Skocz do zawartości

Prosimy wyłączyć Adblock'a, nasze forum korzysta jedynie z reklam statycznych. 

Firmy zainteresowane reklamą na forum Kosmetyka Aut zapraszamy do zapoznania się z tematem w poniższym linku.

Partnerzy forum - zasady współpracy.

booohal

Użytkownik
 • Zawartość

  1396
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralna

O booohal

 • Urodziny 24.07.1988

Informacje

 • Imię
  Krzyś
 • Auto
  Galant EA5W, Forester SG
 • Lokalizacja
  ELW/ESI
 • Województwo
  Łódzkie
 1. Jestem w trakcie polerki, pytanka

  Ja pracując na DA znakomitą większość czasu lecę pełnym ogniem niezależnie od wielkości BP. Ale np. mój brat zamordował już dwa BP 75mm, jeden na Krausie 5800, a drugi na Vanderze. Także musisz się troszeczkę przyłożyć do techniki, a szczególnie pilnować by zestaw był równolegle względem powierzchni polerowanej, nie odrywać zestawu od powierzchni polerowanej gdy maszyna jest włączona i uważać na wszelkich wyobleniach i innych nieregularnych kształtach. Jeżeli chcesz czegoś mocniejszego od Flexi to szukaj BP z gwintem 5/16 w stylu: Paradoksalnie są one tańsze i mocniejsze od znanych nam Flexi. A co najważniejsze przy DA - są sztywniejsze. Sam zaadaptowałem takie do 5800 z tym, że 125mm. 75mm też kiedyś wpadło mi w oko na Allegro. Pozdrawiam
 2. Spotkania Łódź

  Ja u siebie na Warcie wczoraj byłem na pół godzinki. Pierwszy rzut i pistolecik 40cm się uwiesił. Ale coś więcej bym połowił na metodę na komercji chętnie.
 3. Spotkania Łódź

  No już od zeszłego roku chciał to sprzedać podobno.
 4. Spotkania Łódź

  Eeeee, ja tyż rybok! Zgadajmy się. Może być komercja.
 5. Spotkania Łódź

  Będziemy in tacz.
 6. Spotkania Łódź

  Ja w niedziele jestem w Łodzi. Na Carrefour na chojnach można podjechać.
 7. Modyfikacja pianownicy Karcher

  Lakierniczych. Włóknina do matowania 1500.
 8. Wybór myjki ciśnieniowej

  Druga sprawa, że tanie myjki mają przepływ w granicach 200ltr i ciężko jest tym cokolwiek umyć. Ciśnienie jakieś tam jest ze względu na małe przekroje. Kranzle czy Karcher HD przy tylko 130bar mają przepływy 500ltr i w górę i drą aż miło.
 9. Pasta ścierna pod DA

  Jeżeli chcesz zbić koszty to weź te pady + Menz FG400. Przy krótkim futrze sporo wytniesz, a i przy żółtym padzie nie zostawisz haze/holo. Najprawdopodobniej oczywiście. Nie wiem jak u Ciebie z techniką. Jak nie to heavy cut/megs 101 + sonax perfect finish. Podaję Ci takie zminimalizowane zestawy oczywiście i tylko i wyłącznie wg. mojego doświadczenia. Ktoś z takimi zestawami może się nie zgadzać lub Tobie może się źle na nich pracować. Żonglowanie padami/pastami jest kluczem do sukcesu. Sam bardzo często odchodzę od sztampowych rozwiązań.
 10. Pasta ścierna pod DA

  Mam te one stepy ale przeważnie po nie sięgam jak kończą mi się żółte. Co nie znaczy, że Tobie nie będzie się lepiej pracowało one stepem.
 11. Gąbki/pady

  One stepy na rotacji to baaardzo indywidualna sprawa. Przy DA o wiele łatwiej doradzić. Ultrafiny nie wspominam dobrze. A na pewno nie pod kątem usuwania niedoskonałości. Za czasów rotacji najczęściej stosowałem Menz PF2500 na zółtych padach, później Sonaxa Perfect Finish też na żółtych.
 12. Pasta ścierna pod DA

  Tak. Gdyby RP one step był zbyt miękki. Przydałby się jeszcze żółty RP żeby na czymś miękkim zrobić one step bez żadnego holo/haze ze świetnym wykończeniem. No ale padów nigdy za wiele. Dla mnie taki minimalny zestaw na start to krótkie futro+biały+żółty.
 13. Pasta ścierna pod DA

  Dobry zestaw ale dorzuć jeszcze białego RP.
 14. Gąbki/pady

  No to zbyt dużego wyboru nie masz... Farecla, Boll, a z lepszych firm to chyba NAT kiedyś takie robił. Ultrafina do onestep? Będziesz z niej wymywał wypełniacze, których ma całe mnóstwo? Ewentualnie podlej jakiejś pasty polishingowej żeby coś ściągnęło Ci z lakieru.
 15. Pasty SONAX PROFILINE

  A nie, nie. Myślałem, że tak ogólnie o niej piszesz
×