Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.03.2020 o 14:18, Domel napisał:

Tak to norma i w niczym to nie przeszkadza. Przemaglowałem ten produkt już trochę.

 

Dokładnie u mnie to samo , ale produkt działa mimo to świetnie , zazwyczaj aplikuje mgiełkę przy osuszaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki to było w Bauhaus i cena 179 euro w zestawie z baterią i ładowarką. Końcówkę pianujacą z pojemnikiem trzeba osobno dokupić za 20 euro. Tylko właśnie nie wiem czy da się ustawić tam gęstszą pianę bo z tego co widać na filmikach to ona taka trochę rzadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DaV napisał:

bo krajowa konkurencja je kosi cenowo

Jednak w wielu wypadkach (oczywiście często są wyjątki), płacąc drożej za produkt zagraniczny dostajemy produkt lepszy jakościowo/skuteczniejszy/wydajniejszy/trwalszy, niż ten tańszy-krajowy. Nie uważam i nie generalizuję, że zagraniczne zawsze jest lepsze, bo tak nie jest - są produkty krajowe, które prezentują doskonały stosunek cena/jakość, jednak jest też wiele produktów zagranicznych, którym nasze obecne na rynku, krajowe produkty nie są w stanie sprostać... Zresztą chyba każdy ma w arsenale produkty zagraniczne (chemia, kosmetyki, akcesoria), których odpowiedników (w tym jakościowych) nie znajdzie się wśród produktów polskich marek, a jeżeli nawet - te polskich marek niestety nie dorównują tym zagranicznym (pomimo wyższej ceny tych ostatnich)... 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Eidos71 napisał:

Zresztą chyba każdy ma w arsenale produkty zagraniczne, których odpowiedników nie znajdzie się wśród produktów polskich marek, a jeżeli nawet - te polskich marek niestety nie dorównują tym zagranicznym

Mógłbyś podać przykłady w kilku podstawowych kategoriach jak np

QD, QW, T&G/Deiron, T&RCleaner, Dressing do opon, Płyn do szyb?

Zgodzę się np co do twardego wosku. Zagraniczne, zwłaszcza te trwałe, są lepsze i nie mają polskiej konkurencji. Letniaki mogą śmiało konkurować. Co do powyższych które podałem to wolę polskie dlatego jestem ciekaw jakie produkty podasz i zestawisz z polskimi bo ja nie testowałem aż tyle zagranicznych poza tymi najbardziej znanymi jak Megs, sonax, soft99, Nielsen, CG, Dodo czy Duragloss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 ja mogę podać kilka 😁

Bilt Hamber Korrosol, Surfex, Auto-foam Vasco, Water Gold, Artdeshine H2SO, Blue Lotion i HDC, Carpro Ech2o, Solution Finish, Carpro Perl i Espuma Rd-50, wheel woolies, nie wspominając o pastach polerskich, czy cleanerach/glaze'ach.

Dla mnie osobiscie to są tylko przyklady produktow, które nie mają konkurencji wśród polskich produktów.  Oczywiście, są produkty podobne lub pod pewnymi względami lepsze (np zapachowo), ale pod względem skuteczności/efektu/składu - te są moimi top. I gdybym miał zostawić sobie tylko po 1 produkcie z każdej kategorii, to niestety wciąż w większości były by to produkty zagraniczne.

Oczywiście wśród Polskich produktów też jest kilka perełek, które lubię i szanuję (np. tire cleanery, niektóre qd i qw) ale raczej nie mogę powiedzieć, że coś jest hitem na skalę światową i nie ma nic lepszego w danej kategorii 🙂

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

Mógłbyś podać przykłady w kilku podstawowych kategoriach jak np

QD, QW, T&G/Deiron, T&RCleaner, Dressing do opon, Płyn do szyb?

Nie po kolei:

1. deironizer: CarPro IronX, Bilt Hamber Korrosol - niestety, ale (opinia subiektywna) te dwa produkty nie mają konkurencji wśród polskich deironizerów pod względem stosunku skuteczność/wydajność;

2. dressing do opon: Gyeon Q2Tire, OPT Tire Protection & Coating - pierwszy produkt jest (znowu subiektywna opinia) ponad polską konkurencją, drugi nie ma w ogóle odpowiednika wśród chemii krajowych producentów; dodatkowo TS Tire Coat (podobny do Gyeona);

3. QD: tutaj (i w QW, oraz w woskach) jest chyba największe pole do wyboru i jednocześnie najłatwiej wskazać wyższość produktów zagranicznych; należałoby rozgraniczyć na "naturale" i "syntetyki", ale ok - bierzemy z ogólnego kotła: ulubiony przez wielu Prostaff CC Gold Water, CP Elixir, PA High Gloss... Długo by wymieniać i zestawiać (a raczej próbować zestawiać z polskimi produktami)... Chociaż wymienione nie mają w ogóle odpowiedników wśród polskich kosmetyków... A na pewno nie mają odpowiednikó, które mogłyby stawać z nimi do porównania.

4. QW: tutaj również najczęściej polska produkcja kuleje przy produktach zagranicznych: ADS NGPS, GTechniq C2v3, TS Quartz Max, Wolfgang Fuzion SW (choć tutaj Good Stuff ze swoim Show Detailerem w moich oczach dorównuje Fuzion SW, chociaż zestawiam QW z QD)... Znowu długo by wymieniać.

5. T&R Cleanery i płyny do szyb - tutaj nie mam uwag, gdyż polskie produkty są co najmniej tak dobre, jak te zagraniczne, a cenowo wychodzą lepiej.  

Cieszy mnie to, że są polskie produkty, które dorównują swoim zagranicznym odpowiednikom. Niestety jednak - jeszcze wiele rodzimych produktów nie dorównuje zagranicznej konkurencji i dlatego wolę zapłacić więcej za dopracowany, skuteczny produkt, który zrobi to, czego oczekuję (a czasem mnie zaskoczy in plus), niż wydać mniej i mieć niedosyt, a czasem być zawiedzionym... 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eidos71 napisał:

Jednak w wielu wypadkach (oczywiście często są wyjątki), płacąc drożej za produkt zagraniczny dostajemy produkt lepszy jakościowo/skuteczniejszy/wydajniejszy/trwalszy, niż ten tańszy-krajowy. Nie uważam i nie generalizuję, że zagraniczne zawsze jest lepsze, bo tak nie jest - są produkty krajowe, które prezentują doskonały stosunek cena/jakość, jednak jest też wiele produktów zagranicznych, którym nasze obecne na rynku, krajowe produkty nie są w stanie sprostać... Zresztą chyba każdy ma w arsenale produkty zagraniczne (chemia, kosmetyki, akcesoria), których odpowiedników (w tym jakościowych) nie znajdzie się wśród produktów polskich marek, a jeżeli nawet - te polskich marek niestety nie dorównują tym zagranicznym (pomimo wyższej ceny tych ostatnich)... 

Całą stronę na ten temat już przewałkowaliśmy, po co to powtarzać 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DaV napisał:

Całą stronę na ten temat już przewałkowaliśmy, po co to powtarzać

Może to coś da... I dostępność oferty niektórych zagranicznych marek na naszym rynku poszerzy się, lub w ogóle niedostępne marki staną się dostępne... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety; poprę @Eidos71  o ile na początku przygody z detailingiem produkty SG i ADBL itp. (m.in. Tenzi) stanowiły ok. 80% mojej chemii to teraz jest to jakieś 10-15%. dlaczego? skuteczność. owszem; jak się chce to się da... ale po co dokładać roboty? pomijam temat "wosków". zaznaczam to moja SUBIEKTYWNA opinia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Eidos71 napisał:

CarPro IronX

Miałem. Miałem też sporo polskich. Ja przepaści nie odczułem. Zwłaszcza adbla uważam za bardzo skuteczny produkt. Korrosola nie testowałem. Chętnie dopiszę do listy.

11 godzin temu, Eidos71 napisał:

Gyeon Q2Tire

Ten produkt kupuję już chyba ponad 2 lata i nie mogę kupić... tak samo jak CC water golda 🙂 wg mnie znow adbl td i ostatnio ulepszony SG b2b polymer niczym nie odstają od takiego endurance'a. Q2Tire do kupienia w takim razie.

11 godzin temu, Eidos71 napisał:

CC Gold Water, CP Elixir

J.w. do kupienia.

11 godzin temu, Eidos71 napisał:

QW

Będę musiał którąś z propozycji również wybrać. Pytanie co dla Ciebie jest najlepsze w qw? Bo o ile po qd oczekuję tylko doczyszczenia powierzchni i nadania połysku lakierowi o tyle qw mógłby wykazać się już ładnymi kroplami i trwałością. Tu ponownie przytoczę adbla i megsa... są niemal identyczne na lakierze ale adbl siedzi odrobinę dłużej. Chętnie sprawdzę czy któryś z tych produktów zrobi to lepiej niż adbl.

12 godzin temu, Eidos71 napisał:

T&R Cleanery i płyny do szyb - tutaj nie mam uwag, gdyż polskie produkty są co najmniej tak dobre, jak te zagraniczne, a cenowo wychodzą lepiej.  

:good:

 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ale myślę, że nie do końca się zrozumieliśmy. Te produkty co podałeś to te najlepsze twoim zdaniem. Ale zauważ, że większość jest innej firmy. Każda firma ma jeden produkt lepszy drugi gorszy. Wybierając tylko jedną firmę też nie miałbyś tego co najlepsze (o ile takie coś w ogóle istnieje). Nie można napisać, że polskie produkty są złe albo że nie mogą konkurować z zagranicznymi. Śmiało konkurują z firmami które ja wymieniłem czasem nawet je przewyższając. A przecież takie marki jak choćby sonax czy megs to nie są pierwsze lepsze produkty, tylko jedne z pierwszych firm na rynku. Polskie produkty nie przewyższają twoich ulubionych. Twoim zdaniem najlepszych. Raczej ciężko lub niemal niewykonalne stworzyć produkt który będzie najlepszy. Po 1 każdy ma inne preferencje, po 2 ta chemia robiona jest z tych samych surowców 🙂 Tak czy siak chętnie sprawdzę produkty o których pisałeś. Może mój pogląd zmieni się o 180* 😉 póki co potrafię pracować na polskich produktach które działają i dają frajdę przy czyszczeniu autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

Każda firma ma jeden produkt lepszy drugi gorszy.

To prawda.

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

Wybierając tylko jedną firmę też nie miałbyś tego co najlepsze

Zgadzam się, chociaż łatwiej byłoby mi ograniczyć swój arsenał do jednej firmy zagranicznej (np. Bilt Hamber, CarPro, Gtechniq, TacSystem, Optimum), gdzie ich produkty generalnie (choć nie wszystkie zbliżone do ideału) zadowoliłyby mnie, niż ograniczyć swój arsenał do jednego polskiego producenta (na dzień dzisiejszy nie widzę polskiej marki, która zaspokoiłaby - choćby częściowo - moje wymagania odnośnie detailingu). 

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

Nie można napisać, że polskie produkty są złe albo że nie mogą konkurować z zagranicznymi. Śmiało konkurują z firmami które ja wymieniłem czasem nawet je przewyższając.

A więc teraz Ty  podaj mi przykłady, które polskie produkty (QD, QW, produkty do dekontaminacji, woski) przewyższają zagraniczną konkurencję jakością i wydajnością 🙂

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

po 2 ta chemia robiona jest z tych samych surowców

Z tym się nie zgodzę. Nie znam polskich produktów (wosków), których skład oparty byłby na osławionych niemieckich polimerach (wykorzystywanych w produktach Menzerny, Wolfganga). Poza tym zakładając, ż  jeśli nawet polskie i zagraniczne produkty wykorzystują te same składniki, to stężenie tych składników i ich formulacja (a co za tym idzie - stosunek skuteczność/wydajność/efekt) najczęściej działa na niekorzyść polskich produktów. 

Godzinę temu, Fredi88 napisał:

póki co potrafię pracować na polskich produktach które działają i dają frajdę przy czyszczeniu autka

Ja również potrafię pracować na produktach polskich marek i wiele z nich sobie chwalę - ale wiele też swoją skutecznością/wydajnością mnie nie zadowala, dlatego wolę ich zagraniczne odpowiedniki. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Fredi88 napisał:

Mógłbyś podać przykłady w kilku podstawowych

-Paintwork clensery: McKees37 CPP, VP Purple Passion i stos innych

-Aio: AG SRP

-Primery: Essential

-Pasty polerskie: CP, Sonax, Scholl, Angelwax, Megs, Koch chemie, Herrenfahrt, 3D,  i jeszcze więcej

 

Porównuję  z wiodącymi polskimi markami do grudnia 2019.

Sezonu 2020 jeszcze dobrze nie rozpocząłem, i nawet nie wiem jak co o tym sądzić bo co tydzień powstaje kolejna polska marka detailingowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.