Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

@HaS4N wygląda na bardzo przereklamowany produkt, na aukcji alle pierwszej z brzegu nie dość że cena wysoka to jeszcze te zdjęcia, które ukazują efekty tego produktu gdzie widać że auto jest po korekcie  wtedy to każdy wosk będzie dobrze wyglądał, nawet ten najtańszy z marketu
Wyglądać wiem jak wygląda. Pytanie czy ktoś sprawdzał bo spekulować każdy potrafi.

Car: Mitsubishi ASX
Wash: ADBL Snowball
Wax: Soft99 Dark
Spray: ADBL QW+ SSW
Tyre: ADBL Black Water
Rim: Tenzi Cherry
Glass: Tenzi Quartz GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, HaS4N napisał:

Wyglądać wiem jak wygląda. Pytanie czy ktoś sprawdzał bo spekulować każdy potrafi.

Na forum masz kopalnie wiedzy, a zarejestrowałeś się 10 godzin temu tylko by zapytać o produkt, który aż trąci tandetą typu telezakupy mango. 

Na stronie producenta nawet nikt sie pod tym nie podpisuje, jeżeli nie chcesz tego usilnie reklamować to włącz myślenie i poczytaj o produktach, które powstały w renomowanych laboratoriach.

Ten temat ma 117 stron, polecam.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum masz kopalnie wiedzy, a zarejestrowałeś się 10 godzin temu tylko by zapytać o produkt, który aż trąci tandetą typu telezakupy mango. 
Na stronie producenta nawet nikt sie pod tym nie podpisuje, jeżeli nie chcesz tego usilnie reklamować to włącz myślenie i poczytaj o produktach, które powstały w renomowanych laboratoriach.
Ten temat ma 117 stron, polecam.
Tak zarejestrowalem się 10h temu bo do tej pory tylko przeglądalem to forum i dzięki temu wypróbowałem sobie gamę innych kosmetyków jak ADBL , Fusso, Tenzi i jestem z nich zadowolony, a teraz po prostu zwyczajnie zadalem pytanie z czystej ciekawości bo to nowość na rynku, nigdzie nie znalazłem recenzji opinii, czy ktoś miał styczność czy nie. Rozumiem że nie miales w rękach nie testowałes, to dziękuję ale nie pomogłeś.

Car: Mitsubishi ASX
Wash: ADBL Snowball
Wax: Soft99 Dark
Spray: ADBL QW+ SSW
Tyre: ADBL Black Water
Rim: Tenzi Cherry
Glass: Tenzi Quartz GT


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HaS4N napisał:

Tak zarejestrowalem się 10h temu bo do tej pory tylko przeglądalem to forum i dzięki temu wypróbowałem sobie gamę innych kosmetyków jak ADBL , Fusso, Tenzi i jestem z nich zadowolony, a teraz po prostu zwyczajnie zadalem pytanie z czystej ciekawości bo to nowość na rynku, nigdzie nie znalazłem recenzji opinii, czy ktoś miał styczność czy nie. Rozumiem że nie mailes w rękach nie testowałes, to dziękuję ale nie pomogłeś.

Car: Mitsubishi ASX
Wash: ADBL Snowball
Wax: Soft99 Dark
Spray: ADBL QW+ SSW
Tyre: ADBL Black Water
Rim: Tenzi Cherry
Glass: Tenzi Quartz GT
 

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zakupił ten produkt, wypróbował, i opisał czy warto w niego zainwestować czy nie 

Z tego co widzę na 1wszej stronie w wyszukiwarce są 3 teksty o tym produkcie i.. 1 sponsorowany, a 2 w zasadzie również.. tylko brak dopiski iż artykuł sponsorowany. 

Także przykro mi, ale dla mnie ten produkt również przypomina produkty z Mango, cudowne efekty w niskiej cenie, a w praktyce .. cóż .. szkoda gadać. 

Na forum masz opisane masę produktów, wiele z nich jest godnych polecenia, część faktycznie szału nie robi. Ten temat ma 117 stron, poczytaj poszukaj, zastanów się czego potrzebujesz. 

PS. Z tego co widzę używasz / chcesz kupić Tenzi Cherry, a jest to deiron do felg. Taki produkt nie powinien być stosowany co każde mycie, a raz na jakichś czas (raz na 3-4msc na przykład przy sporych przebiegach). Musisz wiedzieć także że powoduje on osadzenie się rdzawego nalotu na tarczach hamulcowych, uszkadza także nakrętki kół (również rdzewieją). Najlepiej zmień go na czystą felgę / en jee / Excede UWC.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zakupił ten produkt, wypróbował, i opisał czy warto w niego zainwestować czy nie 
Z tego co widzę na 1wszej stronie w wyszukiwarce są 3 teksty o tym produkcie i.. 1 sponsorowany, a 2 w zasadzie również.. tylko brak dopiski iż artykuł sponsorowany. 
Także przykro mi, ale dla mnie ten produkt również przypomina produkty z Mango, cudowne efekty w niskiej cenie, a w praktyce .. cóż .. szkoda gadać. 
Na forum masz opisane masę produktów, wiele z nich jest godnych polecenia, część faktycznie szału nie robi. Ten temat ma 117 stron, poczytaj poszukaj, zastanów się czego potrzebujesz. 
PS. Z tego co widzę używasz / chcesz kupić Tenzi Cherry, a jest to deiron do felg. Taki produkt nie powinien być stosowany co każde mycie, a raz na jakichś czas (raz na 3-4msc na przykład przy sporych przebiegach). Musisz wiedzieć także że powoduje on osadzenie się rdzawego nalotu na tarczach hamulcowych, uszkadza także nakrętki kół (również rdzewieją). Najlepiej zmień go na czystą felgę / en jee / Excede UWC.
Dzięki wielkie za sugestie co do felg. Preparat tyle co do mnie przyszedł jeszcze nie zdążyłem odpakowac, używałem go kiedyś raz na innym aucie kumpel dał mi wypróbować. To może go zwrócę i wymienię na to co mówisz. Z tym ceramikkerem chyba zaryzykuję, nagram wideo to wykaże się na forum :)

Car: Mitsubishi ASX
Wash: ADBL Snowball
Wax: Soft99 Dark
Spray: ADBL QW+ SSW
Tyre: ADBL Black Water
Rim: Tenzi Cherry
Glass: Tenzi Quartz GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT jest prezentacja tego produktu - poza nabłyszczeniem karoserii (co robi najtańszy preparat do pielęgnacji lakieru) brak innych wniosków i obserwacji (acha - poza tym, że nawet nie maskuje rys). Obstawiam, że to tani syntetyk na polimerach, z próbą głośnego PR i duuuużo zawyżoną ceną. Dalszą dyskusję na temat tego produktu uważam za zbędną - chyba, że w kategorii "jaki kupić kosmetyk, aby przepłacić kilkukrotnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim aucie Vettore po 10 dniach wygląda tak...

Kwaśny szampon od GS nic nie pomógł niestety, dalej schodzi tafla woda.. a spodziewałem się pięknych kropelek jak to u FW jest w zwyczaju.

No nic,  szybka akcja, mycie Ech2o, potem żółty 4cr + ACA520 i odtłuszczenie 25% IPA (sprawdzimy czy problemem był CP Eraser).

Ale tym razem Vettore otrzymał konkurenta, Show Wax od ANB.

Aplikacją? Banalna w obu przypadkach. Docieranie? 6stka dla FW - jakby go nie było,  5.0 dla ANB mniej ślisko, ale również bezproblemowo.

Różnice?  Śliskość, śliskość, śliskość na korzyść FW. Mega ślisko, przyjemnie pod fibrą. 

Wygląd? Musze wyjechać na słońce, ale ANB lekko poszedl w ciepełko, a FW ciut bardziej w zimne barwy. 
2 ostatnie fotki to zdjęcia z aplikacji, po dotarciu nie idzie wyłapać na zdjęciu gdzie i co leży. 

 

 

20210520_181213.jpg

20210522_143426.jpg

20210522_143103.jpg

20210522_143013.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem 2 dni temu wrzucić Gyeon q2 Wax. I wstępnie mam już kilka obserwacji.

Pachnie znośnie - taka mydlana cytryna.

Nakładanie i rozprowadzanie ok.

 

Po wielu głosach, że wosk ma słabą trwałość przetestowałem starą metodę, czyli nałożyć grubo i odczekać dłużej niż deklarowany czas. Producent podaje MINIMUM 30 min do dotarcia. (Górna granica nie podana) Odczekałem 40.

Tam gdzie było cienko. Dotarł się znośnie. Tam gdzie grubo opór wyraźnie większy.

Ale ogólnie bez problemów typu mazy haze itp. Pojawiła się przyjemna śliskość.

 

Po skończonej robocie dzień póxniej popatrzyłem na samochód, i w słońcu efekt wow. Nie przyciemnił ale szklił się bardzo ładnie. Do jasno grafitowego metaliku idealnie.

 

Potem padał deszcz. No i była okazja zobaczyć krople. Na jednym panelu położyłem Prostaff CC Water Gold. Tu krople mega kształtne i podcięte od dołu. Gyeon zdecydowanie gorzej.

Czas zacząć obserwować trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisałem już w dziale QD i otrzymałem dużo pomocy więc spróbuję też tutaj. Przeczytałem większość tego tematu i nie znalazłem odpowiedzi głównie ze względu na to, że głównie polecane są woski do lakierów ciemnych lub jasnych srebrnych. Poszukuję wosku do żółtego uni, co ważne ma być to wosk letni z nastawieniem na look. Na zimę mam coli 476s i jestem zadowolony z trwałości ale szukam czegoś na okres letni. Z cech kluczowych:

Dobry wygląd, szklistość 

W miarę przyjemna aplikacja

Wytrzymałość 1-2 miesiące

Budżet do 200 zł więc taka średnio-niższa półka. 

Myślałem nad:

Funky witch hypnotic icon

Funky witch paradise gloss

Soft99 kiwami

Good stuff show wax

Może pomożecie z wyborem lub macie inne propozycje? Albo ktoś smalcuje podobny kolor i ma jakieś przemyślenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisałem już w dziale QD i otrzymałem dużo pomocy więc spróbuję też tutaj. Przeczytałem większość tego tematu i nie znalazłem odpowiedzi głównie ze względu na to, że głównie polecane są woski do lakierów ciemnych lub jasnych srebrnych. Poszukuję wosku do żółtego uni, co ważne ma być to wosk letni z nastawieniem na look. Na zimę mam coli 476s i jestem zadowolony z trwałości ale szukam czegoś na okres letni. Z cech kluczowych:
Dobry wygląd, szklistość 
W miarę przyjemna aplikacja
Wytrzymałość 1-2 miesiące
Budżet do 200 zł więc taka średnio-niższa półka. 
Myślałem nad:
Funky witch hypnotic icon
Funky witch paradise gloss
Soft99 kiwami
Good stuff show wax
Może pomożecie z wyborem lub macie inne propozycje? Albo ktoś smalcuje podobny kolor i ma jakieś przemyślenia? 
Paradise Gloss, HoW Diamond

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granatowym uni Paradise Gloss praktycznie nic nie wniósł do wyglądu :dontknow: choć aplikacja banalna.

Poszedłbym w woski HoW (podobno diamond idzie właśnie bardziej w połysk, ale jak wynika z opisu sprawdza sie na metaliku/ perle). 

Rozważyłbym też poważnie Zymola Titanium. Daje fajny połysk i jest trwały. Na giełdzie jest małe opakowanie, ale na kilka aplikacji wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ad.am napisał:

Rozważyłbym też poważnie Zymola Titanium.

Ale wtedy trzeba dodać koszt cleanera Zymol, a to już podnosi koszt. 

Ze swojej strony poleciłbym woski Dodo Juice - np. Orange Crush (letniak dedykowany m.in. właśnie do żółtych lakierów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eidos71 napisał:

wtedy trzeba dodać koszt cleanera Zymol

Gdyby robić zgodnie ze sztuką to racja. Na pewno hdc wykazuje się na metalikach gdzie podbija ziarno, ma wpływ na trwałość samego wosku i dobrze maskuje mikrorysy. Natomiast ja z lenistwa na jasny (biały) uni daje od jakiegoś czasu Zymole bez hdc i też jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dodo juice mogę dodać do zakupu innego wosku jako tester z racji małego kosztu, a jestem ciekaw jak będzie leżał i zrobię porównanie. Zainteresowały mnie woski HoW, z tego co widzę opisy Diamond i Sapphire na stronie producenta/portalach aukcyjnych wskazują na dosyć odmienne produkty, czy rzeczywiście tak jest że diamond jest znacznie trudniejszy w aplikacji i przeznaczony do lakierów metalicznych? Czy może na jasnym uni też da sobie radę? Tak wygląda pacjent:

1622392624497.jpg

1622392624512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond to bajeczka w docieraniu, możesz śmiało 3 elementy pociągnąć. Sapphire lubi sprawić mały opór na początku, ale później idzie gładko. Diamond idzie w szkło, szafirek daje super połysk.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady, nakręciłem się na HoW Diamond i to jego spróbuję zakupić w najbliższych dniach, mam nadzieję że fajnie siądzie i będę zadowolony, a jeśli nie to najwyżej pójdzie na sprzedaż i będę próbował inne propozycje 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
Godzinę temu, Eidos71 napisał:

Nie mierzyłem, ale mogę dzisiaj to sprawdzić na jakimś panelu.

Jak masz i mozesz to super 🙂

9 minut temu, ghost napisał:

Nie.

Wolałem WaterBlocka więc KoG i Kiwami stały się zbędne 😉

 

 

Myślę, żeby sciągnąć 3 letniego UNCra z srebrnej foki i nałożyć jakiś "gloss wosk"

Jeśli Water Block bije KoG'a to dobry znak 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.