Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Do Marolexa 3l dobra będzie piana NanoFactor ? Aktualnie kończy mi się Good Stuff White Bear Snow Foam (całkiem spoko chociaż pośladów nie urywa) i chciałbym coś innego wypróbować. Brać NanoFactor czy coś innego? Samochód jest w miarę świeży, roczny i nie chciałbym nic agresywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ichris napisał:

Do Marolexa 3l dobra będzie piana NanoFactor ? Aktualnie kończy mi się Good Stuff White Bear Snow Foam (całkiem spoko chociaż pośladów nie urywa) i chciałbym coś innego wypróbować. Brać NanoFactor czy coś innego? Samochód jest w miarę świeży, roczny i nie chciałbym nic agresywnego.

ph 12.5 ?

W tej cenie masz tenzi neutral magic, dobrze domywa. Pisałem wyżej o bilt hamber - ma świetne opinie i wstępnie potwierdzam. Występuje jako 5l za ok 90zł po rabatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, analyzator napisał:

ph 12.5 ?

W tej cenie masz tenzi neutral magic, dobrze domywa. Pisałem wyżej o bilt hamber - ma świetne opinie i wstępnie potwierdzam. Występuje jako 5l za ok 90zł po rabatach.

Która wersja: Foam Pink czy Clear Foam? Jakie będą najlepsze proporcje do Marolexa? GS White Bear SF wychodzi krem do golenia przy proporacjach 1:15, który wizualnie jest spoko ale niestety szybko spływa a fragmentami nawet "znika".... Po początkowym zachwycie mój entuzjazm malał za każdym myciem. Oczywiście, trochę syfu zeszło ale bez rękawicy i szamponu ani rusz. Wolałbym coś co miałoby więcej sensu nawet jeśli będzie mniej efektowne wizualnie i zapachowo czego GSWBSF nie można odmowić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ichris napisał:

Która wersja: Foam Pink czy Clear Foam? Jakie będą najlepsze proporcje do Marolexa? GS White Bear SF wychodzi krem do golenia przy proporacjach 1:15, który wizualnie jest spoko ale niestety szybko spływa a fragmentami nawet "znika".... Po początkowym zachwycie mój entuzjazm malał za każdym myciem. Oczywiście, trochę syfu zeszło ale bez rękawicy i szamponu ani rusz. Wolałbym coś co miałoby więcej sensu nawet jeśli będzie mniej efektowne wizualnie i zapachowo czego GSWBSF nie można odmowić...

Miałem obie i pink jest bez sensu. Różowa nie jest a jak podeschnie gdzieś w szparach to zostają różowe kropki. Działają tak samo dobrze.

Na 2l lałem z 40-50ml do ręcznej. Na zabezpieczonym aucie i o ile masz dobre ciśnienie do spłukiwania radzi sobie fajnie. Fajnie = brak ewidentnego filmu drogowego - jak przejedziesz palcem to nie zbierasz brudu i nie robią się "brudne kreski". Woda po myciu ręcznym jest czysta, odrobina syfu na dnie pewnie z dołu progów itd. W zimie dolewałem kocha green stara. To jest bardzo dobry prewash ale nie zastąpi mycia ręcznego - żaden nie zastąpi. Co do prewasha to podstawą dla mnie jest technika. Nakładanie od dołu do góry, spłukiwanie z bliska, pod kątem, od dołu do góry.

1:15 to jakiś hardcore - na 2l 140ml? brzmi jakby z tego miała wyjść beza a nie prewash 😄 Z mojego doświadczenia. Nie ma być beza, ma spływać, zostawiać film, rozmiękczyć i odspoić = potrzebna jest woda z towarem. Jak leży z ręcznej dłużej jak 4-5 minut i nie spływa albo przysycha to to nie będzie działać. Z lancy jest dużo więcej wody więc pewnie trochę inaczej to wygląda.

Pewnie nie jesteś z Lublina? odlałbym Ci bilthambra. Użyłem raz i zrobił mega robotę. Wstępnie jestem zachwycony i liczę że mam nowego króla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, analyzator napisał:

Miałem obie i pink jest bez sensu. Różowa nie jest a jak podeschnie gdzieś w szparach to zostają różowe kropki. Działają tak samo dobrze.

Na 2l lałem z 40-50ml do ręcznej. Na zabezpieczonym aucie i o ile masz dobre ciśnienie do spłukiwania radzi sobie fajnie. Fajnie = brak ewidentnego filmu drogowego - jak przejedziesz palcem to nie zbierasz brudu i nie robią się "brudne kreski". Woda po myciu ręcznym jest czysta, odrobina syfu na dnie pewnie z dołu progów itd. W zimie dolewałem kocha green stara. To jest bardzo dobry prewash ale nie zastąpi mycia ręcznego - żaden nie zastąpi. Co do prewasha to podstawą dla mnie jest technika. Nakładanie od dołu do góry, spłukiwanie z bliska, pod kątem, od dołu do góry.

1:15 to jakiś hardcore - na 2l 140ml? brzmi jakby z tego miała wyjść beza a nie prewash 😄 Z mojego doświadczenia. Nie ma być beza, ma spływać, zostawiać film, rozmiękczyć i odspoić = potrzebna jest woda z towarem. Jak leży z ręcznej dłużej jak 4-5 minut i nie spływa albo przysycha to to nie będzie działać. Z lancy jest dużo więcej wody więc pewnie trochę inaczej to wygląda.

Pewnie nie jesteś z Lublina? odlałbym Ci bilthambra. Użyłem raz i zrobił mega robotę. Wstępnie jestem zachwycony i liczę że mam nowego króla.

Kraków więc kawał drogi 😉 Pomyliłem proporcje... nie 1:15 tylko bardziej 1:40. Dzięki za wskazówki, bilt hamber wygląda ciekawie, mam jeszcze trochę GS-a więc się wstrzymam z zakupem. Jak będziesz dalej taki zadowolony to chyba się skuszę 😉 Chociaż czasem pierwsze wrażenie jest mylne... oby nie było tak w tym przypadku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cinekdco napisał:

Jaka dysze 110 wrzuciłes i gdzie kupiłeś? 

Wsadziłem z epoca tec one, mojej poprzedniej pianownicy. Pasuje. Myślę że z dyszą w ręku dobierzesz w jakimś ogrodniczym czy obi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cinekdco napisał:

I jak lepiej ta 110 niż orginalna 45 z zestawu ?

Ciekawe czy pasuje dysza  110 z glorii fm

Może ktoś miał w ręku/ma w ręku te pianownice i porówna. Chciałem kupić w obi zestaw dysz marolexa ale na liście kompatybilnych nie było axela. Nie miałem do porównania, nie chciałem kupować w ciemno. Na oko fituje i chyba wszystko to to samo 🙂 różniły się uszczelkami ale na obu się uszczelnia bez problemu.

Lepiej na 110 - na dwa przeloty pianujesz blachę drzwi i umiarkowanym tempem nie musisz poprawiać. Na 45 było słabo takie wąskie paski. Trzeba było tym jeździć nawet po tylnym nadkolu dwa razy. Obecny setup - średnia wkładka, dysza 110, piana bilthambera, robi mega robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany powiedzcie mi jak niektórzy to robią, że po samej pianie (o neutralnym ph) mają samochód prawie czysty?

U mnie leży Fusso i piana nawet nie ruszyła 3 tygodniowego syfu.

Użyłem Good Stuff White Bear Snow Foam w stężeniu 1:8 i po spłukaniu wygląda to tak:

WP_20190521_10_51_35_Pro.jpg.593267b83c5861b77b352ccf4072cd6a.jpgWP_20190521_10_52_01_Pro.jpg.c62d46541034ab34d4149283d0d5784b.jpgWP_20190521_10_52_08_Pro.jpg.00547e0da4e43a37d12b3e5f5defb517.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto umyte piana nadaje sie do wysuszenia recznikiem, warunek to wysokie cisnienie myjki. Zawsze stalem na stanowisku ze jedynie auto umyte recznie moze byc czyste, nigdy po bezdotyku. Moja teorie obalila myjka Karcher hd 10/20. Odkad ja mam, sporadycznie myje auto rekawica, niewazne czy bialy czy czarny lakier, piana magic foam, 200 bar, 60 st i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, menior napisał:

Czy ktos moze polecic jakis prewash w sprayu ph neutro w miare skuteczny? Czy raczej produkty o takim ph nie beda skuteczne w formie sprayu 

Możesz kombinować i bawić sie różnymi APC. Jakiś czas temu robilem przez kilka tygodni porównanie kilku z nich co do citrusa SG. Citrus ma lepsze domywanie ale APC - specjalnie nie piszę których firm żeby potem nie bylo gadania - Radziły sobie całkiem ok. Do sezonu wiosna - jesień w regularnym oprysku bardzo fajnie sobie radziły. Do aut uwalonych z przebiegu efektywność malała wraz ze stopniem ubrudzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel ale o ile mi wiadomo wszystkie apc sa zasadowe 😐 a ktos mnie spytal o porade czegos w sprayu koniecznie ph neutro,no a widze ze wszelkie mi znane prewashe w sprayu sa zasadowe,byc moze tylko piany ph neutro moga byc w miare skuteczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2113]Domel[/mention] ale o ile mi wiadomo wszystkie apc sa zasadowe a ktos mnie spytal o porade czegos w sprayu koniecznie ph neutro,no a widze ze wszelkie mi znane prewashe w sprayu sa zasadowe,byc moze tylko piany ph neutro moga byc w miare skuteczne 

Valet pro, i apc i prewash. Apc od carchem, możliwe ze AF lub AW tez moze miec neutralne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zastanawiam sie nad wyborem pianownicy ręcznej, myślę nad mesto foamer albo marolex axel(ta ma wymienne końcówki, a pierwsza nie wiem), jak myślicie? 

Z tego sklepu co zamawiam wszystko to do mesto foamer dają piane shiny fruit snow, wywalić tą pianę i zamienić na inna?

Najlepsza piana do pianownicy ręcznej waszym zdaniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, izusek napisał:

Hej

Zastanawiam sie nad wyborem pianownicy ręcznej, myślę nad mesto foamer albo marolex axel(ta ma wymienne końcówki, a pierwsza nie wiem), jak myślicie? 

Z tego sklepu co zamawiam wszystko to do mesto foamer dają piane shiny fruit snow, wywalić tą pianę i zamienić na inna?

Najlepsza piana do pianownicy ręcznej waszym zdaniem?

 

Ja używam Alta 2000 i jestem zadowolony. Ale nie wiem czy nie wziął bym czegoś co ma 3l. Teoretycznie 2l starczają na całe auto (a4 b5 kombi)ale zawsze był by jakiś zapas 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebalbn napisał:

Ja używam Alta 2000 i jestem zadowolony. Ale nie wiem czy nie wziął bym czegoś co ma 3l. Teoretycznie 2l starczają na całe auto (a4 b5 kombi)ale zawsze był by jakiś zapas 🙂 

No właśnie zauważyłem, że ktoś kilka tematów wstecz chwalił Alta, oglądam właśnie filmy na yt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Altę, ale jakoś nie jestem do niej przekonany. Uzyłem jej w zasadzie 3x, ale nie byłem w stanie obleciec całego auta. Opompowałem się jak dureń, a druga strona auta już praktycznie zaschła.
Chyba, że za mało kombinuję z proporcjami - lałem najpierw 50ml Yeti na 1L wody, poźniej 40 i chyba 30. 
Albo po prostu mam trefną pianownicę 

btw. miałem robić test, nagrać filmik, ale zwyczajnie mi się odechciało po tym
Jakieś rady posiadaczy Alta 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.