Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

@david2888 @Eidos71 therioon

Dzięki w taki razie zleci Prostaff

2 godziny temu, Eidos71 napisał:

j/w - bezproblemowo.

Wymaga uwagi (używam trzeciej butelki i nadal trzeba uważać na plamy - docierać przy dobrym oświetleniu i sprawdzać, czy nie zostają ciemniejsze plamy) - niezależnie od tego, czy aplikujemy oszczędnie, czy "na bogato".

Bezproblemowy QD - większej różnicy w łątwości aplikacji między Enigma, a wersją standardową nie zauważyłem. Nie daje jednak aż takiego poziomu dodanego połysku, jak Prostaff.

Właśnie coś kojarzyłem, że były takie problemy ale nie pamiętałem czy to na pewno z tym... dzięki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,BMW SCHWARZ 2,U  mnie leży SV Shield po one step na dedykowanym cleanerze od SV po myciu uzywam Gyeon QD i jak narazie Torpeda! SV przyciemnił lakier A QD zaj***się go wspiera :) szczerze polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ginseng napisał:

zapytam o jakąś porade bo chciałbym kupić coś nowego co byście polecili 

A jaki QD Cię interesuje: na bazie carnauby, czy też syntetyk..? Dający "trwały" efekt i zabezpieczenie, czy też bardziej nastawiony na look, a może typowy QD nie ingerujący w główne zabezpieczenie i w wygląd ? Musisz sprecyzować, bo wybór QD jest ogromny, a doradzenie czegokolwiek zależne jest od Twoich oczekiwań. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 jeśli można podłącza się do pytania co byś polecił do poprawienia wyglądu? Żadna inna cecha nie ma dla mnie znaczenia, narazie uzywam Qd1 i qd od rrc. Czasami też wleci ssw

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, menior napisał:

@ginseng co powiesz o Poorboy's QD+ w porownaniu z takim SG Morning dew ? 

morning dew był jednym z pierwszych moich qd i dosc prosty w użyciu spore kropelkowanie i ładnie podbijało lakier , z poorboyem miałem wiekszy problem z dotarciem i czasami robiły mi się mazy ,ale prepraty mialem na dwóch różnych lakierach i na obecnym czyli lc9z poorboy fajnie pogłębiał czerń

 

jeżeli chodzi o qd bardziej jakiś na look , bo i tak w miare czesto staram się poprawiać preparatami -obecnie show detailer zrobił chyba największe na mnie zaskoczenie ,ale to zdaję sie na was bo rozważam softa99 luxury gloss  albo shiny ceramic sam nie wiem ..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ginseng napisał:

@menior no to trochę mnie zszokowałeś 

Troche ich przerobilem i mam nawet swoj ranking 😁 widze ze z tych z carnauba przerobiles juz chyba wszystkie bardziej uznane(moze brakuje Finale) wiec jesli mialbym cos sugerowac to w moim rankingu jesli chodzi o look wysoko cenie sobie np.Elixira,bywa upierdliwy w aplikacji ale odwdziecza sie pieknym efektem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ginseng napisał:

zapytam o jakąś porade bo chciałbym kupić coś nowego co byście polecili 

miałem już : poorboya qd+ , morning dew , good stuff show show detailer i zwykły shiny garage qd 

Tac System Shinee robi doskonałą robotę w kwestii wyglądu. Choć znalazłem jedną wadę w tym produkcie, zobaczymy komuś jeszcze uda się ją znaleźć 🙂

 

56 minut temu, menior napisał:

np.Elixira,bywa upierdliwy w aplikacji ale odwdziecza sie pieknym efektem 😉

Tu efekt nie jest jednoznaczny i bardziej zależy od koloru. Miałem okazję przyglądać się przemianie przed i po aplikacji tego produktu i... O ile oczy nie skłamały przy jednorazowych oględzinach... Stłumił połysk. 

Na ciemnych może to mieć sens jak ktoś chce jeszcze przyciemnić. Ale boję się, że na jasnych...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  zgadzam sie ze efekt zalezy od koloru i dlatego aplikowalem kazdy QD przynajmniej na 3 roznych kolorach i staralem sie ocenic nie tyle czy "mi sie podoba" ale ile dodaje/podbija do looku,ale bazuje oczywiscie na moim oku 😄 Jak dla mnie Elixir daje duzo od siebie,bardzo ewidentnie przyciemnia i daje efekt tzw.oblania szklem,tylko na bialym wypadl nieco slabo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, menior napisał:

widze ze z tych z carnauba przerobiles juz chyba wszystkie bardziej uznane(moze brakuje Finale)

Oj - to nawet nie jest 1/4 tych uznanych...

 

8 godzin temu, ginseng napisał:

jeżeli chodzi o qd bardziej jakiś na look

Czyli trwałość idzie na drugi plan... Z posiadanych przeze mnie: znany Ci już GS Show Detailer (za mocny, ciepły połysk), Prostaff CC WG (za mocny, szklany połysk), AF Finale (za nienachalny, ale miły połysk), IW Rapid Detailer (podobnie, choć połysk jest bardziej plastikowy), Wolfgang Instant Detail Spritz (tutaj podbicie połysku - wg mnie jego ton jest zależny od zabezpieczenia bazowego), FW Botox (połysk podobny do Show Detailer, chociaż chyba mniej ciepły)... Posiadam obecnie w arsenale ok. 20 quick detailerów i naprawdę trudno jest wskazać te naj... - większość dodaje połysku, jednak jego ton jest w dużej mierze zależny od tego, czy jest to typowy syntetyk, czy też z dodatkiem carnauby (no i od wspomnianego wyżej koloru lakieru), a także (w jakimś procencie) od rodzaju bazowego zabezpieczenia. Ze znanych mi, ale obecnie nie posiadanych poleciłbym jeszcze dwa: Zymol Field Glaze (ostatnio przypomniany na forum - daje ciepły, aksamitny połysk) i Zaino Z8 (daje silny połysk, zwłaszcza kilka godzin po aplikacji, jednak - wg mnie - to nie jest typowy QD, a bardziej QW). Pozostałe wymienione przez Ciebie QD nie wyróżniają się (wg mnie) z masy innych. Poza Prostaff CC WG, pominąłem QD z dodatkiem SiO2 - czasem wydaje mi się, że większość z nich daje zbliżony efekt - nastawiony na szklistość i trwałość, bez tej magii ciepła i głębi... Po prostu boostery do powłok, lub 2-3 tygodniowe samodzielne zabezpieczenie lakieru. Ale to moje zdanie.

 

9 godzin temu, chudy2355 napisał:

narazie uzywam Qd1 i qd od rrc Czasami też wleci ssw

Duuuużo dobrego przed Tobą... Wymienione od ADBL niczym mnie nie powalają - poza trwałością. QD od RRC nie znam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 to daj mi pomysl na jakiegos fajnego QD z carnauba bo ostatnio szukalem do kolekcji(a tez mam ich z 15) ale takiego dostepnego u partnerow forum bo ostatnio szukalem cos ciekawego i na koniec wybralem klasyka czyli PB QD+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, menior napisał:

daj mi pomysl na jakiegos fajnego QD z carnauba

Wspomniany GS Show Detailer, Zymol Field Glaze, FW Botox. Acha - jeden z moich chyba pierwszych QD - Sonus Carnauba Spritz (muszę koniecznie zamówić ponownie - dobrze, że dzięki temu tematowi sobie o nim przypomniałem 😄)...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eidos71 napisał:

Wspomniany GS Show Detailer, Zymol Field Glaze, FW Botox. Acha - jeden z moich chyba pierwszych QD - Sonus Carnauba Spritz (muszę koniecznie zamówić ponownie - dobrze, że dzięki temu tematowi sobie o nim przypomniałem 😄)...

Show detailera mam i czeka na testy,Zymola widzialem ale drogi i nie wiem czy warto,Botoxa tez mam ale on nie zawiera carnauby 😉(tak mnie kiedys na tym forum poinformowano) choc daje taki lekko cieplawy efekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, menior napisał:

@ginseng  dzieki,to moze i ja podpowiem skoro mam i Luxury gloss i shiny ceramic 😁 i....choc Quicki to zazwyczaj kwestia gustu to zaden z tych 2 na mnie wrazenia nie wywarl jesli chodzi o look 

Co przeszkadza w luxury Gloss? Właśnie chce taki zakupić na fusso. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.