Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

@vlodek2532 zapewne jedna z tych będzie dobra:

https://sklep.techkar.pl/pianownica-idro-parkside-lavor,3,3584,2567

https://sklep.techkar.pl/pianowncia-ls3-parkside-lavor-techkar,3,3584,2549 - te mam w wersji dla Nilfisk.

Możesz jeszcze napisać do nich czy będzie OK dla Vertigo 26. 

 

Moje pytanie, czy poleci ktoś dysze płasko-strumieniową do mycia auta dla myjki Nilfisk?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ktos cos moze powiedziec na temat Karcher hd 6/13c? Warto sie zainteresowac taka myjka? Obecnie mam starego wysluzonego k6 który juz troszkę nie domaga z cisnieniem... A tego hd mam do kupienia niedaleko w okolicy za 1k uzywke

Id olx 605269724 do ogloszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablo15005 napisał:

Koledzy, ktos cos moze powiedziec na temat Karcher hd 6/13c? Warto sie zainteresowac taka myjka? Obecnie mam starego wysluzonego k6 który juz troszkę nie domaga z cisnieniem... A tego hd mam do kupienia niedaleko w okolicy za 1k uzywke

Id olx 605269724 do ogloszenia. 

Jeżeli z odbiorem osobistym i możliwość sprawdzenia to warto kupić. Ja mam HD 5/15C i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przeczytaniu wątku widzę że Bardzo polecacie vertigo 26 nadal jest w promocji w obi za 699. Mam jeszcze możliwość kupienia w leroy karcher k7 za 1155 co będzie rozsądniejszym wyborem? Wykorzystanie to mycie 2 samochód pewnie tylko raz na 2,3 tygodnie i 2, razy w roku mycie tarasu oraz podjazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Jestem na etapie wyboru myjki pomiędzy modelami:

1. Lavor Tomenta 28

2. Lavor Vertigo 28

3. Lavor Vertigo 28 plus 

Mam do wydania 1500zl i czytając poprzednie wątki, polecacie również Kranze 1050. Myjka jest mi potrzebna głównie do mycia samochodów. 

Proszę o pomoc w wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników Lavora Vertigo 26 wie jak wygląda pobór prądu przez tą myjkę?

 

Mam w garażu bezpiecznik 10a i nie wiem czy nie szukać myjki mniejszej mocy, bo teoretycznie 2600W to za dużo.

 

*edit: nie ma tematu, jednak jest bezpiecznik 16a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bac napisał:

Od poniedziałku w biedrze mają być myjki ciśnieniowe Niteo tools 1900w 150 bar za 300zł. Ktoś by mógł się wypowiedzieć na jej temat? Opłaca się czy lepsze jest ta z Lidla Parkside 1800w 135 barów?

Powiem Ci, ze ja mam Parksida PHD170 (170bar). Używam tylko do mycia auta i .... ledwo wystarcza. Ta 135bar to będzie straaasznie słaba - bo przecież ani ta 170 nie ma tych 170 bar i tak samo ta 135 nie będzie miała tych 135. Wg mnie ... szkoda na to kasy. Ale to Twoje pieniądze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, #kris napisał:

Ja jestem zdania że ciśnienie ciśnieniem ale przy aucie wydatek wody robi robotę...

Byćmoże... co nie zmienia faktu, że @PawelKRZ ma racje. PHD170 ma około 130 bar ciśnienia roboczego i to takie minimum, a dla niektórych pewnie i za mało. Słabsza myjka musi być na prawdę mega słaba. Szkoda pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od tej z biedry od jakiej firmy podchodzą akcesoria?

 

Jeszcze odnośnie kłótni czy Lavor 26 ma mosiężną pompę.

Dystrybutor twierdzi, że nie.

http://www.myjki-lavor.pl/index.php?p1064,lavor-myjka-cisnieniowa-indukcyjna-vertigo-26-170-bar-340-ewbar-2600w-530l-h-oem-italy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem w OBI na promce 2 Vertigo 26 w białym pudełku.
W tym tyg w pon widziałem znów na promce w Krakowie na Bora-Komorowskiego, ale były w różnych pudelkach: białym i zielonym.
Na zielonym pudełku jest napisane "brasss pump head". Pani z OBI nie do końca zorientowana w temacie mówiła żeby sprawdzić kod EAN na pudełku: patrzyłem na obu są takie same. Poza tym wyposażenie, instrukcja itd. niczym się nie różni, obydwa nie mają uchwytu na lancy na końcówki.
Jedyną różnicę jaką zauważyłem oprócz szaty graficznej pudełka to nr seryjny: na zdj z zielonego pudełka 2019/13, na moim białym 2020/08, czyli chyba po prostu wynaleźli starszy egzemplarz na magazynie i w końcu nie wiadomo jaka pompa.

IMG_20200512_105418.jpg

IMG_20200622_132820.jpg

IMG_20200622_132924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup mocniejszej myjki od mojego stihla re98, czy warto kupić Karcher K7 Full Control Plus(widziałem w castoramie za 1598zł) czy szukać wersji bez "bajeranckiej" lancy? Z tego co widziałem np w castoramie nie ma już zwykłych k7 tylko full control. 

Czy do k7 full control bez problemu podepnę pianownicę PA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gardor napisał:

Rozważam zakup mocniejszej myjki od mojego stihla re98, czy warto kupić Karcher K7 Full Control Plus(widziałem w castoramie za 1598zł) czy szukać wersji bez "bajeranckiej" lancy? Z tego co widziałem np w castoramie nie ma już zwykłych k7 tylko full control. 

Czy do k7 full control bez problemu podepnę pianownicę PA? 

Ten plus to jeszcze ma sens, bo mozna z lancy sterować ciśnieniem, gdzie przy zwykłej full cotrol to zwykłe diody, a kontrole cisnienia i tak wykonujesz przekręcajac.
k7 wystarcza przy naszych zabawach, dużo firm ma je i tyle, tylko nie zapomnji paragonu bo lubi po roku cos sie w niej spierdzielić dosyć poważnie jak w kazdych nowych karcherach.
Pa podłaczysz bez problemu na wtyk K.
Ja ze swojej strony polecam kupić uzywanego Karchera HD 6/13 po serwisie za 1300-1600zł i miec maszyne na wieczność niż bawic sie w plastikowe zabawki 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji. W serwisie karchera, (gdy oddawałem swoją starą myjkę do naprawy) otrzymałem informację, że karcher tylko przez 10 lat trzyma części zamienne do myjek i po 10 latach od zakończenia produkcji, może być problem z dostępnością części. Więc warto przemyśleć kupno starej myjki czy to się będzie opłacać ....

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gold_Car napisał:

Tak dla informacji. W serwisie karchera, (gdy oddawałem swoją starą myjkę do naprawy) otrzymałem informację, że karcher tylko przez 10 lat trzyma części zamienne do myjek i po 10 latach od zakończenia produkcji, może być problem z dostępnością części. Więc warto przemyśleć kupno starej myjki czy to się będzie opłacać ....

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Karcher może sobie trzymac ile chce, jest bardzo dużo firm produkujących pompy do całej serii HD, nie do końca wszystko produkuje karcher tak jak w Mercedesie pompy wody nie prodoukuje Mercedes a delphi.
Pytałem również z ciekawości jak bedzie wyglądał serwis maszyny 6/13c i otrzymałem odpowiedź, że części jest zapas na spokojnie kolejnych 7-8 lat mi wystarczy 🙂.
Wole tak niż k5, które miałem i po roku pierwsze problemy z ciśnieniem szybki serwis za kilkaset złotych, mowie ok. Po dwóch latach serwis
i wycena naprawy na 1400zł netto, pompa wody, sterownik pompy, sterownik włącznika, włącznik, kabel i jakies duperele. Myjka nie miała mega łatwo ale nei miała też mega trudno, na firmie myła jeden samochód dziennie po godzine dwie i wszyscy wiemy jakie to mycie, piana, spłukanie, spłukanie szamponu, tar i glue. Łącznie pewnie działanie maszyny można by było ocenić na wlasnie 30-40minut ciągłej pracy.
Seria k5 oraz k7 według serwisanta powinny być używane 30minut dziennie 2-3 razy w tygodniu 🙂 także no. Tą k7 dokładnie ma moj znajomy bardzo zadowolony, smiga na studiu aż miło, jedynie po 4 miesiącach popsuła się cała, na szczescie gwarancja wymieniła na nową wiec luz 😉

Godzinę temu, Gardor napisał:

 

Jak byś był w Łodzi to mam człowieka który zajmuje się ściaganiem i serwisem maszyn karcher/kranzle. Sporo myjni ma u nas od niego maszyny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.