Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki chłopaki. Do finału przechodzą 

 Bilt Hamber Finis Wax

 Wolfgang DGPS

Kupie którys z nich i mam nadzieje zauwazyc róznice w stosunku do uzywanych obecnie Coli 476 oraz Finish 1000 p

Wolfgang jest w płynie i troche mnie to odrzuuca chyba wole puszeczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słońcu bez problemu zaaplikujecie wosk Funky Witch Hipnotic Icon - ale to natural, więc trwałość nie będzie piorunująca. 

Jeśli chodzi o trwalość i przyjemne obcowanie to polece od siebie BH Double Speed Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, D@ViD napisał:

No patrz a ja miałem Vettore całą zime i nawet miałem problem potem go "ubić" po zimie na elementach typu dach, maska. Musiał wjechać cleaner 🙂

To chyba o Tobie pisali że potrafi całą zimę wytrzymać i 5k km 🙂 Powiem tak: nie mam bladego pojęcia co się stało że przeżył całe 2 tygodnie na aucie .. i to w 2 warstwach .. mam 2 podejrzanych:

1. CP Eraser

2. Temp przechowywania (w marcu leżał w garażu w temp. 10-12C)

A już tym bardziej nie potrafię wytłumaczyć dlaczego na błotniku i klapie zniknął, a na drzwiach, ćwiartce siedzi .. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 ja bym Ci polecił zainteresować się house of wax saphire/diamond. Aplikacja banalna zero problemów. Robi rzeźnie na prawie każdym lakierze. Co do hydro to nie jest to najwyższa półka ale dla mnie jest ok. Bardziej liczy się wygląd niż hydro. No i będzie troszkę trwalszy niż naturalne pewnie ale tego nie wiem bo właśnie to badam. Warto dla samego wyglądu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to spytam jeszcze inaczej:

co lepiej zaakceptuje/przyjmie na siebie quick detailer FINISH KARE extra slick final body shine 425 (różowy) bo mam całe opakowanie:

- Wolfgang DGPS

czy

- Bilt Hamber Finis ??

Poza tym ten wolfgang jakis chory, jak czytam nakłądam ręcznie i czekam 40 minut ? Nie takie dziwactwa odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MaArek77 napisał:

Tak czytam to spytam jeszcze inaczej:

co lepiej zaakceptuje/przyjmie na siebie quick detailer FINISH KARE extra slick final body shine 425 (różowy) bo mam całe opakowanie:

- Wolfgang DGPS

czy

- Bilt Hamber Finis ??

Poza tym ten wolfgang jakis chory, jak czytam nakłądam ręcznie i czekam 40 minut ? Nie takie dziwactwa odpadają

Nie przejmuj się, na srebrnym każdy wosk będzie wyglądał tak samo. No może poza mocno przyciemniającymi, które przytłumią metalik.

 

Poza tym chciałeś mocne hydro, a potem podajesz QD, który hydro tymczasowo pogarsza. Fk425 będzie działał z większością lsp 

 

Finish Kare Hi Temp 1000p oraz Bilt Hamber Finis to są bardzo łatwe w aplikacji i docieraniu

 

Wolfgang jest jeszcze Łatwiejszy. Tylę, że nie robisz po 1 elemencie, ale cały samochód na raz. Wypijasz kawę i po godzinie docierasz. Jeden element zostawiłem celowo na noc to nawet na drugi dzień docierał się łatwo

 

Chciałeś wosk do 300, kup oba i zostaw sobie ten, który się bardziej podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ghost napisał:

 

Poza tym chciałeś mocne hydro, a potem podajesz QD, który hydro tymczasowo pogarsza. Fk425 będzie działał z większością lsp 

 

No ciekawa uwaga. Ten QD finisha niby mokry look ma robic a gorszy niz wymienione selanty.

 

Bede go stosowal jsko konserwacje wosku po myciu auta

 

No to chyba wezmę Bilt Hamber Finis

A Finish Kare 1000 ten wosk juz mam

 

Wynika ze niepotrzebnie sie stresuje majac srebrny lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie że na białej perle (DS5) zestaw: POORBOY'S WORLD White Diamond Show Glaze + HoW zrobi robotę? Lepiej Sapphire czy Diamond?
Lakier staram się przygotować rozsądnie, ale z racji, że dopiero zaczynam to mogą być błędy i lakier może nie być perfekcyjny, korekta na chwilę obecną nie wchodzi w grę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaArek77 napisał:

Wynika ze niepotrzebnie sie stresuje majac srebrny lakier

Dookładnie tak

3 godziny temu, luciowisla napisał:

zestaw: POORBOY'S WORLD White Diamond Show Glaze + HoW zrobi robotę? Lepiej Sapphire czy Diamond?

Zrobi zrobi. Stawiałbym na sapphire - tańszy.
Ciężko dojrzeć znaczące różnice pomiędzy tymi woskami na ciemnych lakierach, a już na jasnych to zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, analyzator napisał:

Więc skoro ma być raczej nie przyciemniający trwały wosk z dobra aplikacja to...

Dsw 🙂

co Wy macie z tym przyciemnianiem?

A czemu ma nie rozjaśniać ?

Po co przyciemniać "czorne " skor cimniejsz być nie moze a po co jasny srebrny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 powiem ci jak ja to rozumiem z własnego doświadczenia i cudzego doświadczenia 🙂

Lsp które wyraźnie przyciemnia często też potrafi przygasić metalik. Te które nadają tylko połysku zwykle syntetyczne tego nie robią.

Poszukaj starego testu wosków pvd. To było fajnie pokazane też jak woski wpływają na kolor.

Ostateczny odbiór to kwestia własnego gustu i oka. Na lakierze metalicznym lsp które mocno przyciemni i zmieni barwę światła może się podobać. Ale, raczej też sprawi, że te jasne rozbłyski na metaliku i kontrast światło/cień będą zmniejszone. 

Co jakiś czas smaruje przeciw mojemu doświadczeniu i tylko się upewniam że tak jest.

Ciepły carnauba glow czy też wetlook to zupełnie co innego niż szkiełko. W mojej opinii i generalizując na jasny metalik raczej szkiełko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Dookładnie tak

Zrobi zrobi. Stawiałbym na sapphire - tańszy.
Ciężko dojrzeć znaczące różnice pomiędzy tymi woskami na ciemnych lakierach, a już na jasnych to zapomnij.

Teraz inne pytanie - tester/sample na ile starczy przy obfitej aplikacji (początki) - bo myślę czy brać sampla czy od razu pełnowymiarowy 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luciowisla Przy moim smarowaniu myślę, że 3 razy bym całe auto obleciał a robiąc to bardzo oszczędznie można skończy z jeszcze lepszym wynikiem. Jednak z racji pojemności i wielkości słoiczka myślę, że śmiało można kupować na pierwszy raz 100ml, będzie wygodniejszy w nabieraniu - no i zawsze warto mieć więcej skoro lubisz obficie 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, luciowisla napisał:

Teraz inne pytanie - tester/sample na ile starczy przy obfitej aplikacji (początki) - bo myślę czy brać sampla czy od razu pełnowymiarowy

Wystarczy na 2x jak nie żałujesz materiału 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 19:11, analyzator napisał:

@MaArek77 powiem ci jak ja to rozumiem z własnego doświadczenia i cudzego doświadczenia 🙂

Lsp które wyraźnie przyciemnia często też potrafi przygasić metalik. Te które nadają tylko połysku zwykle syntetyczne tego nie robią.

Poszukaj starego testu wosków pvd. To było fajnie pokazane też jak woski wpływają na kolor.

Ostateczny odbiór to kwestia własnego gustu i oka. Na lakierze metalicznym lsp które mocno przyciemni i zmieni barwę światła może się podobać. Ale, raczej też sprawi, że te jasne rozbłyski na metaliku i kontrast światło/cień będą zmniejszone. 

Co jakiś czas smaruje przeciw mojemu doświadczeniu i tylko się upewniam że tak jest.

Ciepły carnauba glow czy też wetlook to zupełnie co innego niż szkiełko. W mojej opinii i generalizując na jasny metalik raczej szkiełko.

Kurcze to już wyższa szkoła jazdy.

to pytanie co da bardziej szklisty efekt na srebrnym lakierze:

- Colinnite 476

- Finish Kare 1000 p

- Bilt Hamber Finis

- Wolfgang  deep gloss paint sealant

 

Kurde dwa pierwsze mam i nie zrozumcie mnie żle ale nie mam zamiaru kupować za 300 zł kolejnych dwóch o ile nie będą trwalsze i nie dadzą większego połysku.

 

Mnie jakoś testowanie nie bawi bo produkt który mnie nie zadowoli idzie do kosza.

Dlatego 100 razy pytam i dopiero kupuje.

 

Dziwi mnie że nie polecacie nic z Megsa, ktoś powie dlaczego?

Pamiętajcie mam srebrny lakier czyli ten najgorszy ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 jak nie chcesz się nad tym spuszczać to się nie spuszczaj tylko smaruj tym co masz i też będziesz zadowolony. Owszem różnice są ale nie prze malujesz samochodów woskiem.

DSW o którym pisałem w zasadzie jest podobny do coli i fk tylko we wszystkim o oczko lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 09:59, Moniak Lord Masło napisał:

@MaArek77 ja bym Ci polecił zainteresować się house of wax saphire/diamond. Aplikacja banalna zero problemów. Robi rzeźnie na prawie każdym lakierze. Co do hydro to nie jest to najwyższa półka ale dla mnie jest ok. Bardziej liczy się wygląd niż hydro. No i będzie troszkę trwalszy ...

Jaką jest trwałość tego wosku...?

Wygląda na to, że niecały miesiąc i "zdechł" mi.

Tak czytam forum i właśnie z tego sobie zdałem sprawę.

Jasno niebieski z dzisiaj, ten ciemniejszy z 30.04.

Aplikacja 24.04.

20210517_063011.jpg

20210430_085731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 22:17, wanraf89 napisał:

A moze doloz troche i kup fireball fusion wax, w motogo czasami sa dobre promocje i nowke mozna za 350 wylapac. 
Jest pewny myk z tym woskiem bo smarujesz wieczorem a rano docierasz i trzyma naprawde min 4 miesiace.

@wanraf89

 

Interesuje mnie ten wosk, ale na zimę w połączeniu z tourbillonem. Używałeś solo czy w duecie ?

Auto będzie garażowane i max w zimie zrobi 1-2k km.  Wytrzyma ten wosk sezon zimowy ?? Co mycie psiknę ich QD pirouette.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.