Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, jolley napisał:

Ja mam Altę, ale jakoś nie jestem do niej przekonany. Uzyłem jej w zasadzie 3x, ale nie byłem w stanie obleciec całego auta. Opompowałem się jak dureń, a druga strona auta już praktycznie zaschła.
Chyba, że za mało kombinuję z proporcjami - lałem najpierw 50ml Yeti na 1L wody, poźniej 40 i chyba 30. 
Albo po prostu mam trefną pianownicę 

btw. miałem robić test, nagrać filmik, ale zwyczajnie mi się odechciało po tym
Jakieś rady posiadaczy Alta 2000?

Na yt niemiec jakiś testuje różne proporcje z tą pianownicą.  Przynajmniej na filmikach ta Alta wypada lepiej od mesto foamer, ciekawie jak w rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolley napisał:

Jakieś rady posiadaczy Alta 2000?

Od razu trzeba sie nastawić na to, że nie jest to jednak pianownica PA wiec ciężko o tak spektakularny efekt piany, ale ja bez problemu jednym napełnieniem oblece auto, klucz w tym, że na prawde trzeba ją mocno nabić, aż będzie dość mocny opór i wtedy pianujemy. Podczas pianowania lepiej jest stanać na chwile i dobić znowu do oporu niż nabijać pianując. Ja używam pośredniej "wkładki" bodajże żóltej i używam piany 4Detailers tej kwaśnej (20-40ml). Testowałem na różnych wkładkach i ta jest optymalna, piana ładnie pokrywa karoserie ale nie jest taka napowietrzona. Ale spływa dosyć szybko, tu się zgodze. Jak gdzieś znajdę to wrzuce zdjecie

20190508_212026.jpg

20190508_212351.jpg

20190508_212625.jpg

20190508_212636.jpg

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ,kupiem myjke cisnieniowa Stanley Fatmax 21ME i posiadam do niej pianownice: 

https://allegro.pl/oferta/pianownica-do-myjki-stanley-2804-126-8149274734 (450ml) a detergent to mam Dimer Plak taki mi tylko dali

W jakim rozcienczeniu rozrabiac z woda dimera zeby myc auta z normalnego brudu i nie zniszczy lakieru?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sebalbn napisał:

Od razu trzeba sie nastawić na to, że nie jest to jednak pianownica PA wiec ciężko o tak spektakularny efekt piany, ale ja bez problemu jednym napełnieniem oblece auto, klucz w tym, że na prawde trzeba ją mocno nabić, aż będzie dość mocny opór i wtedy pianujemy. Podczas pianowania lepiej jest stanać na chwile i dobić znowu do oporu niż nabijać pianując. Ja używam pośredniej "wkładki" bodajże żóltej i używam piany 4Detailers tej kwaśnej (20-40ml). Testowałem na różnych wkładkach i ta jest optymalna, piana ładnie pokrywa karoserie ale nie jest taka napowietrzona. Ale spływa dosyć szybko, tu się zgodze. Jak gdzieś znajdę to wrzuce zdjecie

Ile wody wlewasz? 1L czy może więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolley napisał:

Ile wody wlewasz? 1L czy może więcej?

Ja zawsze leje do pełna na skali (zbiornik ma na boku podziałke i jest MAX 1.8 l) leje ciepłej wody najpierw 1,8l (do znaku MAX) a potem dolewam piane (w zależności od zabrudzeń 20-40ml). Moim zdaniem nie ma sensu lać więcej piany (np. 80ml) przynajmniej tej mojej, bo efektu nie widać a wiadomo produktu troche idzie. 

 

EDIT : Pamietaj żeby dobrze dokręcić tą czerwoną końcówke i w razie wu pokombinować przy pianowaniu z odkręceniem delikatnym jeżeli będzie słabo. 

20190530_111212.jpg

20190530_111236.jpg

20190530_111331.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Planuje kupic taka pianownice do Karchera K5


https://s.click.aliexpress.com/e/bXbP9xsU

Z tym ze przy wyborze jest opcja z jakaś złączka bezbarwna i czarna, czy ktoś orientuje się czym to się różni poza cena? Z opisu ciężko mi coś wywnioskować?

Może ktos jej używa może napisać swoją opinie?
Może polecacie ewentualnie jakaś inna dobra z Ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kivlov napisał:

Mam oryginalną od Nilfiska i niestety nie daje takiej śnieżnej grubej piany, a oczekuje od pianownicy takiego efektu. Piany używam Autobrite Magifoam.

Też mam tę pianownicę i nie uzyskasz na niej nic poza czymś przypominającym proszek na bezdotyku. Kup PA lub tańszy odpowiednik w Techkar.pl i będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kivlov ja używam takiej pianownicy z myjką Nilfisk C120.6 i polecam.

Na trzecim zdjęciu jest zwymairowany bayonet, porównaj z tym co masz u siebie.

https://sklep.techkar.pl/pianownia-ls3b-nilfisk-stihl-techkar,3,3584,2556

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nie wiem, nie miałem nigdy oryginalnej PA w rękach. Pianownicę mam już 4 lata, sitko nie wymieniane ani nie czyszczone i działa, jedyny problem jaki miałem z pianownicą to przekręciłem gwint w pojemniku (dorobiłem metalowy kołnierz i po problemie).

Pianownicy używam amatorsko, więc nie jest jakoś szczególnie katowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie jest dwukrotna, ale chyba zakup na lata więc kupię oryginał tylko poczekam na kasę, bo w tygodniu na zakupy kosmetyków wydałem 750zł

Moim zdaniem chyba tylko logo sie różni mam z techkar juz chyba 6ty rok i działa wyśmienicie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.