Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dompel napisał:

Szukam QD do używania po myciu, zależy mi na szkle. Pod spodem leży Fusso Coat 12 Wax Dark.

Coś mi się kojarzy, że ktoś tu wspominał o QD1 od ADBL, który podbija szklistość, poszukaj, może znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aivars napisał:

Anty- przyciąganie kurzu. Czy ktos zna jakas dobra alternatywe dla FK425 ? 

 

57 minut temu, Adaszek96 napisał:
Godzinę temu, Aivars napisał:
Anty- przyciąganie kurzu. Czy ktos zna jakas dobra alternatywe dla FK425 ? 

Prima slick

Też oddaję głos na slick, chociaż nie kładłem nigdy obok siebie żeby sprawdzić, który skuteczniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś dobrego QD do satynowego/matowego lakieru (Yamaha Tech Black). Najpopularniejsze, które udało mi się wygooglować to Swissvax Opaque oraz Chemical Guys Meticulous Matte Detailer, aczkolwiek ciężko znaleźć jakieś wiarygodne opinie na ich temat. Czy macie coś sprawdzonego, co moglibyście polecić?

Aktualnie używam używam Elixira i w sumie efekt jest zadowalający - pytanie, czy przy dłuższym stosowaniu nie wpłynie negatywnie na wygląd lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po przeczytaniu kilku stron tego tematu postanowiłem zakupić polecany QD Good Stuff Show Detailer, ale szczerze mówiąc jestem zawiedziony efektem. Pojawiła się fajny hydrofobowość, ale lakier się nie przyciemnił i nie ma tego efektu dla którego kupuję się quick detailer.
Miałem pierwszą wersje Shiny Garage Morning Dew i przy nim efekty były świetne. Czy jest coś co mógłbym przetestować. Dodam że samochód nie jest na razie niczym zabezpieczony ponieważ muszę pomalować 2 elementy oraz i tak planuję go oddać na korektę lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Matixs napisał:

 ale lakier się nie przyciemnił i nie ma tego efektu dla którego kupuję się quick detailer.
 

Tzn jakiego?  Czego oczekujesz od QD na wcześniej nieprzygotowanym i zabezpieczonym lakierze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Berd napisał:

Tzn jakiego?  Czego oczekujesz od QD na wcześniej nieprzygotowanym i zabezpieczonym lakierze? 

Lakier przygotowałem tak jak powinno się to zrobić. Jedynie nie jest zabezpieczony żadnym woskiem. Oczekiwałbym przyciemnianie lakieru podbicia koloru tak jak ma to miejsce w przypadku Morning Dew, a Good Stuff tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matixs Jak już tyle pracy włożyłeś w przygotowanie powieszchni to czemu nie połóżysz czegoś trwalszego?. Letnie woski dadzą ci efekt trwalszy niż MD. Tym bardziej że jego efekt to maks dwa tygodnie 😉. A np @Funky WitchParadise Gloss da ci nawet umierający lepszy look niż Shiny. Którego zawsze możesz użyć jak już letniak będzie dogorywać. Po to.wymyślone Quick Detailery i Quick Wax . Żeby ładnie sie auto prezentowało , a nie ma się czasu na cały proces przygotowania lakieru pod wosk. Ale zrobisz jak uważasz 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matixs pokaż może fotkę jakąś. Jaki masz kolor lakieru? jeśli miałeś starego morning deva to również byłem zachwycony jego efektami i to jest wysoko podniesiona poprzeczka

Show na czerwonym albo czarnym jak dla mnie bomba ale już na szarym metaliku wolę inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś aplikowałem Show na srebrne clio. Szału nie ma fakt. Na ciemnym Xie dużo lepszy look. Ale za to podtrzymam swoją opinię o docieraniu. Zero problemów, wiadomo na srebrnym nie trzeba się aż tak przykładać. @Good Stuff udał Wam się ten  Show 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy jest sens stosowania od czasu do czasu jakiś QD na lakier biała perła?

2 lata temu kładziony był Kisho Si-701 + Si-901 + X-03. Potem co parę miesięcy X-03, potem FX Protect Vision Coating.

Ostatnio w grudniu był kładziony FX Protect Vision Coating.

Jeśli tak to jaki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, roger7 napisał:

Czy jest sens stosowania od czasu do czasu jakiś QD na lakier biała perła?

zależy czego oczekujesz od QD? Czy ma to być tylko szybkie odświeżenie po myciu(Tzw. czysty QD) ? Czy ma to być QD który podbije właściwości powłoki (tzw. QD w składzie z SIO2)

 

Jeśli czysty QD, to:

- Funky Witch Botox

- CarPro Ech2O

- Farecla Rapid Detailer

- Chemotion Quick Detailer

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.