Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

@Saczi z tych fotek wynika że wcale nie zdechł wręcz przeciwnie. Ja po cleanerze i przygotowaniu mam takie hydro jak Ty na gorszym zdjęciu. To że nie kropli jak fusso czy zymol wcale nie znaczy że "zdechł". Trwałość badam więc jeszcze się nie wypowiem. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Saczi napisał:

Wygląda na to, że niecały miesiąc i "zdechł" mi.

Tak jak kolega wyżej napisał, koślawe krople to jeszcze nie znak zejścia wosku.

 

W przypadku wosków hydrofobowych najłatwiej to ocenić poprzez porównanie strefy kontrolnej i nawoskowanej.

 

Kontrolna, bardzo oo powoli zrzuca wodę.

Nawoskowana dużo szybciej. Gdy zrzut wody robi się bardzo powolny i zbliża do osiągów strefy kontrolnej stwierdzamy, że hydrofobowość zanika i czas na nowy wosk.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mancini napisał:

@wanraf89

 

Interesuje mnie ten wosk, ale na zimę w połączeniu z tourbillonem. Używałeś solo czy w duecie ?

Auto będzie garażowane i max w zimie zrobi 1-2k km.  Wytrzyma ten wosk sezon zimowy ?? Co mycie psiknę ich QD pirouette.

Sam wosk dobrze dbany i konserwowany max do 5-6 miesiecy wytrzyma. W polaczeniu z tourbilion nawet rok gdzie moj znajomy detailer ktory na codzien pracuje na fireball i kladzie tego naprawde duzo na codzien tak sie wypowiedzial na temat tego wosku. Mial przypadek ze nawet po 14 miesiacach wciaz cos tam bylo. 
ja ten wosk kupilem ale jeszcze nie zdazylem polozyc mysle ze w czerwcu mi sie uda. Najwazniejsze zeby polozyc wieczorem a rano dopiero dotrzec zeby dobrze sie zwiazal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ghost napisał:

Dokładnie taki:

BH Double Speed Wax Gloss test

 

Wygląd typowy dla połączenia syntetyka z domieszką carnauby.

 

 

Ale Bilt Hamber Finish to "wyższa półka" i wyższa cena niż Bilt Hamber Double Speed Wax?

 

I dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaArek77 napisał:

Ale Bilt Hamber Finish to "wyższa półka" i wyższa cena niż Bilt Hamber Double Speed Wax?

 

I dlaczego tak jest?

Finis Wax ma w składzie więcej naturalnego wosku Carnauba a mniej syntetycznych komponentów.

Widać producent uznał go za droższy w produkcji i bardziej szlachetny.

 

Z moich obserwacji Finis się nie wypaca po aplikacji w przeciwieństwie do DSW.

 

Finis powinien być bardziej wytrzymały mechanicznie, np podczas mycia łagodnymi szamponami.

Double Speed Wax wg producenta jest wytrzymalszy chemicznie, np podczas zastosowania delikatnie agresywniejszej chemii.

Oczywiście bardzo agresywnej żaden z nich nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSW jest super na zimę, gdzie nie myjemy auta tak często ręcznie, tylko piana i płukaniu. Można dać lekko zasadową pianę np Magifoam albo Citrus Oil i bezdotykowo ściągamy sporo. 

Na lato DSW jest spoko, ale faktycznie lekko się wypaca i to nie jest wosk konkursowy, nie pachnie super itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 22:16, FilipO napisał:

BTW. Ktoś z was bawił się Routem x52 ? Coś się nie mogę z nim dogadać.. Docieranie po minucie ? niby okej, ale nie idealnie, po 2-3 już zostają holosy i ni jak nie idzie go dotrzeć .. 

Nie mam osobiście, ale czytałem właśnie różne opinie o nim. Jednym siada ok, drugim już nie koniecznie.
Ciężko o obszerniejsze dane/testy w necie na jego temat  (pomijam instagramo/youtubowego Pana gdzie wszystko jest "petardką i sztosem" - kwestia kto jak mocno posmaruje darmowymi kosmetykami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grzechu23 napisał:

Nie mam osobiście, ale czytałem właśnie różne opinie o nim. Jednym siada ok, drugim już nie koniecznie.
Ciężko o obszerniejsze dane/testy w necie na jego temat  (pomijam instagramo/youtubowego Pana gdzie wszystko jest "petardką i sztosem" - kwestia kto jak mocno posmaruje darmowymi kosmetykami).

No właśnie na forum nic nie ma .. a bym poczytał jak wrażenia z aplikacji tego wosku..

Moje 1wsze podejście skończyło się na ponownym finishu na masce .. wosk się zwyczajnie nie chciał dotrzeć, bez względu na zastosowaną mikrofibrę .. zostały holosy i nic nie szło z tym zrobić .. Wydłużenie / skróceni czasu nie pomogło ..

Drugie podejście na innym lakierze i w innej temp - no było lepiej, ale nadal mnie aplikacja do siebie nie przekonała .. 

Konsystencja niby fajna, topi się pod paluchem, ładnie kryje ryski (o ile uda się go dotrzeć) no ale samo dotarcie .. dramat jakichś .. już nawet Fusso było lepsze (to stare ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grzechu23 napisał:

smalcowałeś już x52? 😉 

Ja smalcowałem 🙂 nie ma tragedii, w temperaturze pokojowej jest OK, ale trzeba się nastawiać na docieranie element po elemencie na dwie fibry. Jak trochę bardziej wymagająca powłoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Syrio napisał:

@FilipO  szanuje, że dalej bawisz się takim siuwaxem. Dla mnie taki produkt poleciałby do kosza. Mógłbym powalczyć mocno docierając trwałą i fajną powłokę, ale taka zabawa z woskiem to nie wchodzi u mnie grę.

Szczerze ? Po zrobieniu połowy maski chciałem go wywalić do kosza... No ale powalczę, dam mu jeszcze szansę .. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak to, 52 wersje wosku, tyle testów, tylu detailerów maczało palce aby powstała finalna wersja i okazuje się, że są problemy z docieraniem ? 😅

Ehh, chyba dobrze robię, że zacząłem zbierać stare, sprawdzone woski, coś z tymi nowościami jest nie tak, nie dość, że cenowo wysoko to szału nie robią (Gyeon, x52).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a co z tym woskiem w tubie od Gyeon? Tyle fotek na black friday bylo w twój arsenał a cisza w temacie tego produktu. 
Chyba trochę rozczarował trwałością. Ostatnio Forensics wrzucił porównanie również tego siuwaksu.



Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syrio Aplikacja, zapach, docieranie, zrzut, krople, samooczyszczanie- rewelacja. Ale trwałość to on ma na poziomie nasterydowanego quick detailera. Trochę mi Cancoat zdechnie to zarzucę jako top lub dorwę auto z pełnoprawną powłoką , może wtedy dłużej poleży.

Fakt że w zapowiedziach była mowa o trwałości kilku miesięcy, a nie tygodni 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudiBlask nie wiem co tak słabo u Ciebie ale według mnie to dosyć mocny zawodnik.
Położyłem go 02.03, zdjalem 10.05 ale miał się jeszcze całkiem nieźle bez żadnego podnijania. Do połowy tego okresu kropelkował praktycznie jak nowy nawet traktowany piana na bezdotyku

U mnie leżał na Mckee's 37 prep

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś testował już może wosk o nazwie "Ceramikker" ? Producent chwali się diamentowym blaskiem. Ciekaw jestem na ile to prawda. Miał ktoś z Was styczność z tym produktem?




Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HaS4N wygląda na bardzo przereklamowany produkt, na aukcji alle pierwszej z brzegu nie dość że cena wysoka to jeszcze te zdjęcia, które ukazują efekty tego produktu gdzie widać że auto jest po korekcie 🙂 wtedy to każdy wosk będzie dobrze wyglądał, nawet ten najtańszy z marketu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.