drugą.

Oczywiście jeśli ma to być do prac ciągłych to patrz obroty w silniku. 

Takie myjki będą mieć w okolicach 1400 obrotów obr./min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoję przed zakupem myjki. Moje potrzeby to: 2 auta, kostka na podjeździe i tarasie.

Po przejrzeniu wielu stron z tego działu i wpisów, myjka do 1000zł to Lavor Vertigo 26.

Do niego należy dokupić filtr wody i pianownicę i ew. wąż. Jego obecna cena to 799zł w niemieckim pomarańczowym żółwiu.

Przeglądałem inne modele Lavora np. :

https://www.myjki-lavor.pl/index.php?p1067,myjka-cisnieniowa-indukcyjna-140-bar-210ewbar-480l-h-2400w-giant-24-alu-pompa-made-in-italy 

Różnica 200 zł, a ta ma niby 10bar więcej, trochę lepszy przepływ wody, jest bęben na wąż. Do tej też powinienem dokupić to samo co do vertigo 26?

Czy są inne modele Lavora godne uwagi?

Rozważałem też Stanley SXPW 22 PE lub 16E ale nikt się tu na ich temat nie wypowiada. To samo o Bosch Aquatak 135 ( podają tylko ciśnienie 135 bar ale to pewnie max - nigdzie nie mogę znaleźć roboczego, pewnie ok. 110?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nordin napisał:

jest bęben na wąż.

Wiesz że żeby pokręcić korbką by nawijać węża musisz najpierw odkręcić wąż od myjki ?  Traktuj to więc jako niepotrzebny dodatek .

 

Godzinę temu, nordin napisał:

i pianownicę

Po co? Żeby  sąsiadom zaimponować np. kolorową pianą? Niepozorny opryskiwacz z  jakimkolwiek TFRem lepiej domyje niż efektowana piana . 

Co do myjki, to ktoś wrzucał nową myjkę z Lidla ... 3 lata bezproblemowej gwarancji !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 godzin temu, powalla napisał:

Po co? Żeby  sąsiadom zaimponować np. kolorową pianą? Niepozorny opryskiwacz z  jakimkolwiek TFRem lepiej domyje niż efektowana piana . 

nie samym opryskiem człowiek zyje, oprysk osobiscie stosuje zima i jesienia a latem lubie sobie auto pianować, ładny zapach a domywanie nie jest az tak ważne w porze letniej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.