Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Kepacz napisał:

 sumie przy takiej pojemności tylko Cleantech się kalkuluje - jest coś warty, czy jednak lepiej postawić na SG?

Dla mnie plusem Cleantecha jest fakt, że bazuje na wodorotlenku potasu, a nie sodu jak SG. Wodorotlenek potasu jest mniej "korozjogenny" od sodu, więc na dłuższą metę Cleantech jest bardziej przyjazny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ktm950 napisał:

Dla mnie plusem Cleantecha jest fakt, że bazuje na wodorotlenku potasu, a nie sodu jak SG. Wodorotlenek potasu jest mniej "korozjogenny" od sodu, więc na dłuższą metę Cleantech jest bardziej przyjazny.

Prawda. SGCO, Binder bazują na Wodorotlenku Sodu. Pewnie ADBL też z racji swojej mocy. Więc CT pewnie bezpieczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, peciu napisał:

@T2Maciek ze zdjęcia ciężko wywnioskować gdzie jest wyciek, jeżeli jest w miejscu, które zaznaczyłem to uszczelnij klejem do gwintu albo taśmą teflonową

 

Bezpośrednio mogę to odkręcić i spróbować uszczelnic czy muszę od przodu się za to zabierać gdsoes widziałem filmik to gościu to miejsce odkręcał na końcu więc pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 08:21, ktm950 napisał:

Dla mnie plusem Cleantecha jest fakt, że bazuje na wodorotlenku potasu, a nie sodu jak SG. Wodorotlenek potasu jest mniej "korozjogenny" od sodu, więc na dłuższą metę Cleantech jest bardziej przyjazny.

A na czym bazuje Blit Hamber i MagiFoam? Macie dostęp do takich informacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 08:21, ktm950 napisał:

Dla mnie plusem Cleantecha jest fakt, że bazuje na wodorotlenku potasu, a nie sodu jak SG. Wodorotlenek potasu jest mniej "korozjogenny" od sodu, więc na dłuższą metę Cleantech jest bardziej przyjazny.

Różnicę między wodorotlenkiem potasu jak i sodu są tak znikome, że nie można stwierdzić, który jest bardziej "korozjogenny". Moim zdaniem oba wpływają tak samo na powierzchnię pod względem korozji. Obydwa te pierwiastki leżą w tej samej grupie układu okresowego, więc są tak samo reakcyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu pianownica PA. Podaję normalną pianę dopiero jak ustawie pokrętło na maksa na plus inaczej leci prawie woda/ oprysk? Zazwyczaj piana rozrobiona 1:10- 1-8.
Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że opowieści typu "roztwór 1:10 pokrętło na min i piana jak marzenie bita śmietana" są nie na miejscu żeby nie wywołać kupa burzy... Nie szukaj dziury gdzie jej nie ma jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam na priv

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nietypowe pytanie ale czy piany typu BH i Magifoam, mogę polecić człowiekowi, który będzie codziennie mył tym auto bezdotykowo z pianownicy? Nic się złego nie będzie dziaćl po jakimś czasie takiego codziennego mycia, auta niezabezpieczonego w rozcięczeniu 1:20-1:40?

Znajomy dużo jeździ po trasach, a każdego ranka chce mieć auto czyste bo rano odbiera klienta, więc potrzebuje on sobie codziennie umyć auto.

  • Nie lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CarlosBlack napisał:

i uważasz że po spłukaniu piany auto będzie czyste? ogarnij się w końcu i poczytaj forum zanim zadasz kolejne wyszukane pytanie.

Tak jak kumpel zrobi 600 kilometrów jednego dnia w deszczu, a potem użyje BH i zrobi sobie mycie bezdotykowe takim prewashem, to tak auto będzie o niebo lepiej wyglądać.. Na pewno względnie, żeby podjechać do gościa, który w czystym ubranku będzie chciał miło usiąść w aucie. 

A jak uważasz, że na forum pośród no sporo bo jednak obecnie jest 667 205 postów na forum, znajdę odpowiedź na pytanie czy codzienne,dzień w dzień używanie takich pian jak BH czy Magifoam nie będzie w jakiś negatywny wpływać na niezabezpieczony lakier to proszę wskaż mi taki post. Z tego co szukałem, a uwierz spędziłem na tym trochę czasu to nie ma odpowiedzi, która w pełni odpowie na przedstawiony przeze mnie problem. Jeśli taką znajdziesz to przyznam CI rację i zrezygnuje z forum, jako osoba która nie umie się nim posługiwać... 🤦‍♂️

  • Nie lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.