Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam przelać Adbl BW do butelki GS 250ml (tej czerwonej) z atomizerem co robi ta mala mgiełkę. Nie wiem czy są jescze w sprzedaży. 

Mam taki zestaw w Ostrowie i we Wrocławiu i działa dobrze. A przez to, że daje mała, idealna mgiełkę to pozwala równo zaaplikować na oponę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 a wyobraź sobie że mam gdzieś ale chyba 0,5 czerwona nieużywaną. Ale dobrze wiemy, że nie o to w tym chodzi. 😉 

@Good Stuff potrafią reagować lepiej w temacie atomizerów. 

I ogólnie uważam, że gdyby nie promowanie ich produktów w MX Nowicki to marka skończyłaby jak SG. Kilka fajnych produktów a reszta jest, bo jest. Podkreślam, że to moje prywatne zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@KUBA46 SG ma kilka fajnych produktów tak jak i ADBL z tym ze wiekszość osob widzi u Nowickiego ADBL'a i dlatego tak chetnie jest kupowany. Osobiscie uzywłem pare produktów SG i nadal uzywam jedna niektore to mnei bardzo zniechęciły, Stary B2B to tak leje po oponach i wszystkim ze obojętnie czy po aplikacji auto stoi 1 czy 5 dni to i tak pozniej całe nadkola w dressingu sa... 

Nowego jeszcze nie testowałem. Zastanawiam sie nad kupne CO mam tfr i ciekawy jestem jak wypada porównanie z nimi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
2 godziny temu, Streat napisał:

Zastanawiam sie nad kupne CO mam tfr i ciekawy jestem jak wypada porównanie z nimi 

Moim zdaniem SG źle robi że reklamuje swój Citrus jako TFR (prawdopodobnie jest to spowodowane promowaniem TFR od ADBL-a),bo teraz każdy będzie porównywał Citrusa z TFR z ADBL lub innym TFR innych firm. SG Citrus to moim zdaniem bardzo dobry produkt, oparty na dobrych składnikach, jak na jego agresywność która jest nie mocna to skuteczność jest zadowalająca. Wszystkie produkty typu TFR to nie ma co ukrywać ale jest to bardzo agresywna chemia, i bardziej trzeba je porównywać z pianami takimi jak tenzi truck lub dimmer.  

W ogóle mamy dziwną sytuację bo jeszcze 3-4 lata temu każdy szukał czegoś bezpiecznego, neutralnego, a teraz główne kryterium to domywanie i coraz bardziej popularne są bardzo agresywne produkty...  

Podsumowując moim zdaniem Citrus pomimo słabszego domywania jest produktem wyższej klasy i jakości.

  • Lubię to 6
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Nie ma pojęcia jakie są różnice w składzie i swoje opinie opieram na produkcie który był robiony rok temu zimą bo wtedy sporo testowałem Citrusa.

Może aktualny jest dużo mocniejszy i faktycznie bliżej mu do TFR-a niż do wysokiej jakości pre washu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@CAR CRAZY dzięki za opinie 😄 w takim razie dodaje do koszyka CO 5L 😄 macie juz nową wersje? Czy jeszcze starą? Jak sie sytuacja na rynku troche ustabiluzyje i virus minie to puszcze zamówienie bo w koszyku juz pare produktów mam 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec info zapozyczone od SG 

" Szybkie przyrównanie, 50ml na 1L w nowym pre washu to tak jakbyś użył 200ml na 1L wersji poprzedniej, taka jest różnica w sile domywania. Nowy Pre Wash TFR ma o połowę mniej wodorotlenku sodu, który zastąpiliśmy innymi bezpieczniejszymi składnikami przy czym uzyskaliśmy lepsze właściwości myjące i pienne produktu. Ostatnia zmiana, która wpływa na mycie to większa ilość olejku cytrusowego, który wspomaga mycie i rozpuszczanie zabrudzeń i odtłuszczenie powierzchni. " 

 

mam nowego citrusa ale stosowalem go wczoraj po ciemnku ... na rekawiczce gdzie klapa byla fest ubrudzona nie bylo osadu zadnego . 

 

na bank produktu nie popsuli tego mozemy byc pewni 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
21 godzin temu, Streat napisał:

@CAR CRAZY dzięki za opinie 😄 w takim razie dodaje do koszyka CO 5L 😄 macie juz nową wersje? Czy jeszcze starą? Jak sie sytuacja na rynku troche ustabiluzyje i virus minie to puszcze zamówienie bo w koszyku juz pare produktów mam 😄 

dostawa była w poniedziałek więc prawdopodobnie "nowy"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego produktu Turtle Wax:

70-194-500ml-SHELL-POLISH--WAX.png.ae3fa9a66a0be8016967db167677168d.png

Dzisiaj popracowałem trochę tym AIO - miałem mało czasu i dużo pracy, więc nie miałęm szans na zdjęcia, lub film. Jeśli ktoś się spodziewa, że za mniejsze pieniądze dostanie produkt klasy CP Essence, lub Angelwax Enigma AIO - to się zawiedzie. Nie wiem, jak z trwałością - to się okaże, gdyż jeden element znajomego auta zostawiłem bez dodatkowego zabezpieczenia, ale generalnie produkt jest mało przyjazny w aplikacji maszynowej (rotacja z niebieskim padem SDO od Lake Country, 2 bieg): produkt dosyć szybko się wypracowuje (tzn. bez "ostrzeżenia" nagle znika z lakieru i momentalnie pracujemy padem po "suchym" lakierze). Nie wiem, czy maskuje, czy też trochę "wycina" drobne rysy (nie miałem czasu na wymywanie i sprawdzanie), ale swirle znikają dosyć szybko. Jednak potem dotrzeć pozostałości na lakierze - MASAKRA. Z MF o długim włóknie nie ma co nawet podchodzić, z krótkim włóknem - baaaardzo ciężko... W końcu wkurzyłem się (nie chciałem trzeć lakieru siłowo, aby dotrzeć resztki produktu) i zwilżyłem delikatnie MF quick detailerem z dodatkiem SiO2 - dopiero wtedy docieranie szło tak, jak należy, tzn. dosyć sprawnie i bez siłowego tarcia. Acha - produkt ma konsystencję gęstego mleczka (jak pasta polerska), ale w trakcie pracy bardzo szybko nasącza pad i po 2-3 aplikacjach 4-5 groszków (przed pierwszą dawką produktu pad był delikatnie zagruntowany) pad oddaje tyle produktu, że wystarczą 3 groszki na np. 1/3 drzwi. W każdym bądź razie to AIO na pewno nie zastąpi ani CP, ani AW - kolejnej butelki raczej już nie kupię...

  • Lubię to 4
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
40 minut temu, Tomas-sg napisał:

powiem ze jeszcze tutaj nie trzeba zostawiać rozsądku   daleko za sobą

Punkt widzenia zależny od punktu siedzenia, dla kolekcjonerów egzotycznych supersamochodów to taniocha 😉

40 minut temu, Tomas-sg napisał:

Człowiek w tyle zostawia rozsądek kupując chemicalguysy limitowane edycję po 1000€ i więcej 😁

CG Innovate 2500 Eur

Zymol Vintage za 2400 Gpb 

SV Divine za 13000 Pln.

Royale za 8400 Gpb.

I jeszcze pare, które bardziej pasują do wątku "coś z wyższej półki" 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.