Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odpakowałem jeden z owoców BF, a mianowicie pianownicę Marolex Axel 3000.
Niestety póki co jestem mocno zawiedziony, pytanie tylko, czy to nie przez własną niewiedzę 😉

Chciałem załączyć krótki filmik z dzisiejszej "aplikacji", ale niestety się nie da 😞
W związku z tym wrzucam zdjęcie, które ukazuje, o co mi chodzi:
video-1576364340_Moment.jpg.b413b982993fabf8b12751d2dac901d9.jpg


Na prawej szybie widać, jak niewielki jest rozrzut piany, jak wąskie pasmo jestem pokrywam. Tym trybem opianowanie całego auta zajęłoby mi dobrych kilkanaście minut...
Czy to przypadkiem nie jest "zasługa" tego, że fabrycznie zamontowana jest dysza 45 stopni, a potrzebowałbym takiej 110 st?
Jeśli to nie to, to gdzie leży problem? 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

SG Citrus Oil najlepiej działa najlepiej jako oprysk, piana od Bilt Hamber Autofoam ze względu na utrzymanie 4% stężenia roztworu też najlepiej stosować jako oprysk, ponieważ z PA drogo wychodzi aplikacja. Mam do Was pytanie odnośnie tego, czy ktoś porównywał te piany między sobą? Siłą domywania, ceną jednej aplikacji, wpływem na woski (czy ich któraś w większym stopniu nie podjada)? 
Obecnie mam BH i stosuje co jakiś czas jako pre wash bardzo zabrudzonych aut, a regularnie z pianownicy pod myjkę używam Neutral AC od ProElite, ale zastanawiam się czy Citrus Oil jest lepszy od BH być może, ale za to mniej bezpieczny. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rudi0018 napisał:

SG Citrus Oil najlepiej działa najlepiej jako oprysk, piana od Bilt Hamber Autofoam ze względu na utrzymanie 4% stężenia roztworu też najlepiej stosować jako oprysk, ponieważ z PA drogo wychodzi aplikacja. Mam do Was pytanie odnośnie tego, czy ktoś porównywał te piany między sobą? Siłą domywania, ceną jednej aplikacji, wpływem na woski (czy ich któraś w większym stopniu nie podjada)? 
Obecnie mam BH i stosuje co jakiś czas jako pre wash bardzo zabrudzonych aut, a regularnie z pianownicy pod myjkę używam Neutral AC od ProElite, ale zastanawiam się czy Citrus Oil jest lepszy od BH być może, ale za to mniej bezpieczny. 😉 

Ja używałem tylko citrus foam od clean tech. Nie mam porównania do innych, a sorry mam... do tych co są na myjniach bezdotykowych :). Samochód miałem cały w soli po wyjeździe w góry, po użyciu citrus foam z marolexa praktycznie rękawica nie miała już co zbierać. Było to stężenie 1:40 czyli najmniejsze. Był test na kanale mx Nowicki tego produktu oraz gościnnie też byli Panowie z clean tech i wg. nich nie powinno mieć dużego wpływu szczególnie na twarde woski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema, kupiłem pianę ProElite Neutral AC Foam i zgodnie z zaleceniami producenta stosuje ją w stężeniu 25ml piany na 475ml wody z pianownicy pod myjkę ciśnieniową od Tech-Kar'u. Jednak piana rozjeżdża mi się na lakierze, który ma LSP, a z Yeti od ADBL nie mam takiego problemu. Czy wiecie co może być przyczyną?
Piana położona kilka sekund przed zdjęciem na przedni błotnik, LSP to Prostaff CC Water Gold. 
9JCrytD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam myjkę karcher k3 z pianownicą tego samego producenta i tutaj moje pytanie, jaką aktywną pianę polecalibyście do takiego zestawu aby nie przepłacać, a jednocześnie osiągnąć jak najlepszy efekt? Zależy mi na jak najlepszy. stosunku ceny do wydajności dla tej pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krystian56 Cleantech Citrus Foam 🙂 ale efektu bitej śmietany jak to jest pokazane na Youtubie, to się nie spodziewaj. 🙂 Najlepiej kupić pianownice PA Techkar,  ale co do stosunku cena=jakość, to Cleantech jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Krystian56 mam tą samą pianownice bo na moim k570 nie działą pianownica PA to trzeba naprawde duze stężenie dac żeby była z niej bita śmietana, w normalnych stężeniach bardziej to oprysk z piany niz aktywna piana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka K2 (wiem, szału nie ma, ale od czegoś trzeba zacząć), na aucie ceramika.

Szukam bezpiecznej piany - zakładam, że o neutralnym ph oraz pianownicy. Po przejrzeniu ostatnich kilku stron wątku wyklarowała mi się piana TENZI NEUTRAL MAGIC FOAM, problem mam tylko z pianownicą, bo tych od tech kara jest kilka pasujących - PA będzie okej? Fakt, że to połowa ceny mojej myjki (udało się kupić tanio), ale wolę kupić coś lepszego, bo myjkę zawsze można wymienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanKrzysztof z neutralnych warto wziasc pod uwage FX Protect Active Foam a troche ich przerobilem,wydal mi sie odrobine bardziej skuteczny od innych,pozatym bardzo wydajny i oszczedny(choc producent nieco przesadzil z podanym rozcienczeniem) jedyny minus to piana moze nie jest jakas mega gesta,bardziej plynna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie,

takie pytanie. Ile Wam trzyma sie piana na aucie? Mi tak minutę (może mniej, nie mierzyłem stoperem) i widać prześwity. Wydaje mnie się, że zrobiłem wszystko po bożemu.

Pianownica PA przepłukana wodą, butelka też, piana adbl yeti 1:10, woda ciepła , pokrętło skręcone na max na +. Myjka Nilfisk C135.

I drugie. Po skończeniu jak płukacie pianownicę ? Pod kran i chwilę czy jakaś technika jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niuti dużo zależy od warunków pogodowych ale minuta to tak czy siak mało. adbl, sg czy gs siedziały u mnie bez problemu ok. 3-5 min, dłużej i tak nie było sensu ich trzymać bo nic więcej nie były w stanie zebrać. istotne też jak gęstą pianę robi Ci "myjka", przy małym przepływie i ciśnieniu potrafi się robić rzadka przez co szybciej ucieka z auta... co do płukania; po skończonym oprysku zamiast butelki z chemią podstawiam pojemnik z 0,5 ltr czystej ciepłej wody, zamaczam w nim rurkę od pianownicy i "psikam" aż się skończy. robię tak od przeszło roku i chyba to działa bo nie zauważyłem żeby piana była słabsza 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem to dziś koło 17 więc pogoda w miarę słoneczna temp. koło 5-8 st.

Woda z pompki ze studni. Sprawdzę jeszcze jak jest z sieci, ale muszę sprawdzić czy da rade przez okno z wężem 😛 bo na zewnątrz nie mam przyłącza (studnia).

Co do płukania to wziąłem pod kran, ale patent z butelką git. Nie pomyślałem o tym. 😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack

Myjka NIlfisk c135 myslałem że znane parametry ale poniżej link

https://consumer.nilfisk.com/en/products/Pages/product.aspx?fid=17068

@sparco0

na minus woda mleczna leciała. Na plusie piana była gęsta ładna, ale nie trwała 😞

 

@Streat

możliwe. Skręcę trochę i sprawdzę, chyba, że ktoś ma jakieś inne propozycje/doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2020 o 16:48, Streat napisał:

nie działą pianownica PA to trzeba naprawde duze stężenie dac żeby była z niej bita śmietana

Haha dołączam do klubu. K7 + pianownica typu PA (idrobase) = dramat.

Zastanawiam się nad dokupieniem przenośnej pianownicy+kompresor żeby się nie wk#$%@&iać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 poważnie. Myjka sama z siebie świetnie myje, po założeniu pistoletu z wymiennymi końcówkami ma takie ciśnienie, że na dłuższą metę ręka zaczyna boleć od trzymania. Problemem jest zbyt duży wydatek wody w myjce. Pianownica (Idrobase) po przełączeniu u kolegi na mniejszą myjkę K5 robi fają pianę. Oczywiście płyn ten sam.

Np Bilthamber 50/50 robi się troszkę gęstsze mleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.