Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2020 o 20:36, ziutek-gk napisał:

... Pytanie 1:  Czy w tym Parkside da się wymienić ten wąż ? Wrzucam fotę poniżej bo wydaje mi się, że on jest "zatopiony" w bębnie ...

 

Też myślałem nad wymianą tego węża, wiec odkręciłem dekiel na tylnej ściance zwijacza i ... 

001.jpg.2cda0a84b0e5da461aba3fa6c206f3a4.jpg

Żeby się dostać dalej (może tam pod spodem jest coś przykręcone- bo prawdę mówiąc szukałem jakiegokolwiek gwintu) trzeba rozebrać to połączenie - ściągnąć pierścień i pewnie samo zejdzie. Ale puki jeszcze działa, to nie rozbierałem tego z obawy o utratę szczelności.

Jak kiedyś przestanie działać, to ją całą rozbiorę i ... zamienię na coś lepszego.

Na razie, zwiększyłem tylko siłę docisku kulki w pistolecie, bo zaczął przepuszczać i sie co chwile uruchamiała. Ciekaw jestem ile ta myjka wytrzyma  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 21:41, Fredi88 napisał:

Polecam zejść na ziemię... Masz 500zł na myjkę a wymagania jak za kilka tys. Nie wiem czy istnieje myjka której szukasz.

Dzięki 🙂 ale nie przesadzasz z tymi tys zł? z 2 myjek jakie miałem do testów wyszło, że chciałbym mieć całkowicie rozpisany przewód wysokociśnieniowy lub nieskręcający się i od 100 barów ciśnienia roboczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam dylemat która myjkę wybrać Karcher Pro HD400 czy Kranzle 1050p. 

Za karcherem przemawia dłuższy o 2 metry wąż, kółka i fajniejszy pistolet. 
 

Zastosowanie to mycie 1-2 razy w tygodniu trzech aut. Wcześniej miałem Karchera K3 i wkurza mnie ze trzeba prawie zawsze lecieć gąbką po aucie żeby zmyć zacieki po jeździe mokrą drogą. 
 

Ewentualnie możecie polecić coś lepszego jak jest w tych pieniądzach do 1750 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pla napisał:

Wcześniej miałem Karchera K3 i wkurza mnie ze trzeba prawie zawsze lecieć gąbką po aucie żeby zmyć zacieki po jeździe mokrą drogą. 

A to są myjki które to potrafią? Chyba te co lakier zrywają przy myciu :-D

Filmu brudu się nie pozbędziesz. Nie wiem gdzie się bajek naczytałeś że samą wodą pod ciśnieniem umyjesz auto.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fredi88 napisał:

A to są myjki które to potrafią? Chyba te co lakier zrywają przy myciu :-D

Filmu brudu się nie pozbędziesz. Nie wiem gdzie się bajek naczytałeś że samą wodą pod ciśnieniem umyjesz auto.

Zawsze mam czyste auta, wiec jak popada to je myje i czasem brud schodzi z foli PPF bez problemu a czasem nie (chyba to zależy od intensywności opadów).

 

Wracając do tematu myjek która lepsza? Bo patrzę to sporo osób poleca tu jeszcze Vertigo 26 za połowę ceny tych które mnie interesują 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przez mój nieogar zapomniałem dodać, ze myjka musi korzystać z beczki, bo przy garażu nie mam wody.... jest jedynie prąd.. zastanawiam się nad karcher k4, ale o tej vertigo 26 mówicie i faktycznie - bije k4 na głowę parametrami, tylko czy można ja używać z beczka...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Przez mój nieogar zapomniałem dodać, ze myjka musi korzystać z beczki, bo przy garażu nie mam wody.... jest jedynie prąd.. zastanawiam się nad karcher k4, ale o tej vertigo 26 mówicie i faktycznie - bije k4 na głowę parametrami, tylko czy można ja używać z beczka...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powella, niestety ten garaż mam w środku miasta i nie jest on jakoś wielki :) chciałem kupić beczkę i wrzucić do kanału, dlatego tez patrzyłem za karcher k4, bo po pierwsze marka, a po drugie ma możliwość pompowania wody z beczki, czy ten k4, to będzie zły wybór? No i takie pytanie z dupy trochę, beczka ma 200l takie mycie, aktywna piana, później spłukaniu, mycie na dwa wiadra i kolejne splokanie... ile litrów mniej więcej takie mycie zabiera? Auto audi a6 kombi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

Planuje otworzyć myjnie samochodową na terenie mojego miasta. Jestem na etapie wyboru sprzętu. Czy jesteście w stanie doradzić mi, jaką myjkę ciśnieniową powinienem kupić? Zależy mi na czymś bardzo dobrym do profesjonalnego, ciągłego użytku. Poniżej zamieszczam moje wybory. Liczę na Wasze komentarze i propozycje:

1. Karcher HD 5/12 C,

2. Karcher HDS 5/15 UX.

Jednocześnie mam do Was pytanie, czy warto się zdecydować na zakup myjki z podgrzewaniem wody? Czy jest to konieczne? 

Pozdrawiam,

Daniel 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dzwnk napisał:

Dzień dobry,

Planuje otworzyć myjnie samochodową na terenie mojego miasta. Jestem na etapie wyboru sprzętu. Czy jesteście w stanie doradzić mi, jaką myjkę ciśnieniową powinienem kupić? Zależy mi na czymś bardzo dobrym do profesjonalnego, ciągłego użytku. Poniżej zamieszczam moje wybory. Liczę na Wasze komentarze i propozycje:

1. Karcher HD 5/12 C,

2. Karcher HDS 5/15 UX.

Jednocześnie mam do Was pytanie, czy warto się zdecydować na zakup myjki z podgrzewaniem wody? Czy jest to konieczne? 

Pozdrawiam,

Daniel 

 

Wymienione modele nie nadają się do myjni.

Absolutne minimum to Karcher klasy średniej a lepiej super.

Z Kranzle Quadro 899 TST lub wyżej.

Wydatek wody na poziomie minimum 800/900 l/h 

Jeśli nasz odpowiedni budżet, to gorąca woda jest oczywiście przydatna, szczególnie przy  tłustych smarnych zabrudzeniach oraz jesienią czy zimą jeśli stanowiska masz na zewnątrz.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkr napisał:

Wymienione modele nie nadają się do myjni.

Absolutne minimum to Karcher klasy średniej a lepiej super.

Z Kranzle Quadro 899 TST lub wyżej.

Wydatek wody na poziomie minimum 800/900 l/h 

Jeśli nasz odpowiedni budżet, to gorąca woda jest oczywiście przydatna, szczególnie przy  tłustych smarnych zabrudzeniach oraz jesienią czy zimą jeśli stanowiska masz na zewnątrz.

 

Dzięki wielkie za trop! 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie. Posiadam myjke z Lidla, Parkside, bodajże phd150, ta z bembnem na zwijanie przewodu. Pytanie brzmi czy Lavor 25 z Obi będzie miał wyraźnie większe cisnienie, bo ta z Lidla ma przeciętne, muszę robić bardzo wąski strumień żeby coś zbierała. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co myślicie o tej myjce lavor space 180  

Dane 

Marka: Lavor

Model: SPACE 180

Kod produktu: 8.107.0007C

Moc przyłącza: 2500 W

Ciśnienie maksymalne: 180 Bar

Przepływ wody: max. 510 l/h

Rodzaj pompy: aluminiowa

Napięcie silnika : 230V / 50-60Hz

Długość węża ciśnieniowego: 8 metrów

Wymiar: 370 x 370 x 540 mm

Waga: 11,6 kg

Zbiornik na detergent

Screenshot_20200926-173109.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 20:50, RoBerTo91 napisał:

Z tych nowych myjek Lavor oprócz vertigo 26 opłaca się coś kupić do mycia aut do 1000zł? Najbardziej chodzi mi o dobre ciśnienie oraz możliwa najmniejszej awaryjności . 

Na 148 stron do kwoty 1000 zł przewija się tylko jeden model. Ponadto jak już wcześniej ktoś napisał polecamy tu konkretny sprawdzony  model a nie jakąś taką czy inną firmę pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.