Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, xadamx napisał:

@david2888 poważnie. Myjka sama z siebie świetnie myje, po założeniu pistoletu z wymiennymi końcówkami ma takie ciśnienie, że na dłuższą metę ręka zaczyna boleć od trzymania. Problemem jest zbyt duży wydatek wody w myjce. Pianownica (Idrobase) po przełączeniu u kolegi na mniejszą myjkę K5 robi fają pianę. Oczywiście płyn ten sam.

Np Bilthamber 50/50 robi się troszkę gęstsze mleko.

bys musiał napisać do techkar 😉 jak się zamawia u nich PA Techkar, to trzeba podać do jakiej myjki, bo chyba jakąś dyszę zmieniają - Szczerze strzelam , Nie znam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ciekawostkę, że moja PA techkar (myjkę mam K5) - myślałem, że już do kosza poleci. Mleko zaczęło lecieć. Czyszczenie, odkamienianie nie pomagało. Wymieniłem sitko na nowo 🙂 pianownica jak nowa ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xadamx napisał:

Też się zacząłem zastanawiać czy aby z sitkiem nie jest coś nie tak. W piątek postaram się o PA od kolegi i sprawdzę czy na niej jest lepiej.

Sprawdź, sprawdź. Ja się zdziwiłem. Cała PA rozebrana. Przeczyszczona i na końcu mowię - kupię nowe SITKO . Dziwienie było mega 😮 bo chyba nawet lepiej pianuje niż na początku 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xadamx napisał:

Też się zacząłem zastanawiać czy aby z sitkiem nie jest coś nie tak. W piątek postaram się o PA od kolegi i sprawdzę czy na niej jest lepiej.

Jak dysza była dobierana to powinno być OK.

Zostaje sitko - może coś na nie poszło (paproch itp.) i trzeba by wyczyścić. Choć życie mi pokazało, że tylko wymiana daje 100 efekt. Do PA david2888 robiłem dwa podejścia. Kupił nowe sitko i dopiero wtedy zagrało a czyszczenie dało tyle, że było ok jedno pianowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna sprawa - każdą pianownicę, czy ręczna, czy PA, należy przepłukać samą, czystą wodą. Czyli dać do zbiornika wodę i przepuścić przez cały układ pianownicy.

Na przykładzie ręcznej pianownicy Gloria FM30. Rozbieram ją ostatnio na części a tam na filcu taki jakby kamień, osad sypki 🙂 więc warto dbać o sprzęt 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, david2888 napisał:

Ważna sprawa - każdą pianownicę, czy ręczna, czy PA, należy przepłukać samą, czystą wodą. Czyli dać do zbiornika wodę i przepuścić przez cały układ pianownicy.

Na przykładzie ręcznej pianownicy Gloria FM30. Rozbieram ją ostatnio na części a tam na filcu taki jakby kamień, osad sypki 🙂 więc warto dbać o sprzęt 🙂 

 

Dodam że elementy gumowe które pracują, co jakiś czas przesmarować olejem silikonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@xadamx obstawiam zbyt duzy wydatek wody. Sam mialem problem ze swoja k570 która cisnienie oraz wydatek wody miala kozacki tylko pianownica pa nie chciałą za nic współgrac z nia... teraz kupiłem k520 i pianownica pieknie działa 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Streat napisał:

@xadamx obstawiam zbyt duzy wydatek wody. Sam mialem problem ze swoja k570 która cisnienie oraz wydatek wody miala kozacki tylko pianownica pa nie chciałą za nic współgrac z nia... teraz kupiłem k520 i pianownica pieknie działa 🙂 

Dokładnie o tym samym myślę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko, dzisiaj korzystając z okazji i pogody wziąłem sie za kompletne mycie samochodu. Kupiłem w promo produkty SG i w tym była Fruit Snow Foam. Po uzyciu piany (myjka Karcher K7 premium plus pianownica Techkar ) wyszło samo mleko przy ustawieniu na min ilości wody.

Czy ten typ tak ma? czy może źle zrobiłem stężenie?(900/100) pianownica kupiona była pod koniec zeszłych wakacji (sierpień / wrzesień)

Nie ukrywam, że liczyłem na mocną zbitą piane (przynajmniej chciałbym mieć możliwość jej zrobienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ustawiłem na max (chyba w prawo), tak czy siak każde przekręcenie w drugą stronę powodowało, że robiło się bardziej wodniste

Jutro robię kolejne auto to cyknę fotę...

Dzisiaj byłem w tak dużym szoku, że zapomniałem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.