Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko mam do Was, bo wydaje mi się, że zaciera się granica między QD, a QW, większość oczekuje aby QD dawało efekt QD + QW = AIO na szybko 😂

Ponieważ kończy mi się QD TuningKinz i QW Meguiars Ultimate, mam jeszcze Ech2o rozrobione 1:20 i efekt fajny, ale wypadałoby kupić coś nowego. Znalazłem w swoim asortymencie SCS Revival Coat.

Czy mogę to traktować jako QD, ewentualnie rozcieńczyć z wodą demineralizowaną? Czy jest to produkt typu booster czy raczej coś ala Geyon Cure? Jest filmik na stronie SCS, ale nakładanie aplikatorem jak powłokę, a ja się zastanawiam czy jego przeznaczenie może być takie jak QD lub QW?

Auto czarne jakby ktoś pytał 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@kedar Revival trzeba traktować jak typowy wzmacniacz krzemowy: aplikacja aplikatorem nie jest konieczna, można aplikować bezpośrednio na lakier lub fibrę i rozprowadzić.  Czyli sama aplikacja może przypominać QW : pryśnij, przetrzyj, odczekaj chwile i wypoleruj do połysku. 

Niestety przygotowanie powierzchni powinno być lepsze niż pod QW a tym bardziej lepsze niż pod QD: najlepsze efekty uzyskujemy aplikując na suchą i czystą powierzchnię. Po aplikacji najlepiej jak auto przez 3-5 godzin nie zobaczy wilgoci.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CAR CRAZY napisał:

Niestety przygotowanie powierzchni powinno być lepsze niż pod QW a tym bardziej lepsze niż pod QD: najlepsze efekty uzyskujemy aplikując na suchą i czystą powierzchnię.

Czyli mogę się pokusić na szybko np.CarPro Eraser i potem Revival?!

2 godziny temu, CAR CRAZY napisał:

Po aplikacji najlepiej jak auto przez 3-5 godzin nie zobaczy wilgoci.

Spoko, zawsze działam wieczorem w garażu do północy albo i później, zatem do rana będzie tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj pierwsza styczność z turtle wax ice seal&shine i straaasznie tępo się aplikował... auto w cieniu, 2-3 strzały na panel i probowalem rozprowadzić zarówno gruba (800gsm) fibra jak icienka wax pro no limit (360gsm) i masakra! Przy żadnym produkcie jeszcze się tak nie umordowalem. Fibra dosłownie zwijała się przy próbie rozprowadzenia. Na dodatek jeszcze zostawały z niej włoski. Wy tez tak mieliście? Co ewentualnie robiłem źle? Auto niczym niezabezpieczone. Prewash proelite nanofactor 1:10 i mycie właściwe BH auto wash 1:2000 jeśli ma to jakieś znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bapko napisał:

Miałem wczoraj pierwsza styczność z turtle wax ice seal&shine i straaasznie tępo się aplikował... auto w cieniu, 2-3 strzały na panel i probowalem rozprowadzić zarówno gruba (800gsm) fibra jak icienka wax pro no limit (360gsm) i masakra! Przy żadnym produkcie jeszcze się tak nie umordowalem. Fibra dosłownie zwijała się przy próbie rozprowadzenia. Na dodatek jeszcze zostawały z niej włoski. Wy tez tak mieliście? Co ewentualnie robiłem źle? Auto niczym niezabezpieczone. Prewash proelite nanofactor 1:10 i mycie właściwe BH auto wash 1:2000 jeśli ma to jakieś znaczenie

Może to mieć znaczenie jeżeli jest dużo syfu na lakierze. Musiałbyś przeprowadzić dekontaminacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mieć znaczenie jeżeli jest dużo syfu na lakierze. Musiałbyś przeprowadzić dekontaminacje 

To w takim razie przelecę jakiś panel gliniano zobaczymy czy to coś zmieni. Czym wy to aplikujące i jaka ilość ze jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie. A lakier jest szorstki dotyku czy nie? 

Aż poszedłem o sprawdziłem i poza tym ze jedynie trochę przykurzony to jednak tarka...
ale z tego co pamietam to jak aplikowałem kiedyś ssw to nie było takiego problemu:/ aż żałuje ze nie sprawdziłem teraz tego i nie spróbowałem ssw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem TW Seal & Shine na 3 autach i nigdy nie miałem takich problemów, ale zawsze to było po dokładnym oczyszczeniu lakieru (cleaner lub pasta polerska). Być może za słabo oczyszczony lakier? 

Auto sporadycznie opłukane na bezdotyku. Takie z gatunku szczurowatych Ja, tak jak mówię jedynie nanofactor + mycie właściwe BH auto wash. Auto chyba nigdy nie widziało dekontaminacji... wiec to musi być to. Będę testował na innych autach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam,

potrzebuje QD do używania po każdym myciu- co 1-3 tygodnie. Lakier czarny metalik, obecnie z woskiem Zymola. 
 

Co ma robić? Usuwać zacieki na czarnym lakierze i kropki od wody po spłukaniu, utrzymać efekt Zymola do kolejnego mycia, odpychać brud. Musi się nakładać w sposób: pryskam, wycieram i gotowe.

Po przeczytaniu wpisów tutaj skłaniałbym się chyba do self made na bazie szamponu Wolfganga ale proszę o rady profesjonalistów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pioter83 napisał:

Jego zaletą jest że można go kłaść na mokry lakier a potem spłukać.

Właśnie dzisiaj dowiedziałem się o takiej metodzie aplikacji tego QD... Generalnie śmiało możesz go aplikować na ceramikę - sprawdzi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioter83  - każdy QD z dodatkiem ceramiki będzie jej "wspomagaczem". Możesz wybrać CarPro, Prostaff, ADS, TS, Soft99, QGlym, Ultracoat... Możesz też sięgnąć po droższe produkty (typowe boostery) od Max Protect, lub Kisho... Wybór jest ogromny. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Eidos71 napisał:

Możesz też sięgnąć po droższe produkty (typowe boostery) od Max Protect

Mówisz o Silkcoat? Mam pełna nową butle, muszę więcej potestować. Z tego co czytałem na stronie producenta potrafi on pomoc jeśli mamy problem z dotarciem jakiegoś qw czy wosku.

Co ciekawe Silkcoat zawiera „ 10% carnaubawax” 

Uzywa ktoś silkcoata na innych powłokach niż maxprotect? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.