Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. 

Myślę nad powiększeniwm kolekcji czyli v1, v2, v3 dla celów kolekcjonerskich 😉 ( brakuje tylko v2) 

Dobrze pamiętam że konsystenencja to miała być taki ale mus, by łatwiej nakładać go na lakiery uni? 

Wiadomo czy można go gdzieś dostać jeszcze? Czy tylko szukać używanego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg Tak, zgadza się - papka/mus i faktycznie aplikacja bardzo przyjemna i bezproblemowa, lecz jest tego jeden minus w postaci ogólnie słabej wydajności.

Zaciągasz na aplikator zazwyczaj więcej towaru jak przy tradycyjnej 'twardszej' konsystencji. Mimo wszystko sam w sobie wosk bardzo fajny z efektem konkretnego szkła.

Ja cały czas poluje na ostatnią wersję V3, ale skupiam się bardziej na używce. Może kiedyś coś trafie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 sprawdzałeś ceny u Mariusza? Teraz są jakieś promocje wiosenne. 

V3 bardzo fajny wosk, mój ulubiony do białych lakierów. 

Za dużo może nie widać ale tutaj kladlem v3 w zeszłym roku 😉

IMG_20200129_184504.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas-sg napisał:

sprawdzałeś ceny u Mariusza? Teraz są jakieś promocje wiosenne. 

Tak, jestem na bieżąco 😉

Jest w promo Kotsos + nowy NGPS za ~300 zł, lecz NGPS już siedzi w arsenale, więc taki set odpada. Będę monitorował 😉 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, lodowa said:

a moze uber jak dla amatora ? 

dobre maskowanie rys fajny wyglad i przyzwoita trwałosc 

Uber? Jak się to zwie konkretnie? Sam mam ciemny / śliwkowy samochód, szukam wosku, na razie myślę o fusso. Miałem na myjni ręcznej aplikowany 'jakiś' collnite, po 3 tygodniach jeszcze się trzyma, mimo że tylko umyli i nałożyli wosk. Bez dekontaminacji, bez glinkowania. W końcu myjnia a nie detailing... Na pytanie jak dbać o wosk, czy stosować QDki, gość dostał wytrzeszczu oczu i stwierdził że nigdy nie słyszał by tak ktoś robił...

 

9 hours ago, Tomas-sg said:

sprawdzałeś ceny u Mariusza? Teraz są jakieś promocje wiosenne. 

Jakiego Mariusza? Nowy jestem 😄 Jakieś namiary? Stronka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sloniu napisał:

Uber? Jak się to zwie konkretnie? Sam mam ciemny / śliwkowy samochód, szukam wosku, na razie myślę o fusso. Miałem na myjni ręcznej aplikowany 'jakiś' collnite, po 3 tygodniach jeszcze się trzyma, mimo że tylko umyli i nałożyli wosk. Bez dekontaminacji, bez glinkowania. W końcu myjnia a nie detailing... Na pytanie jak dbać o wosk, czy stosować QDki, gość dostał wytrzeszczu oczu i stwierdził że nigdy nie słyszał by tak ktoś robił...

 

Jakiego Mariusza? Nowy jestem 😄 Jakieś namiary? Stronka?

Showcarshine.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, yas said:

Przeczytałem test tego wosku tutaj, ale jako że ze mnie laik, i tak muszę dopytać. Jako że jest to wosk syntetyczny, a nie naturalny, więc zakładam że bez carnabuy, nie jest typowym woskiem 'na lato'? Jak wygląda jego trwałość w porównaniu do fusso dark? Z tego co widzę na zdjęciach, krycie ma o niebo lepsze. Przyciemnienie ciężko mi porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
31 minut temu, jacekmury1 napisał:

Oglądam Twoje filmy na Yt.Dobra robota

zobacz sobie pierwszy filmik jaki zrzut robi Enzo - szok. Bierz, nie zwlekaj. Jak nie siądzie, sprzedasz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Domel napisał:

zobacz sobie pierwszy filmik jaki zrzut robi Enzo - szok. Bierz, nie zwlekaj. Jak nie siądzie, sprzedasz 🙂

Masz może s99 Water Blocka do porównania? bo o ile pamietam niewiele wosków ma do niego podejście w kontekście szybkości zrzutu wody. Nawet mocno hydrofobowe Fusso jest klasę niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, ghost napisał:

Masz może s99 Water Blocka do porównania? bo o ile pamietam niewiele wosków ma do niego podejście w kontekście szybkości zrzutu wody. Nawet mocno hydrofobowe Fusso jest klasę niżej

Nie, zabieram sie do niego od dawna juz.... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ghost napisał:

Masz może s99 Water Blocka do porównania? bo o ile pamietam niewiele wosków ma do niego podejście w kontekście szybkości zrzutu wody. Nawet mocno hydrofobowe Fusso jest klasę niżej

Ja mam aktualnie oba😁. Może wleci na jakieś auto znajomych takie porównanie 😁😎. A u mnie najpierw Glasur wlatuje😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qlimaxss napisał:

Ja mam aktualnie oba

Daj znać jak Enzo w bezpośrednim starciu, ale obstawiam, że WB wygra. Hydrofobowość WB jest wręcz extremalna

Godzinę temu, Qlimaxss napisał:

u mnie najpierw Glasur wlatuje😁

Dobry wybór

Na samochodach zaczynam wiosenne dalsze testy od Wolfganga, Swissvaxa i Gyeona.

Plus panele testowe 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.