Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Jondi napisał:

Szybkie pytanko SSW czy BSD?

 

Auto żony czarne stojące pod chmura woskowane raczej max 3 razy w roku jakimś syntetykiem. Zależy mi na trwałości samooczyszczaniu i nieprzywieraniu brudu.

Myte rak co 1-2 tyg w zależności od pogody i możliwości.

Tylko BSD 🙂 Na klasykę się ręki nie podnosi. Z jakiegoś powodu sobie na bycie w jej gronie zasłużył 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral SSW to taka ulepszona wersja jak dla mnie BSD 😁 hydro na podobnym poziomie ale lepszy polysk,aplikacja,efekt sliskosci i trwalosc 

Teraz, Jondi napisał:

Hmm w takim wypadku jest dylemacik...

 

jakieś inne sugestie pancernych QD? CC golda mam...

Ostatnio testowalem Dodo Juice Future Armour i bardzo mnie zaskoczyl (pozytywnie) aplikacja,trwalosc,hydro na podobnym poziomie jak SSW ale lepszy polysk(taki efekt oblania szklem) i lepsze wlasciwosci samoczyszczenia i nie przywierania brudu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest auto którego nie darzę miłością ale z zasady dbam 😛 Nie chce na nie wydawać majątku i poświęcać nie wiadomo ile $$. W Tym roku już wiosennie odświeżony tzn one step na do HDC i titanium więc coś po myciu trzeba na to dać...  Stoi pod chmurą więc wiadomo jak to z czasem wygląda.... musi wytrzymać te 2 tygodnie ten qd...

Zdecydowanie nie może przyciągać brudu to bez 2 zdań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DodoJuice Future Armor. Łatwo się dociera, nie gryzie się z sealantami, można nakładać na mokry lakier i fajnie wspomaga osuszanie. Brud sam sobie nie pójdzie, ale jak się w miarę regularnie opłukuje to syf schodzi bez problemu. Trwałość - tej jesiennej zimy bez problemu po dwóch miesiącach dało się zauważyć jeszcze działanie "antybrudowe". Wiadomo, że jak wóz myje się raz na sezon to nic nie pomoże, ale ten QD/QW (bo w sumie nie wiem do końca jak toto określić) daje radę. Jest u mnie w czołówce wspomagaczy "na szybko", zwłaszcza do użycia zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam od miesiąca nowiutki lakier do pielęgnacji w kolorze Szary Indium metalik. Jest zabezpieczony woskiem Fusso99 dark 12M. Przeglądałem forum i opinie na temat QD. Teraz zastanawiam się co wybrać, żeby było szkiełko i  trochę się utrzymało. Czy wybrać Fireball Ultimate Coating Wax czy Sonax ProfiLine Brilliant Shine Detailer czy może Soft99 Luxury Gloss, a może zaproponujecie coś innego.

Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marnypopis  jesli  chcesz najbardziej w teori kompatybilny QD to speed&barrier,jesli oczekujesz podbicia efektu to Water Gold lub Elixir,a jesli nie chcesz mocno ingerowac w hydro a ma byc szybko latwo i przyjemnie IW Rapid detailer 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marnypopis napisał:

Cześć, mam od miesiąca nowiutki lakier do pielęgnacji w kolorze Szary Indium metalik. Jest zabezpieczony woskiem Fusso99 dark 12M. Przeglądałem forum i opinie na temat QD. Teraz zastanawiam się co wybrać, żeby było szkiełko i  trochę się utrzymało. Czy wybrać Fireball Ultimate Coating Wax czy Sonax ProfiLine Brilliant Shine Detailer czy może Soft99 Luxury Gloss, a może zaproponujecie coś innego.

Dzięki, pozdrawiam.

Śmiało bierz Luxury Glossa. Jest dużo tańszy niż Fusso Speed&Barrier i daje ładniejszy połysk, chociaż przy aplikacji solo lub na zdechły wosk Speed&Barrier jest bardziej praktyczny, bo daje lepszy zrzut wody i brudu. Aplikacja w obu przypadkach łatwa i przyjemna. Luxury Gloss to najciekawszy tani QD na rynku, o jakim wiem.

PS Śmiało można nim jechać po wszystkim 😉 Ja smaruję nim nielakierowane plastiki w motocyklu i siedzi na nich dłużej niż na lakierowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Gardor napisał:

Panowie Gyeona Quick Detailer ktoś używał z Was? Pytanie moje brzmi czy jest prosty w użyciu i nie ingeruje mocno w hydro? 

Tak prosty w użyciu. Czy ingeruje - nie pamiętam, sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor ja od siebie polecam Wolfanga Uber rinseless Washa. Może i minimalnie podbija wygląd i kropelki, ale jest mega banalny w użyciu i bardzo śliski. Im bardziej gorący lakier tym nawet łatwiej się go używa. Nie pozostawia żadnych mazów, nie trzeba walczyć z docieraniem, docieraniem na dwie fibry, czy coś. No i za 80 zł masz jakieś 16 litrów-20 litrów qd, który idealnie sprawuje się przy waterlessach, jako clay lube a nawet płyn do szyb. Polecam.

Kolejnym jest Ech2o 1:15, chociaż ono akurat przy niektórych solidowych ciemnych lakierach zostawiało ciemniejsze smugi i wymagało większej uwagi, no i według mnie naprawdę sporo dodaje do wyglądu. Ale pewnie miałeś już okazję je stosować. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż zastanawiam sie nad kupnem Zymol Field Glaze. Będzie to mój pierwszy qd. Auto nie zabezpieczone, kolor carbonshwarz. Polecacie? I czy samo umycie piana aktywna, rękawica na 2 wiadra osuszanie wystarczy do aplikacji tego czy cos przed tym musi wylecieć? I czy to dobry qd do nakladanie na wosk (w późniejszym czasie planuje kłaść  wosk) Pozdrawiam

 

Screenshot_20200326-170816_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herki jeśli będzie to Twój pierwszy qd i w dodatku będziesz go kładł na nie przygotowane auto to nie polecam. Przy pierwszym razie popełnia się dużo błędów - walisz na bogato, docierasz niedbale i zastanawiasz się, nad czym się oni tak zachwycali. Osobiście poleciałbym Ci coś prostszego i tańszego na pierwszy ogień. Mieszkasz w UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar za jakis czas dac wosk, a wypowie sie ktos jak sie ma to bez zabezpieczenia ?? Chciałbym na weekendzie po myciu użyć go (jezeli kupię) jest sens? Auto myje 1-2 na 2tyg 

1 minutę temu, ktm950 napisał:

@Herki jeśli będzie to Twój pierwszy qd i w dodatku będziesz go kładł na nie przygotowane auto to nie polecam. Przy pierwszym razie popełnia się dużo błędów - walisz na bogato, docierasz niedbale i zastanawiasz się, nad czym się oni tak zachwycali. Osobiście poleciałbym Ci coś prostszego i tańszego na pierwszy ogień. Mieszkasz w UK?

Tak w uk, co więc polecasz na nie zabezpieczony lakier na 1 raz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Szukam QD z jak najlepszym zrzutem wody. Kropelki fajnie jakby były, ale nie jest to konieczny warunek. Więcej nie potrzebuję. Chodzi o to, że mam w smarcie coś ala panoramę - plastikową szybę w dachu, na której tworzy się zawsze tafla, która przemacza mi ręcznik do suchej nitki. Z kolei jak zostanie tam trochę wody, to zacieki są jak się patrzy- trochę irytujące. Co polecacie? SSW? Bo rozumiem, że zabezpieczenie tego trwałym woskiem odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herki mam ponad 20 qd, a ulubieńcem jest niezmiennie FG (kończę 5 butelkę). Nigdy go nie kładłem na lakier bez lsp, wiec nie powiem jak sie go aplikuje w takich warunkach i jak to wygląda na aucie. Natomiast na lakierze, na którym leży wosk naturalny daje przefajnego kopa, podbija połysk i głębię bez popadania w przesadzone efekciarstwo. Porównywalny efekt daje Presto Detail od Polishangel (tam jest tłuściej i mniej subtelnie) i ostatnie moje odkrycie - qd od Pinnacle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.