Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

To więc jaki wosk polecacie mi na pierwszy raz i qd do niego ? Zaznaczam ze nigdy nie kladlem, auto prawie nowe 16tys przebieg kolor carbonshwarz . Zależy mi w sumie  na wszystkim hehe zaczynajac od trwalosci polysku zrzutu wody zabezpieczenia jak i łatwości w aplikacji. Mieszkam w uk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ad.am napisał:

Presto Detail od Polishangel 

Dla mnie to jest zawodnik , który stoi na podium obok Zymola FG. Szkoda tych zacnych produktów kłaść na jałowy lakier , bo to ani zabezpieczenia specjalnie nie dadzą, ani wyglądu na dłuższy okres czasu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herki kup sobie na początek jakiegoś Megsa: np. ultimate quick Detailer, ultimate quick wax. Jak już ogarniesz jak wyglinkować sobie auto, jak nałożyć cleaner i wosk, i będzie sprawiało Ci to frajdę to wtedy możesz myśleć zabawach z filed glaze. Bez doświadczenia obstawiam, że pierwsza butelka FG wystarczy Ci na 2-3 razy, więc dlatego według mnie szkoda kasy teraz. Ale zrobisz, jak uważasz🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ktm950 napisał:

@Herki kup sobie na początek jakiegoś Megsa: np. ultimate quick Detailer, ultimate quick wax. Jak już ogarniesz jak wyglinkować sobie auto, jak nałożyć cleaner i wosk, i będzie sprawiało Ci to frajdę to wtedy możesz myśleć zabawach z filed glaze. Bez doświadczenia obstawiam, że pierwsza butelka FG wystarczy Ci na 2-3 razy, więc dlatego według mnie szkoda kasy teraz. Ale zrobisz, jak uważasz🙂

Oki to biore sie za lekture, a wosk i cleaner jaki wybrac na 1szy raz ? I czy musze glinkowac wóz czy sam cleaner po myciu i wosk mozna kłaść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Herki napisał:

Oki to biore sie za lekture, a wosk i cleaner jaki wybrac na 1szy raz ? I czy musze glinkowac wóz czy sam cleaner po myciu i wosk mozna kłaść?

Czy glinkować? metoda jak sprawdzić dla początkującego: Umyty samochód polej wodą.

Włóż rękę do woreczka śniadaniowego lub podobnego delikatnego foliwego.

Przejedź ręką po lakierze, jak poczujesz pod opuszkami palców, że jest chropowaty wtedy kwalifikuje się do glinkowania.

 

Skoro nastawiałeś się na amerykańskiego Zymola możesz brać zestaw. Na początek HD cleanse + Carbon będzie ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ktm950 napisał:

@Herki powinieneś być zadowolony. Bardzo przyjemny w użyciu produkt🙂

Spoko, tylko mówię to na jałowy lakier daje puki co, chciałbym chociaż zeby efekt i jako takie zabezpieczenie wytrzymało z 1-1,5tyg od mycia do mycia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Herki napisał:

Zamowilem meguiars ultimate wax 

Robi robotę. Ja używam od ładnych paru lat. Używam również Ultimate QD , który również jest za....sty

https://m.youtube.com/watch?time_continue=11&feature=emb_title&v=bhvlWbYMzFg&ebc=ANyPxKrNMcHhq7vrt5OR8-b_yXrmMkEwuWXxrXRlObqaGVLyF8bhaxTeg5GjUjdEZMkvKpq59T2oFpPEMvsoxqReglyr6my2sQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herki 

Te produkty możesz  nakładać na jałowy lakier. Ja tak robię jak potrzebuję na szybko zabezpieczyć swój samochód. Na filmikach Mike Pennington z Meguiars również pokazuje właściwości hydrofobowe produktów nałożonych na jałowy lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Berd napisał:

@Herki 

Te produkty możesz  nakładać na jałowy lakier. Ja tak robię jak potrzebuję na szybko zabezpieczyć swój samochód. Na filmikach Mike Pennington z Meguiars również pokazuje właściwości hydrofobowe produktów nałożonych na jałowy lakier

Ok, czyli np myje wóz piana aktywna, 2wiadra, osuszanie, aplikuje ten ultimate quick wax  w sprayu. Po kilku dniach kurz na aucie Wystarczy ze splukam auto bezdotykowo kercherem osusze i wtstarczy uzyc ultimate quick Detailer? Na ile czasu tak plus minus ten wosk w sprayu zabezpiecza ci lakier ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 19:47, MMCzysci napisał:

Hej. Szukam QD z jak najlepszym zrzutem wody. Kropelki fajnie jakby były, ale nie jest to konieczny warunek. Więcej nie potrzebuję. Chodzi o to, że mam w smarcie coś ala panoramę - plastikową szybę w dachu, na której tworzy się zawsze tafla, która przemacza mi ręcznik do suchej nitki. Z kolei jak zostanie tam trochę wody, to zacieki są jak się patrzy- trochę irytujące. Co polecacie? SSW? Bo rozumiem, że zabezpieczenie tego trwałym woskiem odpada...

Doprowadź tę "szybę" do porządku i wrzuć Dluxa. Problem z głowy na bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 09:48, analyzator napisał:

@Herki macie tam w UK taką firmę bilthamber. Finis. Nakładanie bardzo łatwe, siedzi świetnie. Look bardzo dobry. Dostępny w małej puszce.

Wosk łatwy w obsłudze, bardzo trwały. Robi swoje, ale akurat na czarnym lakierze brakuje mu efektu wow. Na wiosnę lato, coś ciekawszego się przyda. Finis będzie bdb wyborem w sezonie jesień zima

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finisa testowalem w ta zime,nalozony w grudniu zgodnie ze sztuka i po 3 miesiacach moje wnioski takie:

-aplikacja banalna,poziom Fk1000

-Efekt bardzo fajny! takie polaczenie polysku z lekkim efektem wet look,moze nie poziom woskow konkursowych ale napewno ciekawszy niz wszelkie czyste syntetyki typu Fusso/Fk1000/Colli itp. i co najwazniejsze efekt sie utrzymuje 

-Hydro,tu jesli chodzi zrzut i beading od poczatku szalu nie bylo ale tez nie jest zle i nie ma drastycznego spadku osiagow co wystepuje z innymi woskami 

-Trwalosc,po 3 miesiacach 6 myciach i ok 5000 km,trzyma sie niezle choc juz widac ze slabnie(w niektorych punktach juz nie ma) wiec oszacowalbym trwalosc na 3-5 miesiecy w normalnych warunkach ale to jeszcze zweryfikuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadź tę "szybę" do porządku i wrzuć Dluxa. Problem z głowy na bardzo długo.
Tak na łatwiznę pójść?
Do porządku - co masz na myśli?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Do porządku - co masz na myśli?

Pozbawienie jej zarysowań 😉

Serio, są takie elementy w aucie, nad którymi nie warto się branz.... yyy, doktoryzować i to jeden z nich. Tak samo uważam, że na alufelgach powinno się mieć ceramikę, a na szybie czołowej powłokę w rodzaju G1. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:
Który z tych QD będzie najbardziej przyjazny użytkownikowi 🙂 głównie mi chodzi o bezproblemową aplikację.

1. Prostaff WG - nie miałem

2. Gyeon Cure - miałem kiedyś, ale już nie pamiętam jak aplikacja itp a może coś było zmieniane w międzyczasie
3. Angelwax Enigma - miałem standardową wersję QED i byłem bardzo zadowolony >> aplikacja, połysk, śliskość, to wszystko bdb.

Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RadarVR6 napisał:

Prostaff WG - nie miałem

j/w - bezproblemowo.

Godzinę temu, RadarVR6 napisał:

Gyeon Cure - miałem kiedyś, ale już nie pamiętam jak aplikacja itp a może coś było zmieniane w międzyczasie

Wymaga uwagi (używam trzeciej butelki i nadal trzeba uważać na plamy - docierać przy dobrym oświetleniu i sprawdzać, czy nie zostają ciemniejsze plamy) - niezależnie od tego, czy aplikujemy oszczędnie, czy "na bogato".

Godzinę temu, RadarVR6 napisał:

Angelwax Enigma - miałem standardową wersję QED i byłem bardzo zadowolony >> aplikacja, połysk, śliskość, to wszystko bdb.

Bezproblemowy QD - większej różnicy w łątwości aplikacji między Enigma, a wersją standardową nie zauważyłem. Nie daje jednak aż takiego poziomu dodanego połysku, jak Prostaff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.