Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to może być. Mam lavora tormete i filtr karchera do tego mały nakręcony filtr co był w zestawie i wąż 3/4 cala. Gdy pracuje na regulowanej lancy to po chwili coś zatyka mi dyszę tak że muszę rozbierać ją i tym drucikiem z zestawu czyścić. Ale to pomaga na max minutę. Tak że nie idzie tym myć bo przepływ spada i nie ma ładnej ''miotły'' też że dłużej czyszczę tą dyszę niż myje. Z lancą turbo z tą kulką jest ok działa nic się nie przytyka (tylko tutaj jest większa dysza) . Dodam że myjka jest nowa używa z 4 razy i tak jest od początku jak ją używam. Strasznie mnie to irytuje.

 

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę masz z sieci czy studni? U mnie czasem są spadki ciśnienie i dzieje się podobnie, ale dlatego że mam studnie.

Spróbował bym tak jak kolega bez filtrów, ale jak mówisz że coś zatyka może filtry nie wyłapują syfu z wody i coś przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem tylko na pianownicy i u mnie okazało się że gwint był uszczelniony na taśmę teflowowa, której kawałek się urwał i przytykal dysze. Rozkrecilem wszystko w mak i przedmuchalem "od przodu" powietrzem- farfocel wyleciał i wszystko działało pięknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wodę mam z sieci cienienie powyżej 4 atm. Jutro zobaczę - będzie mycie to się pobawię filtrami. Jeszcze myślałem że może nowa pompa to dociera się i może jakieś drobinki wypluwa które zatykają dyszę.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne zagadnienie do rozwiązania, bardzo proszę o pomoc 🙂

Zastanawiam się czy kupić https://www.sklepkranzle.pl/sklep/quadro_srednia/quadro_899_tst czy https://myjki.com/140-myjki-z-podgrzewaniem-wody/5123-hds-818-4-c-180bar-800lh-easyforce-profesjonalna-myjka-karcher-4054278168173.html

Potrzebuje myjki do mycia aut (nie profesjonalnie) prywatnych. Kostki brukowej, elewacji etc.

Ale teraz aspekt jest inny, ma to być myjka, która poradzi sobie z wózkami piekarniczymi, które wchodzą do pieca obrotowego- tłuszcze, sadza, jakieś przypalenia.

Czy wystarczy zimnowodna? Mając na względzie, że wózek byłby wcześniej potraktowany chemią do grilli, piecy rozglądałem się za takimi płynami jako piana aktywna (może ktoś poleci), myślę, że ktoś sprzedaje takie płyny do pianownic może typowo do mycia piecy obrotowych (?)

Kranzle wychodzi 5853 netto natomiast karcher 10625 netto, więc robi się lekka przepaść. Zastanawiam się czy nie wystarczy wysoka wydajność wody l/h i ciśnienie + dysza rotacyjna/ dirtkiller i wcale nie będzie potrzebna gorąca woda/para jeśli użyje się chemii. Używałem już z wypozyczalni takiego karcher'a gorącowodnego i bez chemii nawet zbytnio nie dawał sobie rady z nimi mimo temperatury.. 

Z góry dziękuje za pomoc! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

powinno wystarczyć Quadro 899/799, przy zapieczonych zabrudzeniach dirt killer.

Chemia, z którą kiedyś miałem do czynienia to Norenco Tornado, oprysk lub pianownica.

Nie jestem jednak  specem od piekarnictwa, warto jeszcze podpytać kogoś, kto na tym zjadł zęby(właściciel zakładu, producent chemii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkr napisał:

Cześć,

powinno wystarczyć Quadro 899/799, przy zapieczonych zabrudzeniach dirt killer.

Chemia, z którą kiedyś miałem do czynienia to Norenco Tornado, oprysk lub pianownica.

Nie jestem jednak  specem od piekarnictwa, warto jeszcze podpytać kogoś, kto na tym zjadł zęby(właściciel zakładu, producent chemii)

A do tej 899 ta rotacyjna koncówka, mam na mysli to czym dobrze myje sie kostke, taki stożkowy "ostry" strumień to jest to? Czy nazywa sie to jakos inaczej np. ta techkarze i kosztuje "troszkę" więcej?

https://www.sklepkranzle.pl/sklep/osprzet/zlacze_obrotowe_do_myjek_gwint_m22x15

czy to tylko jakiś adapter? bo pianownica PA na techkarze jest na 22 na 1.5mm wlasnie, wiec zeby podlaczyc ją do 899tst potrzebny jest ten adapter czy nie?

 

Własnie tą chemie znalazłem w internecie jako jedyną do takich mocnych piecowych organicznych zabrudzeń i wydaje mi się, że po oprysku bardzo dobrze by schodziło (pianownicą chyba bałbym sie jej zepsuc z uwagi na stężenie tego środka i agresje)

 

Dziękuje bardzo za pomoc jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie

Czytam temacik od kilku dni od pierwszej strony.

Ale mimo wszystko wolę zadać pytanie

 

Potrzebuję myjki do czyszczenia betonowego tarasu i podjazdu, zrobiły mi sie na betonie zielone przekwity od ostatnich ciągłych deszczów.

Jak mocna myjka wystarczy by spokojnie to zmyć ( teren no nie mały ) ...

Fundusze 400-600 zł, wiadomo wolałbym wydać mniej.

 

Zakup: Preferowałbym Castorame ze względu na możliwość odbioru i w razie ew. gwarancji tez łatwiejsze.

No chyba że spokojnie robić zakup na allegro.

Póki co w Castoramie ( byłem ostatnio ) wpadło mi w oko to:

 

https://www.castorama.pl/myjka-wysokocisnieniowa-stanley-2200-w-115-bar-id-1050689.html#reviews-tab

https://www.castorama.pl/myjka-wysokocisnieniowa-black-decker-1700-w-id-1061252.html#reviews-tab

 

Czytając inne tematy o myjkach tez troszku o Lavor ( choć też był jednak niepochlebne opinie )

Póki co robię research które rozważać ( w razie gdybym zakup robił jednak na allegro ) a które unikać.

 

No i kolejne pytanie.

Co powinno być w zestawie do czyszczenia takiego betonu?

Żadnego mycia aut. Tylko beton, No i co najwyżej brama wjazdowa od strony ulicy jeśli nieraz auta ją zapaćkają ( choć musze uważac by nie zedrzeć lakieru po malowaniu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, grzesio82 napisał:

Panowie

Czytam temacik od kilku dni od pierwszej strony.

Ale mimo wszystko wolę zadać pytanie

 

Potrzebuję myjki do czyszczenia betonowego tarasu i podjazdu, zrobiły mi sie na betonie zielone przekwity od ostatnich ciągłych deszczów.

Jak mocna myjka wystarczy by spokojnie to zmyć ( teren no nie mały ) ...

Fundusze 400-600 zł, wiadomo wolałbym wydać mniej.

 

Zakup: Preferowałbym Castorame ze względu na możliwość odbioru i w razie ew. gwarancji tez łatwiejsze.

No chyba że spokojnie robić zakup na allegro.

Póki co w Castoramie ( byłem ostatnio ) wpadło mi w oko to:

 

https://www.castorama.pl/myjka-wysokocisnieniowa-stanley-2200-w-115-bar-id-1050689.html#reviews-tab

https://www.castorama.pl/myjka-wysokocisnieniowa-black-decker-1700-w-id-1061252.html#reviews-tab

 

Czytając inne tematy o myjkach tez troszku o Lavor ( choć też był jednak niepochlebne opinie )

Póki co robię research które rozważać ( w razie gdybym zakup robił jednak na allegro ) a które unikać.

 

No i kolejne pytanie.

Co powinno być w zestawie do czyszczenia takiego betonu?

Żadnego mycia aut. Tylko beton, No i co najwyżej brama wjazdowa od strony ulicy jeśli nieraz auta ją zapaćkają ( choć musze uważac by nie zedrzeć lakieru po malowaniu )

szukałbym czegoś z parametrami 130bar i wydajnością "realną" 6-7 litrów.... w linii domowej producentów.... wiem...drożej

do mycia elewacji czy tarasów mam t-racera... fajnie się  myje bo nie chlapie i ściany można ogarniać, ale do naprawdę gruntownego czyszczenia tylko dysza rotacyjna... ale żeby fajnie dysza "kręciła" musi być większy wydatek wody i większe ciśnienie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzała napisał:

szukałbym czegoś z parametrami 130bar i wydajnością "realną" 6-7 litrów.... w linii domowej producentów.... wiem...drożej

do mycia elewacji czy tarasów mam t-racera... fajnie się  myje bo nie chlapie i ściany można ogarniać, ale do naprawdę gruntownego czyszczenia tylko dysza rotacyjna... ale żeby fajnie dysza "kręciła" musi być większy wydatek wody i większe ciśnienie...

 

 

 

Gdybym wiedział tylko co ...

Albo poprostu na jakich modelach się skupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzesio82 napisał:

 

Gdybym wiedział tylko co ...

Albo poprostu na jakich modelach się skupić.

Szukaj po parametrach...nie mam doświadczenia z konkretnymi modelami... używam stihla  re128 czyli pomarańczowego nilfisk e140. Stihla odradzam bo to nilfisk tylko kolor droższy, nilfiska polecam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, grzała napisał:

Szukaj po parametrach...nie mam doświadczenia z konkretnymi modelami... używam stihla  re128 czyli pomarańczowego nilfisk e140. Stihla odradzam bo to nilfisk tylko kolor droższy, nilfiska polecam 😉

Parametry nieraz często nic nie znaczą. Czytałem tutaj że często są na zmyłke i np. taka myjka 100 lepiej robi swoje zadanie niż 110-120.

Bo np. brałbym to...

https://www.morele.net/myjka-cisnieniowa-lavor-lavor-myjka-superwash-180-2500w-180bar-8-101-0027c-6418899/

 

W parametrach jedna z lepszych, ale znowu czytam tutaj że i platają figla Lavory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, grzesio82 napisał:

Parametry nieraz często nic nie znaczą. Czytałem tutaj że często są na zmyłke i np. taka myjka 100 lepiej robi swoje zadanie niż 110-120.

Bo np. brałbym to...

https://www.morele.net/myjka-cisnieniowa-lavor-lavor-myjka-superwash-180-2500w-180bar-8-101-0027c-6418899/

 

W parametrach jedna z lepszych, ale znowu czytam tutaj że i platają figla Lavory.

 

Pewnie, że parametry często są powiedzmy "podkręcone" ale trzeba na czymś bazować... Unikałbym super promocji i nieznanych firm...na każdą znajdzie się opinie dobre jak i złe... często złe opinie to użytkowanie po bandzie i zbyt wysokie oczekiwania od sprzętu z serii domowych. 

Lavora w akcji nie widziałem, ale firma w myjkach coś tam siedzi. Może najlepiej wywołać do opinii użytkowników konkretnych modeli lub podpytać czy modne i lubiane wśród serwisantów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając myjki do około 3000 pln wybrałem Kranzle XA 17 TST. Wydaje się ona najsensowniejsza jako nowa w tym budżecie.

Samą myjkę z filtrem znalazłem za 2899 pln. 

Mam dwa pytania:

1) Czy są adaptery by zastosować pianownicę PA ?

2) Czy szczotka UFO/UFO light ma sens przy tej myjce do czyszczenia kostki ? Czy myjka jest za słaba ? 

 

Czy mamy jakiś forumowy rabat u któregoś z przedstawicieli firmy Kranzle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ubotek

Techkar ma gotowe pianownice z szybkozłączem do 1050/XA lecz będą one na końcu lancy zamiast dyszy.

UFO light z tego co mi wiadomo jest pod 1050.

Ja narazie używam dyszy rotacyjnej plus osłony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Powoli kompletuje sobie sprzęt do rozpoczęcia działalności mycia detailingowego. Oczywiście lista sprzętu rośnie i staję się to wręcz uzależniające ale przy myjce mam dylemat hehe Mam w domu kupioną kiedyś na potrzeby kostki i jakichś domowych bzdur myjkę Lavor ST150. 

Pytanie czy ta myjka nada się do dokładnego mycia i spokojnej pracy, pianowania itd czy raczej rozejrzeć się za czymś innym? Zestaw mam standardowy, końcówki z zestawu itd. Pomyślałem, żeby po prostu ją używać póki nie padnie ale może warto zaopatrzyć się w jakieś dodatkowe akcesoria na przykład? Macie jakieś sugestie co do tej myjki?

Tak to wygląda:

https://perfecttools.pl/produkt/lavor-myjka-cisnieniowa-260bar-2100w-waz-6m/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krisso napisał:

Cześć! Powoli kompletuje sobie sprzęt do rozpoczęcia działalności mycia detailingowego. Oczywiście lista sprzętu rośnie i staję się to wręcz uzależniające ale przy myjce mam dylemat hehe Mam w domu kupioną kiedyś na potrzeby kostki i jakichś domowych bzdur myjkę Lavor ST150. 

Pytanie czy ta myjka nada się do dokładnego mycia i spokojnej pracy, pianowania itd czy raczej rozejrzeć się za czymś innym? Zestaw mam standardowy, końcówki z zestawu itd. Pomyślałem, żeby po prostu ją używać póki nie padnie ale może warto zaopatrzyć się w jakieś dodatkowe akcesoria na przykład? Macie jakieś sugestie co do tej myjki?

Tak to wygląda:

https://perfecttools.pl/produkt/lavor-myjka-cisnieniowa-260bar-2100w-waz-6m/

Moim zdaniem spokojnie wystarczy.

Dodanie pianownicy PA i ewentualnie dyszy szerokokatnej tzn. bezpiecznej do mycia ułatwi pracę. Ekstrawagancją może być jeszcze doposażenie w lance krótką i/lub kątową do np. nadkoli i trudno dostępnych miejsc. Sporo akcesoriów znajdziesz np. u wspomnianego wyżej Techkara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grzała napisał:

Moim zdaniem spokojnie wystarczy.

Dodanie pianownicy PA i ewentualnie dyszy szerokokatnej tzn. bezpiecznej do mycia ułatwi pracę. Ekstrawagancją może być jeszcze doposażenie w lance krótką i/lub kątową do np. nadkoli i trudno dostępnych miejsc. Sporo akcesoriów znajdziesz np. u wspomnianego wyżej Techkara.

Extra, dzięki za rade i zapisuje sobie kontakt w takim razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2020 o 10:43, #kris napisał:

@Ubotek

Techkar ma gotowe pianownice z szybkozłączem do 1050/XA lecz będą one na końcu lancy zamiast dyszy.

UFO light z tego co mi wiadomo jest pod 1050.

Ja narazie używam dyszy rotacyjnej plus osłony.

 

Możesz jaśniej odnośnie tej pianownicy? Rozwiązanie z XA 17 jest tym lepszym czy gorszym ?

 

Jak się to sprawuje ? Osłona chyba niewiele tańsza niż ufo light. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu praktycznie całego wątku... za Waszymi radami kupiłem Lavora Vertigo 26 w znanym markecie. Będzie służyła głównie do mycia samochodu. Faktycznie fajne ciśnienie (w sobotę testowałem K4 u szwagra) - bez porównania dużo fajniej chodzi..... ale niestety już przy pierwszym teście mały zonk.... cieknie złącze między pistoletem i wężem ciśnieniowym.

Jak myślicie... wymienić samemu oring czy od razu reklamować.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ubotek

Nie powiem Ci czy lepsze czy gorsze ale jakoś tak średnio mi się widzi opcja pianownicy na końcu lancy. Zadzwoniłem do przedstawiciela i w XA lanca jest zintegrowana z pistoletem.

U mnie w 2160 tak to wygląda ale lance są wymienne nie same dysze.

Jeżeli chodzi o osłonę to u mnie musiałbym kupić to droższe UFO a to już większą kasa. 

IMG_20201103_085306.jpg

IMG_20201103_134334.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.