Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

@asaledr Ty nawet podstawowych tematów nie ogarniasz. pierwszy lepszy przykład; na forum dot. detailingu pytasz co ile należy wymieniać filtr kabinowy.. a opowieść o tym jak włączasz wycieraczki na full kiedy tylko na szybie pojawi się kilka kropel deszczu rozbawiła nie tylko mnie. z resztą; sam niedawno zauważyłeś, że nikt Cię nie rozumie. śmiem twierdzić, że jesteś typowym trollem, nie wiem tylko jakie masz motywacje. to ostatnia odpowiedź na Twoje komentarze/pytania.

  • Super 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, asaledr napisał:

Z tego co szukałem, a uwierz spędziłem na tym trochę czasu to nie ma odpowiedzi, która w pełni odpowie na przedstawiony przeze mnie problem. Jeśli taką znajdziesz to przyznam CI rację i zrezygnuje z forum, jako osoba która nie umie się nim posługiwać... 🤦‍♂️

Jakbyś na każde pytanie które tu zadałeś poświęcił 5 minut z wyszukiwarką to by ci życia brakło bo pojawia się ich kilka dziennie w dodatku są tak idiotyczne że głowa boli. Co w pisałeś w wyszukiwarkę? "Bilt hamber gość czyste ubranko"? Wystarczy wejść w jakokolwiek temat o BH i wiadomo jakie podejście ma ta firma. To nie RRC. Produkują bezpieczną chemię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 17:38, asaledr napisał:

Tak jak kumpel zrobi 600 kilometrów jednego dnia w deszczu, a potem użyje BH i zrobi sobie mycie bezdotykowe takim prewashem, to tak auto będzie o niebo lepiej wyglądać.. Na pewno względnie, żeby podjechać do gościa, który w czystym ubranku będzie chciał miło usiąść w aucie.

Może też pojechać na szczoty. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asaledr dobra trochę się zrobiło agresywnie

To jest forum detailingowe i głównie rozmawiamy o najlepszych praktykach utrzymanie auta. Nie dziwię się kolegom że sugerują bardziej ogólno motoryzacyjne forum.

Odpowiedź jest prosta. Nie wiem ale się domyślam. Piana BH ma właściwości antykorozyjne, jest ledwo zasadowa. Jeśli miałbym szukać skutecznego prewasha na co dzień to byłoby to bh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem

Jakiś czas temu zakupiłem pianownicę techkar oraz pianę ADBL Yeti

Niestety, mam z tym zestawem pewien problem. Po pierwsze bardzo luźno chodzi pokrętło regulacji ilości środka, a po drugie, od samego początku nie potrafie uzyskać efektu śnieżnej piany. Próbowałem już proporcji 1:10 oraz 1:5.  Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jakiej proporcji spróbować? Albo dać fotkę swojej piany z Techkar i Yeti tak żebym mógł przetestować i zobaczyć jaki efekt daje to u mnie.

Wczoraj próbowałem też piany RRC Hardcore i w proporcji 1:10 zalecanej na opakowaniu piana miała również konsystencję troszkę gęstszą od mleka i momentalnie spływała.

Problem z sitkiem raczej wykluczam, chyba że od początku miałem jakieś felerne.

 

Myjka to Karcher k6

 

Paragon niestety gdzieś zgubiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokrętło na pianownicy tak luźno ma się kręcić i od razu skręć max na minimum, aż Ci się zablokuj (ale bez przesadnej siły 😄 ) i roztwór mam nadzieję robisz w ciepłej wodzie. 😉

Mam już pewien czas pianownicę, a czy zawsze przepłukałeś ją czystą wodą po użyciu piany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 14:11, Pietras napisał:

Czołem 

Potrzebuje pomocy w doborze adaptera do pianownicy tak żeby był kompatybilny z moja myjka Husqvarna PW350. Przekonałem chyba całe przestworza internetu i nic ... myjka ta jest produkowana przez firmę Nilfisk, zamieszczam foto końcówki lancy z prośbą: 

Jesli ktoś się spotkał z czymś podobnym to będę wdzięczny za info

Cześć

Pianownice z którym adapterem zamówiłeś ?

Mam taką sama myjke i też mam problem z doborem odpowiedniego adaptera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, xadamx napisał:

Do czego ty to używałeś? Do mycia auta? Jeśli tak to chyba oszalałeś.

Zgrubne mycie podwozia 33 letniego dostawczaka  z 27 letnich zapasów błota 

Jestem rozgrzeszony? 😅

W dniu 15.11.2019 o 05:45, rudi0018 napisał:

To pokrętło na pianownicy tak luźno ma się kręcić i od razu skręć max na minimum, aż Ci się zablokuj (ale bez przesadnej siły 😄 ) i roztwór mam nadzieję robisz w ciepłej wodzie. 😉

Mam już pewien czas pianownicę, a czy zawsze przepłukałeś ją czystą wodą po użyciu piany? 

U mnie akurat  najgęstsza piana jest gdzieś w 1/3 skali

Roztwór w ciepłej ale nie gorącej

No i tutaj akurat przyznaje się że zawaliłem, bo nie płukałem jej czystą wodą. Zabiłem sitko, czy można je jakoś doczyscic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, david2888 napisał:

Czy ktoś miał styczność z pianownicą SCHIUMA?? 

https://sklep.techkar.pl/pianownica-schiuma-karcher-k2-7,3,3584,6816

 

Zapytaj Rafała z RRC oni tylko je używają.

A tak poważnie. Tak samo dobre wykonanie jak PA. Produkt Made In Intaly z firmy MTM Hydro. Na plus - łatwa wymiana sitka bez jakiegokolwiek klucza. Piana aplikowana pion, poziom. Niklowany korpus, nie ciemnieje i nie ma plam jak na PA czy naszych z Techkar. I gdzieś jak robił ktoś test to podaje kapkę więcej chemii jak PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy porównywał ktoś bezpośrednio Tenzi Neutral Magic i ProElite Neutral AC Foam?  

Czy warto przesiąść się na Tenzi Neutral Magic z ADBL Yeti i będzie znacząca różnica? 

Yeti wcale mi nie leży, jak dla mnie nic nie wnosi do mycia wstępnego, tak samo mógłbym opłukać samą wodą przed myciem właściwym. Wiem, że to piana neutralna, ale oczekuje czegoś więcej, chciałbym aby coś usunęła. Wiem, że lepsze są piany zasadowe i kupuje również Bilt Hamber, ale co tydzień lub dwa nie chce katować wosków piana zasadowa. 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.

Mam Karchera 6/15 HD i dedykowaną pianownicę. Jak powinien być ustawiony pobór chemii? Maksymalnie na "-"? U mnie w ogóle trudno dojść do któregoś skrajnego położenia, kółeczko, które to reguluje bardzo luźno się kręci...Pytam, bo nie mogę z tym trafić - ostatnio rozcieńczyłem pianę 1:5 zgodnie z zaleceniem z forum (bo pianę się rozcieńcza, wiedzieliście 😉 ?) i mimo zasadowego charakteru domyła słabo... więc tu jest problem. 

Proelite Neutral AC - w jakim stężeniu? W ramach blekfrajdeju szukam czegoś do zabezpieczonych aut, ta wygląda fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianę mam wrażenie, że robi dobra, tylko z dawką nie potrafię trafić... albo śmietana, która nic nie robi, albo za rzadka...

 

Co począć? Jak ustawić żeby było ok?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Co do neutrala to znalazłem i kupiłem na allegro ProElite Neutral AC w 1 litrowym opakowaniu, ale być może kupię Tenzi Neutral Magic dla porównania, wtedy na pewno postaram się wrzucić testy tutaj na forum, tych dwóch najlepszych neutrali. 😉 

A co do pian zasadowych to do ostatniej chwili biłem się z myślami czy Magifoam czy Bilt Hamber, ale jednak postawiłem na BH. Martwi mnie jedynie to dawkowanie do pianownicy pod myjkę, dlatego zastanawiam się czy nie lepiej kupić opryskiwacz, a wy jak używacie BH? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Bilthambera używam do wszystkiego. Mocniejsze tylko do zdejmowania lsp. Możesz używać z pianownicy ręcznej albo nawet sprawdzić z opryskiwacza. Podobno działa. Na pewno będzie oszczędniej niż z PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Magifoam jest 100% bezpieczna przy regularnym (co dwa tygodnie) użytkowaniu? Chodzi mi zarówno o LSP, jak i o plastiki, pseudochromy. Zrezygnowałem z Citrusa, bo ponoć to produkt dość mocny, na akcje mniej więcej raz w miesiącu - dla mnie zdecydowanie za rzadko Wstępnie znalazłem odpowiedź, że jak najbardziej, ale wolę jeszcze zasięgnąć opinii.

Ona jest w końcu neutralna czy lekko zasadowa, bo zetknąłem się ze sprzecznymi informacjami?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.