Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.07.2020 o 21:47, resiak70 napisał:

Poszukuje myjki ciśnieniowej w cenie 1200-2000zł. Macie coś do polecenia w tej cenie ? Czy takim sprzętem da rade sporadycznie umyć ciężarówkę z naczepą ?

Polecam Nilfisk 190 . Ja niedawno kupiłem i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Zestaw umyjesz bez problemu i to nie tylko sporadycznie,slabe myjki mogą mieć problem z taka powierzchnia .Musisz  dołożyć ze 200 zl i raczej będziesz zadowolony. Ja tylko zrobiłem sobie nowe gniazdo na prąd bo z tego co miałem to mi korki wywalało ,myjka jest mocna to i pradu bierze dużo 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum, ale poświęciłem trochę czasu na poczytanie (nie jestem pewien, czy wszystkich stron, ale chyba tak) i po wielu przemyśleniach stanąłem przed wyborem nilfiska lub stanleya za ok 2000 lub kranzla xa 17 tst. Ostatecznie skorzystałem z promocji w polecanym sklepie spod samiuśkich Tater i wydałem ponad 3 200 na xa 17 tst + ufo light + filtr wody z mosiężnymi końcówkami (na te osobne akcesoria dali mi ponad 10% rabatu). W sklepie miły kontakt i obsługa. No i na koniec pytanko (choć jeszcze nie przepracowałem myjką nawet 10 godzin) - czy olej kupić od Kranzla (trochę drogi), czy np. przekładniowy z Karchera (chyba identyczne parametry) też się nada - mimo, że około połowę tańszy?

Będę wdzięczny za odpowiedź, bo jakoś tego akurat na forum nie znalazłem (albo gdzieś coś przegapiłem). 

  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Josi1968 rejestracja "godzinę temu" i piszesz że poświęciłeś trochę czasu na przeczytanie wszystkich stron... zaraz się pewnie dowiemy jak się nazywa i gdzie znajduje ten polecany sklep z miłą obsługą i 10% rabatu na akcesoria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarlosBlack: Nie bardzo rozumiem, o co chodzi, no ale to pewnie ze względu na mój wiek (już po pięćdziesiątce...). Zarejestrowałem się, aby móc zadać pytanie o olej, bo w instrukcji mojej xa 17 tst jest wskazanie wyłącznie na olej od Kranzla. A np. w instrukcji do 1152 jest jak byk: olej kranzla lub 10w/40. Do czytania forum rejestracja nie była mi potrzebna. Wydaje mi się natomiast (ale mogę się mylić) że do zadania pytania - już tak. Jeśli nadal podejrzewasz mnie o jakieś niecne zamiary - mogę wysłać zapis historii przeglądania z mojego laptopa, no ale wydaje mi się, że jednak lepiej by się żyło, gdyby było w nas trochę zaufania... Ja z takim nastawieniem przeczytałem to forum i z takim też się zarejestrowałem. Dlatego dzięki #kris za odpowiedź. 

Ps. Sklep każdy wybiera wg własnych preferencji - ja musiałem szukać poza miejscem zamieszkania, bo w Krośnie Kranzla nie ma. Jeśli swoim wpisem naruszyłem zasady forum lub kogoś uraziłem - to przepraszam, ale podzieliłem się wyłącznie swoimi doświadczeniami. Na forum widziałem, że użytkownicy polecają sklepy, zamieszczają linki - no ale może na to trzeba sobie jakoś specjalnie zasłużyć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w temacie dużo osób wspomina o myjce Karchera K7. Jestem totalnym laikiem, jeżeli chodzi o myjki ciśnieniowe. Chciałbym wydać tak ok. 700 zł. Jak myślicie czy którąś z tych poniższych myjek warto kupić, czy dołożyć "parę" złotych i kupić coś lepszego

https://www.obi.pl/myjki-cisnieniowe/lavor-myjka-wysokocisnieniowa-galaxy-160/p/2936763

https://www.obi.pl/myjki-cisnieniowe/kaercher-myjka-wysokocisnieniowa-k3/p/6199996

https://www.obi.pl/myjki-cisnieniowe/kaercher-myjka-wysokocisnieniowa-k-3-full-control-car/p/3248978

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
43 minuty temu, powalla napisał:

Kup w Lidlu , bo ten Lavor to zabawka , a w Parksidzie masz 3 lata gwarancji 😉

Tylko ten parkside to dokładnie ten:

 

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Myjka-cisnieniowa-1800-W-PHD-135-C2/p100288521

 

Wiec lavor ma 150bar a lidlowska 135 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oskarr17 napisał:

lavor ma 150bar

Chyba jak piorun w niego uderzy 😉  Jak nie zapomnę , to jutro Ci sprawdzę co on tam a tabliczce znamionowej pokazuje  i w ciemno obstawiam że pomiędzy tymi myjkami albo nie ma różnicy ciśnienia roboczego albo jest minimalna . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie. Mam myjkę LAVORa, do myjki bezpośrednio podłączony filtr wody do myjek ciśnieniowych. Wszystko było fajnie, ale połączenie na gwincie filtra z myjką zaczęło przeciekać, a nawet czasami filtr wypada i mam basen w garażu.

Plastikowy gwint na filtrze wydaje się ok. 

Jak macie to u siebie rozwiązane? Połączenie plastikowego gwintu filtra, z metalowym w myjce od początku wydawało mi się kiepskie... chyba, że to się inaczej jakoś łączy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, damiann88 napisał:

Panowie. Mam myjkę LAVORa, do myjki bezpośrednio podłączony filtr wody do myjek ciśnieniowych. Wszystko było fajnie, ale połączenie na gwincie filtra z myjką zaczęło przeciekać, a nawet czasami filtr wypada i mam basen w garażu.

Plastikowy gwint na filtrze wydaje się ok. 

Jak macie to u siebie rozwiązane? Połączenie plastikowego gwintu filtra, z metalowym w myjce od początku wydawało mi się kiepskie... chyba, że to się inaczej jakoś łączy? 

A masz tam uszczelkę gumową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moj PW1700 SPL wyzionął dzisiaj ducha, silnik coraz powolniej sie krecil, zaczal wydobywac sie dym.Coraz slabsze ciśnienie i chyba to jej koniec. 

Szukam jakiegoś zamiennika, z tej myjki byłem zadowolony. Pracowala od 8 lat. Mam do niej pianownice PA ,przedłużkę 5m oraz akcesoria do tarasu itd.

Chciałbym je wykorzystac w nowej myjce. Poprzednia myjka miała max 130bar co mi w zupełności wystarczało.

Mogę mieć coś takiego https://alnar.pl/bd-myjka-cisnieniowa-1600w-125-bar-bxpw1600e-p-27825.html za 290zł 

lub

https://www.castorama.pl/myjka-wysokocisnieniowa-black-decker-1700-w-id-1061252.html

lub coś innego w budżecie max 500zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szukałem taniej myjki 400-500pln - mycie auta, kostki i innych zastosować przydomowych. Do mycia auta liczę się z tym, że muszę dokupić pianownicę, bo te w zestawach z myjką się nie nadają. Po lekturze forum wybrałem Nilfisk c120 niestety nie sprostał moim oczekiwaniom, mycie kostki było dość pracochłonne, więc podjąłem decyzję o jej zwrocie.

W kolejnym kroku zakupiłem na testy w Lidlu za 399 Parkside 2400W PHD170 A1. Różnica w pracy dużo dużo lepsza niż w Nilfisk C120 (wiadomo większe ciśnienie robocze tj 120bar)... gdyby nie ten wąż wysokociśnieniowy, który jest strasznie sztywny i się skręca (w Nilfisk wąż super!). 

Pytanie 1:  Czy w tym Parkside da się wymienić ten wąż ? Wrzucam fotę poniżej bo wydaje mi się, że on jest "zatopiony" w bębnie

Pytanie 2: Co innego polecicie zamiast tych 2 myjek co już przetestowałem ? Lavor 26 jest poza budżetem 🙂Widziałem że słabszy Parkside 1800 W PHD 135 C2 (dostępny w Lidlu online) ma odpinany wąż, wiec będę mógł go w razie co wymienić. Jednak obawiam, że będzie za słaba, ciśnienie robocze ma 90bar, a to  jest zbliżone do testowanego już Nilfisk  (85bar).

Zdjęcie węża Parkside 2400W PHD170 A1:

IMG_20200801_134635.jpg.c6ad1138a8e136f06083e3107efac472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.