Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Strus napisał:

A może nie tak dokładnie o QD zapytam ale..... Miał ktoś okazję porównać WG z Prima Banana ?

- look

- kropelkowanie

- aplikacja

- trwałość ?

 

 A sam se sprawdzę . Banana już na półce 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie,

Chciałem sprawwić do czarnej Megane '12 nowy QD. Po lekturze forum zastanawiam się nad tymi: Carpro Elixir, Soft99 Luxury Gloss, Presta Spray 'N Shine. Który wg Was sprawdziłby się najlepiej? Aktualnie auto nie ma żadnego twardego wosku na sobie, staram się co mycie na bezdotyku nakładać QD które aktualnie posiadam (ADBL SSW/Turtlewax ICE/Sonax BSD). Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester masz już mocne z sealanty. Może weź goodstuff show. Używaliśmy go na trochę zmęczonym czarnym lakierze u kolegi i od razu zamówił swoją butelkę. Look po nim jest bardzo przyjemny woskowy zupełnie inaczej niż SSW. Nie wiem jak stan lakieru ale świetnie kryje drobne ryski. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lodowa napisał:

mysle ze z obu bedziesz bardzo zadowolony 🙂 

Jak dla mnie bardzo odmienne produkty,Luxury gloss typowy Quick przyjemny w aplikacji i delikatnie podbijajacy malo trwaly,Elixir przeciwienstwo juz nie tak przyjemny w aplikacji ale o wiele bardziej podbijajacy i dajacy silne hydre ktore sie utrzymuje nawet ponad miesiac

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa @menior Dzięki za odzew. Faktycznie kojarzę temat o Elixir i tam ludzie mieli różne przygody z aplikacją. Trochę też tego się obawiam.

@analyzator W sumie to może być dobry strzał.  Idzie wiosna więc może by spróbować czegoś na bazie Carnauby.  Generalnie mam małe ryski. Najwięcej dach/maska. Swirli na razie nie widać. A jak z aplikacją Show Detailer? Do nakładania QD używam Waxpro Nolimit Plush. Czy ta fibra będzie okay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

Jak dla mnie bardzo odmienne produkty,Luxury gloss typowy Quick przyjemny w aplikacji i delikatnie podbijajacy malo trwaly,Elixir przeciwienstwo juz nie tak przyjemny w aplikacji ale o wiele bardziej podbijajacy i dajacy silne hydre ktore sie utrzymuje nawet ponad miesiac

Tak tylko że przy środkach które posiada @czester to oba specyfiki są wyłamują od grupy która reprezentuje BSD ssw oraz ice bo podkręca bardziej Look. 

A cech Luxury lub elixira to już odmienna para kaloszy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, czester napisał:

@lodowa @menior Dzięki za odzew. Faktycznie kojarzę temat o Elixir i tam ludzie mieli różne przygody z aplikacją. Trochę też tego się obawiam.

@analyzator W sumie to może być dobry strzał.  Idzie wiosna więc może by spróbować czegoś na bazie Carnauby.  Generalnie mam małe ryski. Najwięcej dach/maska. Swirli na razie nie widać. A jak z aplikacją Show Detailer? Do nakładania QD używam Waxpro Nolimit Plush. Czy ta fibra będzie okay?

@czesterja również chce coś podobnego wybrać i zastanawiam się Coraz bardziej nad soft bazooka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, menior napisał:

Jak dla mnie bardzo odmienne produkty,Luxury gloss typowy Quick przyjemny w aplikacji i delikatnie podbijajacy malo trwaly,Elixir przeciwienstwo juz nie tak przyjemny w aplikacji ale o wiele bardziej podbijajacy i dajacy silne hydre ktore sie utrzymuje nawet ponad miesiac

Luxury Gloss też daje niezłe hydro i nie jest jakoś super przyjemny w aplikacji, bo przy aplikacji za bogato na czarnym wychodzą mazy. Oczywiście jest mniej trwały od Elixira, ale już na tyle, że jest sens zastosować go na goły lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 testowalem ostatnio obydwa w podobnych warunkach,i bez porownania hydro na korzysc Elixira ze nie wspomne o podbiciu(ale tu moze od koloru zalezec) trwalosc to juz calkiem inna liga,Luxura juz po kolejnym myciu nie bylo a Elixir dopiero po 3 myciu oslabl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior A mnie z kolei Elixir jakoś nie porwał. Co prawda psikałem na jeden element i za dużo. Ale jakoś spektralnej różnicy nie zauważyłem na moim lakierze. Może jak bym położył na goły lakier. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledze @david2888miałem przyjemność użyć CarPro Elixir. Bardzo fajny QD, nie miałem żadnego problemu z aplikacją, fibra WS gentleman basic i naprawdę bardzo przyjemna praca, a wygląd jaki pozostawił na moim uni granacie oceńcie sami 😉

b2b281fd65f51ded.jpg

 

Mnie się bardzo podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maciek-drummer napisał:

a wygląd jaki pozostawił na moim uni granacie

ty masz uni lakier 😮 nie wiedziałem 😛 siadło miodzio 😄 on do ciemnych lakierów najlepiej się nadaje 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Mnie jakoś nie porwał ten Elixir na Stilonie moim Wow nie było . Kładłem na błotnik i jakoś dalej nie posmarowałem 😛

IMG-20200217-160537.jpg 

Na przednim błotniku lewym błotniku resztę obleciałem @cleantechco Easy One spray Wax . Spektakularnych różnić nie zauważyłem , albo już nie umiem odróżniać na zadbanych lakierze 😛

 A tu wygląd po Surf City Garage Barrier Reef  czy jakoś tak. Nawet spoko , ale musiałem troszkę pomiziać fiberką, @Berd Na pewno będę testował dalej 😉 

IMG-20200402-092217-1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.