Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiona Kranzle 2160 TST. 140 bar 660 litrów.

Przy pianie Shiny Garage i pianownicy PA o dyszy 1,25 oraz 1,3 płynie mleko.

Jaką powiniennem mieć dyszę przy tych parametrach myjki? Rozwiercać czy kupować kolejne dysze >

@#kris jaką masz dysze u siebie w pianownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w OBI upolowałem Lavor Vertigo 26 za 473zł nowa bez końcówek, a te końcówki zakupiłem na Ali miesiąc temu za 20zł 🙂  jak za tydzień w weekend będzie pogoda będą testy . Mam na sprzedaż swoją Nilfisk C-PG 130.2 X-TRA na przedłużony przewodzie ponad 10m i nie ori pistolecie z TechKar , za godzinę pojawi się na allegro 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ubotek świetny wybór 👍 ja wczoraj byłem z przyjacielem koło Sieradza po nową 1152 bo jeszcze są w promce a ostro złapał bakcyla na prawilne mycie.

Jak tylko będę w dziupli to zerkne lecz obawiam się czy będzie takie info na dyszy.

U mnie pianownica Shiuma/MTM plus Adams i mega piana wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Większość z nas używa myjki nie tylko do mycia auta, więc może ktoś poleci jakaś "szczotkę" do mycia kostki chodnika itd.? Do karchera k5, na wiosnę musze się tym zająć bo mech jest do usunięcia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Najlepsza jest dysza rotacyjna do kostki, ale jak ostatnio myłem swój plac, to sąsiad miał ochlapaną elewację 🤣 Masakra nad tym zapanować.

Kupiłem więc Karcher T-Racer T7 Plus i daje radę, ale mchu, który jest między kostkami to w 100% nie usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rychu napisał:

Najlepsza jest dysza rotacyjna do kostki, ale jak ostatnio myłem swój plac, to sąsiad miał ochlapaną elewację 🤣 Masakra nad tym zapanować.

 

Właśnie dla tego myślałem o jakiejś dedykowanej do tego szczotce 🙂

 

22 minuty temu, #kris napisał:

wjechała osłona..

Jakiś link do tej osłony? Jak z jakością wykonania? Bo znalazłem za 100 ori karchera, ale jak da się taniej i nie zbyt chińsko plastikowa to czemu nie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gold_Car napisał:

@#kris takie ładne ADIDASy pobrudziłeś aż mi wstyd że ja mam takie wyjściowe a ty do brudnej pracy haha.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

He he😁 to akurat para robocza, drugie używam na platformach na rower a już mi chodzą po głowie następne - ten nowszy model 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dysza rotacyjna wyrywa wszystko, łącznie z drobniejszymi kępkami trawy spomiędzy kostki... jednakże potwierdzam też, że rozchlapuje sporo syfu na boki, w tym także na operatora od kolan w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem pierwszy test Vertigo 26 po zakupie , mega przepaść po wcześniejszej Nilfisk c135. Tylko ten przewód ciśnieniowy 2m to udręka i oczywiście końcówka do węża wodnego połamana przy 3 przestawieniu myjki. Jaki przewód ciśnieniowy polecacie do tego Lavora , 8-10m będzie dla mnie ok .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myjka do 1 tys zł. Używana 2 razy w tygodniu do auta i pewnie co jakiś czas mycie kostki i elewacji.

Po przeczytaniu tematu w grze są lavor 26 i Karcher k5. Co będzie lepszym wyborem?

A może polecacie jeszcze coś innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lavor jest grubo tu polecany - nie miałem to się nie wypowiem; u mnie K5 działa fajnie od prawie 4 lat i pomijając ujowy twardy wąż to funkcja "full control" jest bardzo przydatna (choćby przy myciu pod maską). co do samej myjki; robi co ma robić i zadyszki przy 2-3 dekontaminacjach w tygodniu nie dostaje (od 2 lat). patrząc w przyszłość kupię coś Karcher HD albo Kranzle. jak zwykle zaznaczę - subiektywna opinia 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dużo wypowiedzi w tym wątku i nie mogę się zdecydować. Szukam myjki do której można podłączyć ciepła wodę ok 60 stopni dla lepszego efektu mycia. Codzienne mycie aut prezesów w firmie 🙂 Karcher K7, Nilfisk Premium 190 czy Lavor jakiś? Coś z mosiezna wytrzymałą pompa i z możliwością podpięcia pianownicy P.A. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki29krk Do codziennego mycia raczej coś z wyższej półki.

Jeśli chcesz ją katować gorącą wodą odpada chłodzenie silnika garnkiem jak w K7 i musisz postawić na silnik wolnoobrotowy.

Wybieraj pod tym kątem oraz patrz na parametry robocze min. 450-500 l/h i 130 bar.

Marki: Kranzle, Nilfisk, Karcher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 22:35, waka23 napisał:

Panowie myjka do 1 tys zł. Używana 2 razy w tygodniu do auta i pewnie co jakiś czas mycie kostki i elewacji.

Po przeczytaniu tematu w grze są lavor 26 i Karcher k5. Co będzie lepszym wyborem?

A może polecacie jeszcze coś innego?

Pozdrawiam

Obserwuje, bo nadal nie kupiłem (poszedłem w narzędzia) i K5 podrożała o 300zł. Nie wiem czy na wiosnę, czy chwilowo, ale to tak informacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wojteksw napisał:

Czy K5 rzeczywiście podrożała 300 zł, raczej nie. https://www.castorama.pl/myjka-cisnieniowa-karcher-k5-full-control-id-1125765.html

Obserwuje zestawy na allegro. Był jakiś zestaw XXXL - sprzedajacy Karcher - oficjalnie.

Był taki zestaw za 1479zł, przez chwile 1429zł, teraz 1799zł i 1849zł

 

To z Twojego linku podaje mi teraz cene 1098zł, a takie same myjki widziałęm za 899zł na allegro. Tutaj 200zł róźnicy.

Ja w obserwowanych mam zestaw z myjki z dodatkami - stąd cena jak i róźnica większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem Lavor Vertigo 26 i z czystym sumieniem będę go polecał . Karcher k5 nie ma polotu z ciśnieniem(kolega ma i parę razy myłem). Jedyne od razu do zakupienia dłuższy przewód ciśnieniowy.  Jakiś filmik nagram jak będzie trochę cieplej . Jak dla mnie narazie zakup Lavora to strzał w 10. Tym bardziej że kupiłem go za 489zł.

 

Odnośnie dłuższego przewodu ciśnieniowego 10m to jakiej firmy polecacie ? Techkar zdaje egzamin czy kupić inny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.