Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Zymol: HD z Sio2, do tego powłoka też na finishu - Zymol mocno traci ..... przynajmniej w naszych oczach (HD Cleanse które są w drodze do nas mam nadzieje że jeszcze jako wersja "natural"  :-) )

Sour Shampoo: dziwi mnie ten trend wypuszczania masowo przez każdego producenta "kwaśnego" szamponu.  Jakie są wasze doświadczenia z "kwaśnymi" szamponami ?  W moim przypadku nie znalazłem jeszcze kwaśnego szamponu żeby czymkolwiek się wyróżnił pod względem lepszego domywania.  W moim odczuciu jeżeli ma być bezpieczny dla wosków to jego kwasowość jest na tyle delikatna że nic nie wnosi do poziomu domywania (świeże plamy schodzą też przy szamponach neutralnych albo zasadowych, a starem plamy żeby ruszyć trzeba coś konkretnie mocnego). 

Jak wy to widzicie, a może nie testowałem jeszcze takiego co by robił WoW ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY mnie dziwi że jeszcze zeden Polski producent nie poszedł w żadne waterlesy/ rinselesy 🤔

Co do różnicy między neutral a kwas wystarczy być użytkownikiem białego auta które no nie zawsze jest jakoś konkretnie zabezpieczone lub nawet nie często myte (2 - 3) tygodnie. Głównie już używam tylko kwasnych, domyje raz bez żadnych poprawek. ( zauważyłem że kwaśne szybciej zdecydowanie wysychają). Ostatnio molestowałem Manufakture wosku szampon i jestem na TAK 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
35 minut temu, Tomas-sg napisał:

@CAR CRAZY mnie dziwi że jeszcze zeden Polski producent nie poszedł w żadne waterlesy/ rinselesy 🤔

Na pewno jest już jeden który coś próbuje namieszać, a że jeszcze nic się nie pojawiło... widocznie nie jest to aż takie proste jak zwykły szampon i być może "Polska cena"  przy takiej samej jakości mało będzie różnić się od zagranicznej więc i sprzedać ciężej.

 

Odnośnie kwaśnego szamponu: a robiłeś takie samo mycie szamponem bardziej zasadowym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CAR CRAZY napisał:

Odnośnie kwaśnego szamponu: a robiłeś takie samo mycie szamponem bardziej zasadowym ?

Problem w tym że producenci nie chwalą się tym że ich szampon jest zasadowy. Przynajmniej teraz ciężko mi sobie przypomnieć szampon który mógłby być zasadowy. Nie mierzyłem nigdy ph a forumowe pomiary też jakoś w pamięci mi nie mogą utkwić 😉 wpływ na trwałość LSP? Nie wiem. Lubie i póki mam Na to czas zawsze użyje jakiegoś QD 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera nowego Tixo Tara 👊👊👊👊 

Nowy patent na smołe i klej. Polecam chociaż wy testować dla własnej oceny cena 37zl, nie jest mała ale produkt warty, każde  piknięcie to 100% działania 😃 

PS. Świeci w ciemności 💎

 

FB_IMG_1588351191269.jpg

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Streat napisał:

@boT gdzie to mozna kupić 😄 

Kochamysamochody.pl o ile mnie pamięć nie myli. Ja na tą chwilę się wstrzymuje bo do takich akcji potrzeba większych opakowan. Przynajmniej dla mnie 😉

P. S to świecenie to skutek uboczny czy celowe działanie? Bo jeśli jest on zamierzany a chociaż trochę wpłynął na cenę to czy jest on sensowny? Nie wiem 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, boT napisał:

Premiera nowego Tixo Tara  
Nowy patent na smołe i klej. Polecam chociaż wy testować dla własnej oceny cena 37zl, nie jest mała ale produkt warty, każde  piknięcie to 100% działania  
PS. Świeci w ciemności
 
 

A jak z plastikami, chromami itd? Bezpieczny?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, doniek77 napisał:

A jak z plastikami, chromami itd? Bezpieczny?

Jak z chromami - nie wiem, ale na tworzywa nie miał u mnie wpływu. Na lakierze działa świetnie (oczywiście chodzi o działanie na zanieczyszczenia smoliste, a nie świecenie) - zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja1 ale cena tez rewelacja ;( 36 pln za 0,7, gdzie koch eulex za litr kosztuje 27 pln, to wychodzi 50% wiecej, kto to wybierze, studia gdzie schodzi najwiecej , i stale.  nie sadze :(, pasjonaci?? a ile ich jest ? zeby wydawac 50% za tar remower, jak jeszce trzeba mese innych srodkow nabyc. dlatego mimo ze produkt jawi sie wspaniale, nie wroze dpbrej przyszłosci, zobaczymy za pol roku, kto bedzie o nim pisac/nabywac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac nie zrozumiales produktu 😉  Preparat jest niby drozszy ale ... opryskasz nim raz autko I w miedzyczasie robisz co innego a on ciagle dziala  np. 15 min , gdzie takim prickiem musisz w tym czase 3x dopsikac preparatu bo zasycha i juz Ci ta roznica cen znika lub nawet jestes w plecy . 
Sprawa druga to bezpieczenstwo dla elementow plastikowych , bo jesli cos jest bardzo skuteczne , a po testach widac ze jest i przy tym nie zrobi „zaciekow” na lampach lub czarnych listwach to naprawde warto troche dolozyc by miec spokojna glowe ! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, powalla napisał:

opryskasz nim raz autko I w miedzyczasie robisz co innego a on ciagle dziala  np. 15 min

Testowałeś, jesteś pewny tego czasu ? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, powalla napisał:

Jak moglem testowac jak od wczoraj na allegro, a nie dane mi bylo na probke dla testow sie zalapac 😩

Tak napisali testerzy to co mam im nie ufac? Kupie , przetestuje i jak cos sie nie bedzie zgadzac to opisze w odpowiednim dziale 😎

Ja normalnie na spokojnie pytam 😉 Mogłeś mieć wersje przedprodukcyjne na długo przed innymi 😉 Zakupiłem, też sprawdzę. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Domel napisał:

Ja normalnie na spokojnie pytam 😉 Mogłeś mieć wersje przedprodukcyjne na długo przed innymi 😉 Zakupiłem, też sprawdzę. pzdr

Produkt może i leżeć kilka do kilkunastu godzin i nie ma prawa wyparować, zostaje tłusty film. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Domel napisał:

Ja normalnie na spokojnie pytam 😉 Mogłeś mieć wersje przedprodukcyjne na długo przed innymi 😉 Zakupiłem, też sprawdzę. pzdr

Ja testowałem, siedzi nawet dłużej na miękko (mnie po godzinie znudziło sie czekac kiedy zaschnie), oblepia powierzchnie ze względu na konstytencje i spokojnie gryzie sobie smołe.
Produkt dobry ale czy faktycznie przez te 15 minut zje wiecej smoły od pricka ?

Poziom porównywalny, produkty typu tar maja ten problem że rozpuszcają smołe do pewnego poziomu, jak jest zbyt grubo to i tak trzeba poprawić, lub po prostu wziąć benzyne ekstrakcyjną.
Tak czy owak produkt dobry i fajny, tylko tak jak mówiłem na FB jeżeli to świecenie zwiększyło cene, to głupota marketingowa. Produkt czy nawet marka, która jest nowa na rynku atakuje drożej bo świeci w ciemności 🙂, bajer fajny ale dla wosku/qd-ka etc, nie dla tara którego lejemy często litrami.

No i problem kolejny brak dużych baniek oraz zaopatrzenia w ulubionych sklepach, nie lubie zamawiac z allego i kupować jednego produktu, wydaje mi się to mocno nie ekonomiczne.
 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.