Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ja trochę z innym pytaniem czy coś na zewnątrz domu należy przerabiać (jakiś zawór bezpieczeństwa, blokady czy coś)  żeby myjka w trakcie przerwy w pracy od wody nie wybuchła lub się nie rozszczelnila? Jest coś takiego możliwe? 

2. Jaki zawór kranu będzie na zewnątrz najlepszy? Aktualnie mam kulowy. Będzie on dobry? Ile go odkręcić aby myjka dostawała odpowiednią ilość wody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bac 1. Nic sie takiego nie wydarzy. Nabije cisnienie z wody i bedzie czekac az myjka ruszy. 

2. Jaki by nie byl bedzie dobry. Zawory kwestią kasy i jakości. Odkrecasz na maksa zeby myjka pobierała wystarczajaca ilosc wody. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze temat Lavora Vertigo 26 jest juz dosyć tutaj wałkowany, ale po przeczytaniu zebranych tu opinii wychodzi ze jest to jedna z lepszych opcji do użytku w domu w sensie cena/ jakość.

I tu moje pytania bo chyba jeszcze takich nie było, a jak były to sory.

Są tu osoby które zamawiały ową myjkę przez internet i mogą polecić jakiś sklep. 

Czy można śmiało zamawiać np. z Obi tą za 859 zł czy jest jakaś różnica np. w porównaniu do tej z MediaExpert za 962zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg za oknem więc i tak nie podziałasz ... poczekaj do 30 marca, bo będzie nowa gazetka i może znów wpadnie Vertigo za 699 , tak jak ze 3x w zeszłym roku 😉  Na razie jeszcze nie mam manualu promocji 00700  ale liczę ze max w środę będę miał info co jest w tej gazetce. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te myjki AVA


Widziałem te porównania jakiś czas temu. Faktycznie wypadają bardzo fajnie. Na moje oko bije Karchera.
Cenowo tez spoko, ale raczej wątpię żebyśmy mieli jakiegoś dystrybutora w PL w najbliższym czasie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą myjkę AVA można kupić na amazon.de, ale w razie awarii trzeba odsyłać na własny koszt. Natomiast sama myjka jest rzeczywiście bardzo fajna i przemyślana pod kątem detailingu. Mnie zastanowiło coś innego o ile dobrze zrozumiałem to Karcher K7 wypuszczany na rynek szwajcarski ma słabsze parametry niż ten na pozostałe kraje m.in. Polskę. Trochę to ciekawe - czy tylko jest zmiana tabliczek znamionowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie myjki Karcher K3 Full Control, nadaje sie ona do czegos? Czy lepiej poszukac czegos innego? Dobrze zeby mozna bylo jakas pianownice dolaczyc do tego. Myjka do uzytku amatorskiego w domu. Cos slyszalem ze Karcher kiepsko z jakoscia teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Raizo napisał:

Karcher K3 Full Control, nadaje sie ona do czegos

Tak.

Do oglądania

Za cenę nieco większą kupisz Lavora Vertigo 26, który 30 takich karcherów przeżyje. Czasem są w OBI promki na tego Lavora i można w naprawdę dobrych pieniądzach go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, powalla napisał:

Od 30 marca Vertigo 26 w obi bedzie po 799zl . 

Szkoda że nie 699, albo chociaż 749 ale pewnie się wybiorę.

Dziękuje za informacje.  Nie trawie obi, mam nadzieje ze nie bedzie trzeba sie o nia bic i nie bedzie refurbem i bedzie sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli karcher odpada ze wzgledu na pompe z kompozytu? Bo K5 ma juz chyba aluminiowa, a K7 mosiezna. Popatrze za tym Lavorem, ale dobrze wiedziec zeby Karchera nie kupowac z tych tanszych modeli. A do tego Lavora jakies pianownice pasuja plug&play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raizo napisał:

Super, dzieki! Popatrzylem na ta myjke Lavor i jest z nia malo filmow ale widac ze sprzet solidny, poza tym poczytalem tez opinie na zagranicznych stronach. Wielkie dzieki wszystkim za wyrazenie opinii 🙂

Do zobaczenia w OBI 😄🙂

 

Wiem że to słabe i niezbyt lubiane na forach ale mam prośbę, bo jest to dla mnie czarna magia.

Mógłby ktoś z allegro podrzucić komplet akcesoriów do Lavora Vertigo 26?

Do mycia samochodu, pianownice, nie wiem, lepszy wąż ... co potrzeba.

 

Czy znalazłaby się taka osoba, miła i uprzejma ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd  odnośnie węża to polecam elastyczny 10m w techkar

https://sklep.techkar.pl/dn6-lavor-m2215-10m,3,3612,6730

Pianownicę też tam znajdziesz

https://sklep.techkar.pl/pianowncia-ls3-parkside-lavor-techkar,3,3584,2549

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

O techkar wiem (choć preferuje allegro i tam bede szukał, tez widzialem techkar) ale po prostu nie bylem pewien jaki produkt wybrac. Jest kilka, a ta pianownica wyglada jak kazda inna, a chcialbym zeby bylo mozliwie najlepiej 🙂

 

DZIĘKI.

Aha i jeszcze jedno pytanie, nie wiem czy pytalem.

Czy do myjki, mogę podłączyć (czy mogę zasilić) ją ciepłą wodą 45*C ?

Ewentualnie zrobie mieszalnik jeśli za wysoka.

Wiem że pompa jest chłodzona cieczą, ale nie wiem jaką ma temp roboczą i nie wiem czy te 45* nie zaszkodzi, a chyba by lepiej myła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, peciu said:

@lukasz_byd  odnośnie węża to polecam elastyczny 10m w techkar

https://sklep.techkar.pl/dn6-lavor-m2215-10m,3,3612,6730

 

Jest duża różnica miedzy orginalnym lavorovym a tym wężem? Mam jakiegos lavora 160bar (edit: znalalzem model: cruiser pro 160) i wąż to jakas tragedia - twarde i ciagle sie jakos dziwnie skręca. Zastanawia mnie czy waż by przeżył jakby sie zagiał przy pracy no i czy nie będzie problemu z pompą/cisnieniem, bo ori waz ma chyba ~5m (edit2: albo 8 jak posprawdzalem na aukcjach, ale reki sobie uciac nie dam) jak dobrze kojarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wojteksw napisał:

Jeżeli chcesz pewnej myjki to trzeba się liczyć z wydatkiem 1800 zł. Za ta cenę masz 1050 P Kranzle, myjka sprawdzona przez wielu użytkowników, serwis.

Jestem w stanie wydać 1800 a nie 800.

Jak bardzo, o ile lepsza jest ta Kranzle od Lavora 26 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.