Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ojciec kupił myjkę Greenworks (modelu niestety nie znam) i teraz pytanie odnośnie pianownicy: czy idzie po nią podpiąć pianownicę PA? W Techkarze nie pomogli, ale może ktoś z Was używa takiego zestawu i jest w stanie coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wojti91zmc napisał:

Witam.Szukam  dobrej ,bezpiecznej piany aktywnej do maszyn rolniczych ,ciagników  a takze zeby sprawdzala sie do regularnego mycia auta nie nie uszkadzajac przy tym nalozonych wosków.pzdr

Piana która nie narusza wosków raczej nie sprawdzi się do ciagników☺ musisz mieć  conajmniej dwie☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Gloria FM30 i właśnie kończy mi się piana od Fireball. Wcześniej miałem Autobrite MagiFoam. Czukam czegoś kolejnego 🙂

Bańka 5l Autobrite MagiFoam pamiętam aż do końca dobrze spełniała zadanie. Teraz ten Fireball im bliżej końca (zostało na 2 mycia) tym mniejszy efekt. Drugi raz nie kupię.

Auto do mycia ręcznego odstawiane jest co średnio 2 miesiące. W międzyczasie piana + demineralizowana na bezdotyku.

Jaką pianę polecacie by możliwie najlepiej"umyć" auto? Obecnie położona jest folia PPF na całości. Być może wpadnie na to jakaś lekka powłoka by sprawniej myć.
Idealnie by było jakby piana była też w bańkach 5l by mieć spokój na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Active Snow Foam

Mam też Ultimate Hydrophobic Foam ale przez to, że pierwszy etap jest słaby (pozostaje spory brud) to nie widzę sensu go konserwować tym środkiem 🙂 Może jak będzie lepsza piana i domyje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pianownicę polecacie do myjki Lavor Spacer 160?  Bo patrzę na ofertę techkar i jest kilka modeli do myjek Lavor. Czy może najlepiej do nich napisać. 

Najlepiej napisać na pewno coś dobiorą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.06.2020 o 16:38, CarlosBlack napisał:

Nie wiem jak na łączeniu z wężem bo mam K5 (jest sucho) ale podejrzewam że masz coś nie tak z butelką. Nie "przekreciles" gwintu? 

Użyłem jej raz, gwint już jest poszarpany i trochę nierówno się wkręca. Bardziej przeszkadza kapanie przy łączeniu z pistoletem. Reklamuje w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam dziś pianownice i zastanawiam się jaką pianę wybrać. Mam w sumie SG prewash citrus oil i czy warto go wykorzystać jako pianę czy zakupić środek stricte pod pianownice przeznaczony. Jak radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG Citrus Oil można stosować jako pianę ale to jest środek stworzony do odtykania wosków, powłok czy do zastosowania, wtedy kiedy mamy do czynienia z większą ilością zarudzenia na samochodzie.

Do takiego cotygodniowego mycia polecałbym pianę o ph neutralnym typu SG Fruit Snow Foam🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.