Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie sam szukałem adaptera oraz akcesoria. Wysłałem zapytanie do Wera-serwis i Techkar. Odrzynałem odpowiedz i mam pianownicę PA z adapterem.

Wg mnie druga z prawej.

 

bayonety_nowe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje samej butelki do pianownicy PA na allegro widzę takie z opisem "Uwaga! Zbiornik nie pasuje do pianownic P.A. nowego typu" ktoś ma link do pasującej butelki albo może potwierdzić czy ta nowa PA to ta która ma butelkę jak "klepsydra" bo moja miała taką zwykłą prostą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe żeby roztwór piany z wodą rozrobiony przed tygodniem powodował niewłaściwą konsystencje ? Użyłem około 50ml piany ProElite Neutral AC Foam z pianownicą Techkar  (pokrętło max na -) i myjką Kranzle 1050P i piana niestety nie była o takiej gęstości jak widziałem u forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

Od jakiegoś czasu korzystam z shiny garage pre-wash citrus oil. Ogólnie, jestem zadowolony i przymierzam sie do zakupu kolejnego opakowania. Jednak, zanim to zrobie, chciałem zapytać, czy jest i ewentualnie jakiego producenta odpowiednik takiego preparatu? Chodzi mi o stosunek "agresywność chemii / domywanie". Citrus oil nawet jak narusza delikatnie wosk, to jak dla mnie, w stopniu akceptowalnym. Natomiast nie wchodzi w reakcje z plastikami, chromami itp. Ogólnie, nie niszczy, a przy tym wszystkim przyzwoicie domywa. Jednak swoje też kosztuje (wiem, że są też droższe preparaty, ale nie o tym dzisiaj mowa). Reasumując. Czy któryś z producentów (mniej markowych - tak nazwijmy), posiada w ofercie podobną chemię? Czym ewentualnie warto się jeszcze zainteresować? Z góry dzięki za podpowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeglądnąłem pobieżnie wątek i polecacie pianownice z Techkar. Pytanie czy ogólnie z tego sklepu czy z ich marki własnej? Przeglądam ich ofertę dla Nilfisk seria C i są np. takie:

https://sklep.techkar.pl/pianownia-ls3b-nilfisk-stihl-techkar,3,3584,2556 - 75 zł marka własna

https://sklep.techkar.pl/pianownica-piuma-nilfisk-stihl-techkar,3,3584,6946 - 79 zł Idrobase

https://sklep.techkar.pl/pianownica-idro-nilfisk-stihl-techkar,3,3584,2566 - 89 zł Idrobase

https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-filtr-34-techkar,3,3584,3920 - 143 zł PA

https://sklep.techkar.pl/pianownica-schiuma-nilfisk-stihl,3,3584,6818 - 149. 88 MTM Hydro

Pytanie czy zobaczę jakąś znaczącą różnicę między nimi? 

Co jest najlepsze pod względem ceny do jakości?

Ewentualnie co polecacie do tej myjki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć

Szukam neutralnej piany do ~100 zł za 5L.
Do tej pory miałem SG Fruit Snow Foam i RRC Active Foam. Obie ok jak za te pieniądze, ale bez szału, więc szukam czegoś nowego (chcę kupić od razu 5L, także celuję w jakiegoś pewniaka, zamiast eksperymentować).
Moje wymagania to m.in.: najlepiej gęsta piana, która długo siedzi, neutralne pH (żeby nie podjadało wosków), rozcieńczenie ~1:10 (ew. może być mocniej skoncentrowane - wtedy w grę wchodzą mniejsze pojemności/wyższe ceny), no i oczywiście jak najlepsze właściwości myjące

Ze wstępnego researchu wytypowałem:
SG Pre-Wash Citrus Oil
Tenzi Neutral Magic Foam Pink
ADBL Yeti
Cleantech Citrus Foam
Bilt-Hamber Auto Foam
GS White Bear Snow Foam (jest teraz dobra promocja ze 100 zł na 70)

Trochę wypadłem ostatnio z tematu detailingu, ale kojarzę, że SG Citrus Oil robił jakiś czas temu furorę. Opis sugeruje jednak, że może podjadać woski.

Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie. Jeśli jest jakiś produkt, którego nie wymieniłem, a który zasługuje na rozważenie to jestem otwarty na propozycje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kepacz napisał:

Cześć

Szukam neutralnej piany do ~100 zł za 5L.
Do tej pory miałem SG Fruit Snow Foam i RRC Active Foam. Obie ok jak za te pieniądze, ale bez szału, więc szukam czegoś nowego (chcę kupić od razu 5L, także celuję w jakiegoś pewniaka, zamiast eksperymentować).
Moje wymagania to m.in.: najlepiej gęsta piana, która długo siedzi, neutralne pH (żeby nie podjadało wosków), rozcieńczenie ~1:10 (ew. może być mocniej skoncentrowane - wtedy w grę wchodzą mniejsze pojemności/wyższe ceny), no i oczywiście jak najlepsze właściwości myjące

Ze wstępnego researchu wytypowałem:
SG Pre-Wash Citrus Oil
Tenzi Neutral Magic Foam Pink
ADBL Yeti
Cleantech Citrus Foam
Bilt-Hamber Auto Foam
GS White Bear Snow Foam (jest teraz dobra promocja ze 100 zł na 70)

Trochę wypadłem ostatnio z tematu detailingu, ale kojarzę, że SG Citrus Oil robił jakiś czas temu furorę. Opis sugeruje jednak, że może podjadać woski.

Będę wdzięczny za wszelkie porady i sugestie. Jeśli jest jakiś produkt, którego nie wymieniłem, a który zasługuje na rozważenie to jestem otwarty na propozycje 😉

Jeśli ma być neutralna - choć podałeś i zasadowe też to:

https://sklep.proelite.pl/chemia-samochodowa/mycie-cisnieniowe/neutral-ac-foam-5l

U mnie zdeklasowała większość neutralnych, wydajnością, domywaniem - 1:20 robi robotę, aż miło. I to mój zdecydowany numer jeden jeśli mowa o neutralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie rozcienczenie "Valet-Pro Advanced ph neutral snow foam" do pianownicy PA? Bo na opakowaniu jest tylko rozcienczenie dla pianownic recznych np. 1:30 czyli 30ml piany na 1litr wody ,jeśli źle to rozumuję to proszę o poprawę . Najważniejsze jak poprawnie rozcienczyć tą piane do PA 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Kusząca propozycja z tą pianą ProElite - chyba się zdecyduję (choć niestety nie jest dostępna w sklepie, w którym robię zakupy).

Myślę teraz jeszcze o litrze jakiegoś cytrusa na spróbę (do zimowych akcji/mycia po zimie/przed woskowaniem). W sumie przy takiej pojemności tylko Cleantech się kalkuluje - jest coś warty, czy jednak lepiej postawić na SG? A może w ogóle sobie odpuścić, mając już neutralną ProElite, bo różnica nie będzie duża?

PS
Trafiłem jeszcze na ProElite NanoFactor - może taki zestaw Neutral AC Foam na co dzień + NanoFactor do odszczurzania? Czy NanoFactor jednak zbyt ryzykowny na plastiki/uszczelki/chromy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kepacz napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Kusząca propozycja z tą pianą ProElite - chyba się zdecyduję (choć niestety nie jest dostępna w sklepie, w którym robię zakupy).

Myślę teraz jeszcze o litrze jakiegoś cytrusa na spróbę (do zimowych akcji/mycia po zimie/przed woskowaniem). W sumie przy takiej pojemności tylko Cleantech się kalkuluje - jest coś warty, czy jednak lepiej postawić na SG? A może w ogóle sobie odpuścić, mając już neutralną ProElite, bo różnica nie będzie duża?

PS
Trafiłem jeszcze na ProElite NanoFactor - może taki zestaw Neutral AC Foam na co dzień + NanoFactor do odszczurzania? Czy NanoFactor jednak zbyt ryzykowny na plastiki/uszczelki/chromy?

NanoFactor to piana co "nie bierze jeńców". Myślę, że do regularnego stosowania to nie za bardzo. Ja ją tylko na sprzęt ciężki używam lub na szczura co niegdy nie doświadczył kontaktu z pianą.

Zostaje ci SGCO czy CleanTech Citrus na zimowe akcje. Z nowości Binder Premium Pre Wash albo ADBL. Ten nowy wynalazek do filmu drogowego. Pierwsze testy ADBL pokazały że kozacki produkt i pewnie ten sezon będzie należał do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.