Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat panowie.

Zaczynam z woskami i tak czytajac opinie użytkowników o woskach to zastanawiam się na woskiem na lato.

Wybór pada pomiędzy  Natty's Red, a Natty's WAX Black.

Mam CZARNE Audi A3 sportback. Który najbardziej byście polecili mi do tego typu lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel - wiem, że bez zdjęć się nie liczy, ale to nie był test, ani prezentacja, tylko odpowiedź na Twoje pytanie 😉 , a nie miałem zbyt wiele czasu na sprawdzenie i robienie fotek.

A więc: umytą maskę w kolorze granatowy uni przeciągnąłem cleanerem Auto Finesse Rejuvenate. Po tym zabiegu skalibrowany glossometr wskazał średni odczyt 96,5 GU na całej powierzchni maski.

Następnie zaaplikowałem wspomniany przez Ciebie wosk Soft99 King of Gloss Black & Dark, dałem mu równo 5 minut i wypolerowałem/dotarłem (dawno go nie używałem i zapomniałem, że to nie jest jakoś super przyjemny w docieraniu wosk). Później dałem masce odpocząć przez jakieś 30-35 minut, po czym powtórzyłem pomiar glossometrem - średni pomiar to 93,1 GU. A więc średnio na masce, po aplikacji ww wosku, poziom mierzalny połysku spadł o średnie 3,4 GU. Optycznie nie zauważyłem różnicy przed i po aplikacji. Z uwagi jednak na fakt, że jest to syntetyk na polimerach, być może jutro poziom połysku się zmieni, gdy polimery się usieciują. Rano powtórzę pomiar i dam Ci znać, jaki był wynik.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, analyzator napisał:

@Piekiełko metalik czy uni? Jaki stan lakieru?

Lakier to czarna perła, stan ogólnie dobry, na masce są minimalne odpryski od kamyczków. Auto ma dość mały przebieg bo 135 tys. Więc chciałbym ją uchronić przed następnymi kilometrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel - po ok. 14 godz. od zakończonej aplikacji, pomiar skalibrowanym glossometrem wykazał średnio 94,6 GU. A więc połysk mierzalny wzrósł w ciągu tych kilku godzin, ale i tak nie osiągnął stanu sprzed aplikacji wosku.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Eidos71 napisał:

@Domel - po ok. 14 godz. od zakończonej aplikacji, pomiar skalibrowanym glossometrem wykazał średnio 94,6 GU. A więc połysk mierzalny wzrósł w ciągu tych kilku godzin, ale i tak nie osiągnął stanu sprzed aplikacji wosku.

Szczerze to słabo. Spodziewałem się po KoG 100 albo 99 przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Eidos71 napisał:

@Domel - niestety tak to wypadło u mnie i nie mam sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o proces przygotowania i aplikacji. Wiele wosków i QD tłumi poziom połysku, nawet te syntetyczne. 

Dokładnie. Pełna racja. Spodziewałem się więcej po KING OF GLOSSSSS 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gardor napisał:

A macie sprawdzony jakiś wosk który tak mocno podbija połysk? 

Temat wraca jak bumerang, wosk podniesie połysk na zniszczonych powierzchniach

 

Ale na wypolerowanym lakierze, trudno o jakie kolwiek przyrosty, cześciej nawet spadki.

Celem LSP w tym momencie jest utrzymanie jak najdłużej wyższego wyniku niż manipulowanie nim na potrzebę chwili pomiaru od razu po nałożeniu

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawę czas zacząć zobaczymy jak to sobie będzie siedzieć. 

Podkład essence, góra wymyta po 24 h ( auto robione z doskoku przez cały tydzień) dałem dla IPY ok. godzinkę by sobie odparowała. Przebieg spisany a piatek/sobota trasa ok 1tys km 😊

IMG_20210614_163709.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz aktualnych testów Gyeon Wax, nadrabiam zaległości z polskiego podwórka.

Kilka dni temu wrzuciłem House of Wax Sapphire na czarne uni. Lakier oczyszczony, wyglinkowany plus lekka polerka pastą Herrenfahrt i odtłuszczenie.

 

Pierwsze wnioski:

Aplikacja, smarowność na dobrym poziomie, podobała mi sie oleista smuga, która szybko odparowuje, widać gdzie wosk był nakładany.

Zapach, przyzwoity, choć nie jestem fanem, to owadom się spodobał bo przyleciały sprawdzić wosk z bliska na samochodzie 😁

Docieranie, wosk lekko przyciemnia, mikrofibra o większej gramaturze sie nie sprawdza, ale zmiana na mniejszą gramaturę i już nie było cieni.

Efekt wizualny na czarnym niezły.

Samochod postał na zewnątrz i na plus, że nie zebrał za wiele kurzu.

Temperatury były wysokie, nie zauważyłem żeby sie pocił.

 

Co do hydro i trwałości bedę informował.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ghost napisał:

oprócz wątpliwej trwałości, którą też obecnie sprawdzam

Zaaplikowałem Gyeon Wax na samochód rodziców gdzie leży 2 letnie Tevo s36 na razie hydro jest fajne. 
 

Aplikacja bajka, efekt również fajny jak by się okazała dobra trwałość to byłby top smarowidło (bo woskiem tego nazwać raczej nie można :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robicie nie tak ale ja Gyeona miałem 2 miesiące na błotniku cleanerkiem mckess37 prep. Zdjalem go tylko dlatego, że chciałem coś nowego wrzucić ale miał się jeszcze całkiem nieźle, a miał za sobą kilka prewashy z CT Citrus Foam oraz myć

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.