Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia czy coś tutaj poszło nie tak z aplikacją czy po prostu Gyeon Wax tak się na lakierze trzyma. Aplikacja dokładnie 2 marca na jałowy lakier, szybki one step, konkretne wymycie FX Surface Agent V2 i kilka razy IPA 100%. Przez ten czas dwa mycia - za każdym razem oprysk 1:20 Detailink Double Foam oraz ich szampon neutralny.

Pod myjką już zaczyna taflować.

 

166194381_183317653599409_1800034401259051325_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tych odpowiedzi i propozycji jest tyle, że ciężko dojść do właściwej odpowiedzi, więc liczę na konkretne produkty.

Potrzebuję w sumie dwa/trzy rodzaje wosków, a może cleanera, coś innego:

Wosk/cleaner/politure/cośjeszcze- Nakładany maszynowo, posiada właściwości ścierne i lekko podbija wygląd. Typowe usunięcie swirli itp, taki gorszy one step ale za to z nadaniem połysku/hydro.

No i drugie, wosk typowo podbijający wizualny efekt i hydrofobowość, głównie dla swoje użytku, że nie musi być mega trwały, ale fajnie jakby chociaż miesiąc się utrzymał. Myślę też nad nałożeniem po prostu topcoatu jakiegoś, ale nie wiem co będzie lepsze?

I trzecie, wosk umiarkowany, czyli trwały na kilka miesięcy i nadający troche wyglądu.

Dotychczas woski nakładałem tylko zabezpieczające na zimę.

Trudność nakładania w dwóch pierwszych przypadkach lepiej jakby nie była zbyt czasochłonna, w trzecim przypadku trudność nie ma aż takiego znaczenia, jeżeli robi robotę, mam już trochę doświadczenie na powłokach ceramicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

Daj znać jak Enzo w bezpośrednim starciu, ale obstawiam, że WB wygra. Hydrofobowość WB jest wręcz extremalna

 

Właśnie , myślę komu mógłbym posmarować żeby mieć na bieżąco info jak wygląda sytuacja z woskami.

1 godzinę temu, ghost napisał:

 

Dobry wybór

Na samochodach zaczynam wiosenne dalsze testy od Wolfganga, Swissvaxa i Gyeona.

Plus panele testowe 🙂

 

No wreszcie muszę pół roku leży. Miałem smarować go na zimę. Ale ostatecznie wpadł  BH Finis wax. Więc należy mu się pierwszeństwo 😁🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KiziorDZN napisał:

Nie mam pojęcia czy coś tutaj poszło nie tak z aplikacją czy po prostu Gyeon Wax tak się na lakierze trzyma. Aplikacja dokładnie 2 marca na jałowy lakier, szybki one step, konkretne wymycie FX Surface Agent V2 i kilka razy IPA 100%. Przez ten czas dwa mycia - za każdym razem oprysk 1:20 Detailink Double Foam oraz ich szampon neutralny.

Jestem jeszcze przed etapem testów tego wosku ale deklaracje były w okolicach 3-6 miesięcy. A nie 3 tygodnie.

 

Nie zniechęcałbym się i warto zrobić kolejne podejście.

 

-Dałeś dość dużo odtłuszczaczy, po takiej dawce warto zaczekać minimum 20-30 min przed aplikacją lsp

-ma korzenie ze świata powłok, warto unikać wilgoci przez pierwszą dobę i wstawić go do garażu

-oprysk tylko wodą i użyć sprawdzonych markowych szamponów meguiars, duragloss, swissvax, symol czy nawet sonax. Lub dedykowany gyeon

-sprawdzić też na innym lakierze

-żadnych qd

 

Jeżeli powyższe nie pomogą i bedzie trwałość niska, to uznać wtedy, że ma trwałość prawdziwej karnauby 😁

Jeżeli sie okaże, że jednak długo, to po kolei eliminować przyczyny wcześniejszych nieprawidłowości

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, jacekmury1 napisał:

Enzo kupione.

Zdaj relacje. Ale postaraj się zrobić porządna aplikacje na "dobrze przygotowany" lakier ! Przyłóż się a będziesz zadowolony 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, menior napisał:

Jakiego zawodnika polecicie na taki kolor? W gre wchodzi Adbl one wax,Good Show wax i klasyk Poorboys nattys red.....priorytet podbicie tego koloru i trwalosc ok 2 miesiecy 

 

Show wax od GS. Trwały ok 2msc, fajne kropelki, robi robotę na ciemnych lakierach. A aplikacja to przyjemność. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, menior napisał:

priorytet podbicie tego koloru i trwalosc ok 2 miesiecy

Od 8 lat staram się zadbać o identyczny kolor w identycznym modelu (tzn. obecnie to 3 sztuka tego modelu). Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że tego lakieru nie "podbijesz" inaczej, jak lakier w jak najlepszym stanie, bez utlenień i rys. Kolejnym krokiem jest aplikacja zabezpieczenia, które przyciemni i maksymalnie podbije połysk. Typowej głębi z tego lakieru się nie wyciśnie - to nie jest ani metalik, ani perła, ani chociażby jakiś ciepły, "żywy" kolor. Ten granat jest mało wdzięcznym kolorem - dlatego to, co udawało mi się wycisnąć z niego, pochodziło z co najmniej one step i później zabezpieczenia lakieru produktem, który widocznie przyciemnił lakier i dał maksymalny połysk.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior - z proponowanych przez Ciebie - chyba również GS Show Wax. Ale generalnie szukałbym wosku (jeśli ma być wosk) hybrydowego (lub czystego syntetyka), który przyciemni i nada szklistości. Przy tym lakierze częściowo sprawdza się podejście takie, jak do srebrnego lakieru - z tym, że tutaj sprawdza się efekt przyciemnienia, który na srebrnym nie jest efektem "na plus".

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 jakie ostatecznie lsp kładziesz na ten lakier?

3 godziny temu, menior napisał:

priorytet podbicie tego koloru i trwalosc ok 2 miesiecy 

Z wymienionych przez Ciebie, dla wyglądu poszedłbym w Nattysa, nie wiem tylko czy sięgnie te 2 mce. GS kładłem na ten lakier i jakoś szału nie zrobił. Trochę przyciemnił, nadał połysku, ale lepszy look był po How Saphire czy Revive. Fajnie tez wyglądał na nim Glasur (bez HDC). Przy czym ja akurat staram sie nie przyciemniac dodatkowo tego koloru, bo sam w sobie jest wystarczająco ciemny. I tak, jak było wcześniej napisane: dużo zależy od stanu lakieru, jak jest wyprowadzony to potrafi nawet wyglądać, mimo że to uni.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ad.am napisał:

jakie ostatecznie lsp kładziesz na ten lakier?

Ostatecznie to bawię się różnymi sealantami (z SiO2 i bez). Obecny egz. na początku (czyli ok. 3 lat temu) zabezpieczyłem powłoką, ostatniej jesieni (po one step) na lakier poszły "lite" powłoki (CanCoat, CQuartz Lite, Moonlight), a nieco ponad 2 tygodnie temu znowu nieco odświeżyłem lakier i wylądował na nim 303 Graphene na spółkę z ceramicznym sealantem od @Tomas-sg (pozostał z testów sprzed 1,5 roku). Niestety warunki użytkowania/parkowania i przebiegi (4-5 kkm miesięcznie) szybko weryfikują trwałość zabezpieczenia na tym aucie. Generalnie trzymam się w tym aucie tylko syntetyków, gdyż naturalne woski na tym lakierze się nie sprawdzają (ani trwałością, ani efektem wizualnym).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mazda3BM napisał:

A co pod tego typu kolor? Myślałem nad HoW Sapphire.

Obecnie wrzucony tylko SSW.

 

Raczej szedłbym w szkło przy takim kolorze: HoW Diamond czy FW Paradise Gloss zrobią tu robotę 🙂 Enzo SiO2 też na pewno, ale ja osobiście nie przepadam za tym woskiem, bo w jego przypadku nie mam przyjemności z aplikacji - taki sztuczny jest. Choć docieranie ekstraklasa, tak samo jak wyżej wymienionej dwójki zresztą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.