Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ghost napisał:

-Aio: AG SRP

-Primery: Essential

-Pasty polerskie: CP, Sonax, Scholl, Angelwax, Megs, Koch chemie, Herrenfahrt, 3D,  i jeszcze więcej

Zgadzam się. Jeśli chodzi właśnie o AIO, primery, glaze, pasty polerskie - tutaj polskie marki W OGÓLE nie mają obecnie szansy z konkurencją zagraniczną, a właściwie polskie marki w tych kategoriach praktycznie nie posiadają w swojej ofercie żadnych sensownych produktów, lub w ogóle nie posiadają tego typu produktów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Może nie nowość patrząc na rynek, ale ostatnio dostaję maile od różnych "polskich" firm że wprowadzają do swojej oferty IPĘ. Jak wiadomo IPA przeżywa drugą młodość w związku z trudną sytuacją na świecie. Ceny za jakie oferują IPĘ  są przynajmniej śmieszne, a zarazem tragiczne.

Firmy które są już jakiś czas na rynku i do tej pory nie miały tego produktu w ofercie, po co wprowadzają mega prosty produkt za tak chore ceny? Na co liczą ? Za kogo nas mają?

Ja wiem że cena IPY w produkcji zdrożała (ale też nie na takim poziomie...) i można to sobie tak tłumaczyć, ale wprowadzają to firmy które uważają się za poważne i za klientów mają osoby profesjonalne które sa w branży nie od 2 miesięcy.

Jeżeli do tej pory firma funkcjonowała bez IPY w asortymencie to po co to robić w tak chorym okresie?

Moim zdaniem lepiej nie mieć IPY w ofercie niż mieć ją i wprowadzać w takich okolicznościach i za takie pieniądze. I ryzykować setkami opinii jak to firma X chce wychu..... swoich klientów.

Co o tym sądzicie ? Mieć IPĘ w cenie 220zł za 5L lub 50zł za 1L czy nie mieć w ogóle? 

 

 

 

  • Lubię to 12
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY wiesz co. Nie tak dawno powiedział mi mój znajomy: "najlepszy biznes robi się na ludzkim strachu".

Ale gdzieś w tym miejscu jest też jedna firma. Infinity Wax ceny naprawdę nie znam ale pewnie jest spora. Ale chłopaki zrobili akcje że rozdawali też i za darmo ludziom chorym na raka itp. Michael mi naprawdę zaimponował w tej chwili 😉

P.s w porównaniu do ceny tej IPY chyba bardzo zbliżona jest cena WipeOuta tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, CAR CRAZY napisał:

Jeżeli do tej pory firma funkcjonowała bez IPY w asortymencie to po co to robić w tak chorym okresie?

Dla pieniędzy ... chcą się po prostu nachapać ! Jak dla mnie to żenujące i powinno się takie "akcje" piętnować i potępiać ! 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomas-sg napisał:

"najlepszy biznes robi się na ludzkim strachu".

Najgorsze jest to, że wiele osób tak do tego podchodzi. Według mnie taki działania powinny być karane, a na pewno powinna być  ustawa która by to regulowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomas-sg napisał:

w porównaniu do ceny tej IPY chyba bardzo zbliżona jest cena WipeOuta tak ?

Polskie marki są nawet DUŻO tańsze 

SG SIS, RRC, ADBL

choć zagraniczne też

Koch Chemie SIL

 

A topowe dopiero równają się z ipą cenowo jak

Tac System

 

Droższe od wspomnianej wyzej ceny ipy (220 5L) będą dopiero

Gtechniq, Gyeon, Car Pro

 

Już nie mówię nawet po bandzie zmywacz Novol 5L 70zł.

 

 

IPA miała sens, bo robiła co miała robić i była tania....

38 minut temu, CAR CRAZY napisał:

Co o tym sądzicie ? Mieć IPĘ w cenie 220zł za 5L lub 50zł za 1L czy nie mieć w ogóle? 

Wypowiadam się tylko za siebie, skoro jest tyle zamienników, które zawsze były reklamowane jako "lepsze" od ipy. To po co komu ipa do inspekcji na chwilę obecną.

Precz z firmami, które chcą się dorobić na ludzkiej krzywdzie!!!

A jak ktoś potrzebuje do dezynfekcji powierzchni, to detergenty bywają równie skuteczne lub skuteczniejsze w przebijaniu się przez otoczkę białkowo lipidową wirusów.

 

19 minut temu, Bitek napisał:

Ciekawe czy takie podnoszenie ceny jest zgodne z prawem. 

Wolny rynek. Tu nie było bezpośredniej zmowy cenowej. Nic z tym nie zrobisz

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ghost napisał:

Polskie marki są nawet DUŻO tańsze 

SG SIS, RRC, ADBL

Faktycznie. Jeszcze chyba do mnie nie dociera to jak podrożała IPA 😁 to nawet jeszcze bardziej otwiera oczy na zachłanność.

11 minut temu, ghost napisał:

Wolny rynek. Tu nie było bezpośredniej zmowy cenowej. Nic z tym nie zrobisz

I to mnie właśnie dręczy... Chyba każda wolność powinna mieć swoje granice. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ghost napisał:

Wolny rynek. Tu nie było bezpośredniej zmowy cenowej. Nic z tym nie zrobisz

Wolny rynek ma narzędzie na to ... popyt 😉  Nie będzie sprzedaży , to jeden z drugim obniżą ceny do ekonomicznie uzasadnionych poziomów . Oczywiście na razie popyt jest spory więc ... niech się nażrą jeden z drugim ale niech pamiętają że karma wraca! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Birkhof napisał:

Popyt i podaż

 

39 minut temu, powalla napisał:

razie popyt jest spory więc ... niech się nażrą jeden z drugim ale niech pamiętają że karma wraca! 

Dokładnie tak. Towar jest wart tyle, ile klient jest w stanie zapłacić. Więc to konsumenci decydują. Warto się zastanowić, czy zakup jest konieczny i czy są zamienniki. Na powyższym przykładzie są płyny inspekcyjne 2 razy tańsze i zmywacze 3 razy tańsze.

 

Swoją drogą wśród innych społeczności zauważyłem już akcję czarna lista.

Sklepy i producenci, którzy sztucznie zawyżają ceny i olewają przejawy człowieczeństwa trafiają na listę.

Po zakończeniu "gorącego" okresu klienci w podziękowaniu robią zakupy wszędzie indziej byle nie od jednostek z listy. Może i to jest myśl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek ma narzędzie na to ... popyt   Nie będzie sprzedaży , to jeden z drugim obniżą ceny do ekonomicznie uzasadnionych poziomów . Oczywiście na razie popyt jest spory więc ... niech się nażrą jeden z drugim ale niech pamiętają że karma wraca! 

W chinach mówi się ze dzienna produkcja z 10 mln maseczek zwiększyła podaż do 200mln szt dziennie. Maseczki tam także podrożały nawet 10x na początku epidemii i tych najtańszych wiecznie brakowało.
W samych chinach 4500 firm zainwestowało w linie produkcyjne w ciagu ostatnich 2 miesięcy.
Ceny spadly tam juz o 60% z 0.35c do 0.15c

Nie ma tam żadnych konkretów i opisanych jakie to są narzędzia - to raczej straszaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, CAR CRAZY napisał:

Może nie nowość patrząc na rynek, ale ostatnio dostaję maile od różnych "polskich" firm że wprowadzają do swojej oferty IPĘ. Jak wiadomo IPA przeżywa drugą młodość w związku z trudną sytuacją na świecie. Ceny za jakie oferują IPĘ  są przynajmniej śmieszne, a zarazem tragiczne.

Firmy które są już jakiś czas na rynku i do tej pory nie miały tego produktu w ofercie, po co wprowadzają mega prosty produkt za tak chore ceny? Na co liczą ? Za kogo nas mają?

Ja wiem że cena IPY w produkcji zdrożała (ale też nie na takim poziomie...) i można to sobie tak tłumaczyć, ale wprowadzają to firmy które uważają się za poważne i za klientów mają osoby profesjonalne które sa w branży nie od 2 miesięcy.

Jeżeli do tej pory firma funkcjonowała bez IPY w asortymencie to po co to robić w tak chorym okresie?

Moim zdaniem lepiej nie mieć IPY w ofercie niż mieć ją i wprowadzać w takich okolicznościach i za takie pieniądze. I ryzykować setkami opinii jak to firma X chce wychu..... swoich klientów.

Co o tym sądzicie ? Mieć IPĘ w cenie 220zł za 5L lub 50zł za 1L czy nie mieć w ogóle? 

 

 

 

dawajcie prosto z mostu jakie to firmy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maajkeelo napisał:

Korzystał ktoś z chemii NIELSEN ?

Panie kochany, ta marka to dla mnie legenda. Jakieś 10 lat temu jak zaczynałem przygodę z detailingiem to głównie używałem Nielsena. Na tamte czasy byłem bardzo zadowolony 🙂 Ich apc cyclone robiło robotę tak samo jak i dressing do plastików wewnętrznych, który przy okazji w tej cenie ładnie pachniał. Zapadł mi też w pamięć nap extra foam. Do ręcznego prania świetnie mi się spisywał. Ogólnie te produkty to dobry stosunek cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@maajkeelo o którym płynie nielsena mowisz? 😄 

Ja uzywam nielsena do tej pory, nap low foam i blue window clean II to moje ulubione środki 🙂 do tego finesse, choice i briliance a no i qd do skór mega maja 🙂 ogolnie firma pod wzgledem cena/jakość bardzo fajna 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, maajkeelo napisał:

Korzystał ktoś z chemii NIELSEN ?

Zracji pracy na myjni z Nią mam styczność , płyn do szyb anty-smogowy jest super 🙂

Ktoś jeszcze coś z Niej używał, ktoś coś poleca ? 😄

Nielsen Cyclone APC - jeszcze 3-4 lata temu był masowo polecany na tym forum, gdzieś chyba jeszcze mam butlę w szafie

Nielsen Finesse - coś jak PB natural look, w sensie efekt mocno przyciemnia, na różnych tworzywach różnie siada, ale to jak większosć dressingów

Nielsen Brillance - mega trwały dressing do opon, jak nałożysz na bogato bez docierania to pierwszy tydzień jest połysk, drugi tydzień satyna, a kilka kolejne tygodni bardzo ładny mat o wyraźnej ciemnej barwie. Przy takiej aplikacji żaden dressing nie siedział u mnie tak długo.

 

Nie są to produkty high end, ale zdecydowanie wiele z nich ma bdb relację jakość/cena.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za nielsenem nie przepadam i nic więcej nie kupię. Miałem finesse, miałem brillance i cyclone. W sumie to dalej mam. Produkty mocno średnie. Ani trwałe, ani nie porywające wyglądem, a apc po prostu śmierdzi chemicznie jak każde inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fredi88 napisał:

Miałem finesse, miałem brillance i cyclone..... Ani trwałe

O dobrze, że jesteś, to będę miał pytanie.

Z trwałością to domyslam się, że nie chodziło o Cyclone 😉

Finesse po zrobieniu 50/50 nadal dawał widoczne przyciemnienie i odcięcie po 6 tygodniach. Przy czym dowiedziałem się, że w większości renomowanych dressingów filtr UV przestaje chronić po około miesiącu. Więc warto ponownie aplikować niezależnie od marki albo przelecieć qd z uv blockerem.

 

To co byś mi polecił zamiast Brillance trwałego do opon? Bo ten po 6 tygodniach i wielu deszczach wyglądał lepiej niż Herrenfahrt po kilku dniach i jednym desczu 🙂  Interesuje mnie połysk/satyna w początkowym okresie po aplikacji oraz przede wszystkim trwałość.

 

PS mod mógłby przenieść dyskusję do odpowiedniego tematu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ghost napisał:

Finesse po zrobieniu 50/50 nadal dawał widoczne przyciemnienie i odcięcie po 6 tygodniach

U mnie nie dawał w ogóle przyciemnienia na plastikach. Ale wiadomo, że plastik plastikowi nie równy. Funky Witch czy GoodStuff w leonie też kompletnie nic nie przyciemniają. Finesse w leonie nawet nie próbowałem. W golfie 3 i fiacie 500 efekt był kiepski.

Brillance dawno nie używałem. Opona też oponie nie równa. Mnie nie porwał. Jak zrobi się cieplej chętnie wyciągnę te 2 produkty z nagłębszego pudła i zrobie bezpośrednie porównanie z moimi liderami trwałości póki co ADBL TD I SG B2BPolymer. Zobaczymy...

A apc jak apc... czyści. Śmierdzi. Nad czym się tu rozwodzić.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.