Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za cwaniactwo, wygodnictwo... Niczym nie usprawiedliwione... 

Czy ktoś porównywał pianownice 

lavor.pl/index.php?p853,pianownica-mosiezna-do-wszystkich-myjek-lavor-parkside-hammerflex-ze-zlaczem-bagnetowym-pojemnik-1l-max-276bar

 

https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-lavor-parkside-techkar,3,3584,2528

 

 

Moja myjka, która ma dojechać do mnie to Lavor  Vertigo 26

PS. W Obi piszą że ma mosiężną pompę a na stronie importera że aluminiowa... sam zgłupiałem.. 

Jeśli ktoś życzliwy ma czas, proszę o informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OptimusPrime w temacie Wybór myjki ciśnieniowej ten sam dylemat jest czy alu czy miedź, wrzuciłem tam swoje ostatnie porównanie.

Nie wiem czy dobry temat, ale wrzucam zdj Lavor Vertigo 26 + pianownica PA rozkrecona na maks środka ADBL Yeti 1:10. Wydajnośc butli na 2 auta. Piana po 6 minutach na ostatnim zdjęciu. 

Ktoś ma coś lepszego? Czytałem o 

·      Bilt Hamber Auto Foam

·      Autobrite Megi Foam

·      Cleantech Citrus Foam

IMG_20200627_140046.jpg

IMG_20200627_152542.jpg

IMG_20200627_152555.jpg

IMG_20200627_153156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vwiater widowiskowo 🙂 a jak z domywaniem? jak przejedziesz palcem to widać że film siedzi czy raczej ok?

Domywanie yeti vs bilthamber nawet nie ma co porównywać. Mam takie doświadczenie z yeti że mi letniego kurzu za bardzo nie ściągał.

Bawię sie teraz sonaxem actifoam. Pieni się toto mocno. Domywanie jest znakomite. Po tygodniu deszczów auto po prewashu jest w zasadzie czyste. W wiadrze niemal zero. Przy praniu rękawicy też czysta woda. Dobra alternatywna dla bilthambera na lato.

Dobry neutralik to tenzi neutral magic

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, analyzator napisał:

Bawię sie teraz sonaxem actifoam. Pieni się toto mocno. Domywanie jest znakomite. Po tygodniu deszczów auto po prewashu jest w zasadzie czyste. W wiadrze niemal zero. Przy praniu rękawicy też czysta woda. Dobra alternatywna dla bilthambera na lato.

Brawo 👏 taka sama mam opinie o Sonax Energy Activ Foam. Super neutralna piana, która na prawdę działa. 

Dla mnie 1:10 nawet za gęsta. Wrzucam 1:15 i jest bardzo dobrze... Kto nie próbował, niech spróbuję. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 mega wydajna jest też. Muszę do niej podejść z miarką. Polałem na oko 40ml na 2l w 3l painownicy. Było tak gęsto że połowę wylałem i uzupełniłem wodą. Było troche za gęsto. Zużyłem połowę i dolałem ponownie do pełna wodą. Było w sam raz 🙂 du de math 🙂

Jeśli przysycha to zostawia wyraźne ślady i przysycha trochę szybcej niż bh ale przy myciu ręcznym oczywiście schodzi od ręki. Jako szampon też jest bardzo ok. Dużo piany, ślisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator super produkt 2w1. Rzadko lubie produkty 2w1, ale Sonax Energy Activ Foam jest wart uwagi. 

Nim można myć po amerykańsku. Raz piana i splukanie. Drugi raz piana na lakier i wjeżdżasz rekawica, która płuczesz tylko w wodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 28.06.2020 o 23:55, analyzator napisał:

@vwiater widowiskowo 🙂 a jak z domywaniem? jak przejedziesz palcem to widać że film siedzi czy raczej ok?

Domywanie yeti vs bilthamber nawet nie ma co porównywać. Mam takie doświadczenie z yeti że mi letniego kurzu za bardzo nie ściągał.

Bawię sie teraz sonaxem actifoam. Pieni się toto mocno. Domywanie jest znakomite. Po tygodniu deszczów auto po prewashu jest w zasadzie czyste. W wiadrze niemal zero. Przy praniu rękawicy też czysta woda. Dobra alternatywna dla bilthambera na lato.

Dobry neutralik to tenzi neutral magic

W którym momencie mycia przejechać tym palcem? Film siedzi co to znaczy?

Neutralik tzn ze neutralne ph piany? Ten Sonax Actifoam nie jest neutralik?

@PPatryk jakiej aktywnej piany używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PPatryk też mam yeti z adbla + myjka Vertigo 26 + pianownica Pa z techkar i spójrz na zdj z poprzedniej strony tematu, ale mam wrażenie, że Twoja jest bardziej gęsta.
A to kwasowa lub zasadowa może zbierać lepiej? Jakim kosztem dla lakieru?
Co znaczy mocne hydro? czytam forum od kilku miesiecy i do tej pory nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vwiater z mocnym hydro mam na myśli to, że gdy piana jest wodnista (ma to swoje zalety - szybko i dobrze zwilża brud, ale ma też wady), a na aucie jest coś co daje mocne kropelki (a ja to lubię - woski, które mocno kropelkują typu ssw, bsd, fusso, ceramic booster itd) to piana nie przylega tylko spływa kropelkami z lakieru i swojej funkcji nie spełnia wcale. Oczywiście bardzo gęsta piana jak bitą śmietaną też nie jest dobra, ale trzeba znaleźć balans. Yeti na lato mi się bardzo dobrze sprawdza podczas gdy np. proelite AC neutral wcale, bo spływa. 

Na zimę lubię Cleantech citrus foam - nie ma wodorotlenku sodu więc jest dość bezpieczna dla gum i chromów a ma większą siłę niż neutralne, przy czym jest wydajna (mocniej niż 1:15 nie rozrabiam) i się dobrze pieni i jest w dodatku tania. Ogólnie używam różnych pian, to takie przykłady. Kwaśnych pian nie używam - wolę szampony, niektóre fajne do odtykania.

Apropo myjki no to używam karchera k5 więc parametry podobne do vertigo 26, a nawet może nieco gorzej u mnie. Dysze w pianownicy mam założoną tą średnia to jest 1,25mm

Piana na poprzedniej stronie wygląda fajnie, ja nawet czasem skręcam pokrętło na pianownicy, żeby mocniej rozcieńczało jak wychodzi za gęsta śmietana przy niektórych pianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator niestety nie rozumiem tej krawędzi śladu i filmu nadal

@PPatryk zasadowa piana mocniej myje, ale może być niebezpieczna dla gum i chromów, natomiast kwaśna mniej myje, ale jest do odtykania. Co znaczy odtykanie? Jakie są wady zbyt gęstej piany? 

@analyzator czyli wszystkie co podajesz maja neutralne pH tzw neutraliki. Ktora najlepsza z tych co podales: bilthamber > yeti, a jak sie ma do tego sonax i tenzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.